KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 [Megbízás] A király katakombái

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Deus
Deus

Riel

Hozzászólás : 132
Csatlakozás : 2014. Jul. 29.

[Megbízás] A király katakombái  Empty
TémanyitásTárgy: [Megbízás] A király katakombái    [Megbízás] A király katakombái  Icon_minitimeDecember 19th 2014, 09:07

Helyszín: A királyi főváros
Astrid: "Legnagyobb örömödre" utasítást kaptál apádtól egy levél formájában. Ő maga egy diplomáciai úton van Vydric felé, de azt írja, megtudott valami olyat, mely esetleg hasznodra lehet az öcséd keresésében. Így hát, akármennyire is jutottál messzire a hőn szeretett otthontól, ideje visszatérned - a főváros vár, ott pedig egy adott fogadóban, az Arany Alkonyban kell megszállnod, ahonnét egy furcsa, köpenyes alak rángat ki erőszakosan, és akárhogy ellenkezel, ő csak szimplán végighúz az utcán, ahol rajtatok kívül nagyon nincs senki, és arra jönnek elő az emberek, ha ordítozol. Postod ekörül érjen véget.
Sieghart: Magányosan járod az utakat, mindenféle bajba belekeveredve, kocsmákba járva, és egyre többet hallasz egy furcsa pletykát: Elkia fővárosát démonok szállták meg, és a királyi család tagjai valamint a hozzájuk közel állók gyanús körülmények között tűnnek el. Persze, utóbbi kit is érdekel - a lényeg, hogy démonokat ölhetsz!
Postodban te is érkezz meg a fővárosban, és szállj meg, hisz az éjszaka sötét, és tele van iszonyattal.
Effektív Tűz Elle...izé, ETETRP0: Szegény kis robotunk még azóta is azon töri a fejét, hogy a tűzpisztrángok mégis miért keltettek benne ilyen rokonszenvet, mikor az ő érzékelő szenzoraiba is eljutnak a hírek: Elkiában furcsa dolgok történnek.
Alapesetben ez természetesen egy elhajítható, érdektelen információ lenne, de odarohan hozzád egy kislány, aki negyedakkora, mint te, ruhája fekete és a szellő minden egyes mozzanatára felparázslik, haja mintha lángtenger lenne. Kétségbeesetten bújik hozzád, felhevítve az acélt, melyből tested készült, és közben nem tud betelni azzal, hogy azt visítja: "Kérem, a szüleimet elvitték a démonok!"
Mit lehet hát tenni, ha egy ilyen tündéri tűzamazon kérlel téged? Irány Elkia!

A határidő 2014. 12. 23. Kedd, ha bármi kér(d)ésetek van, írjatok nekem üzenetet. Jó munkát!
Vissza az elejére Go down
https://war-of-change.hungarianforum.com
Ex machina
Ex machina

ETETRP0

Hozzászólás : 9
Csatlakozás : 2014. Dec. 15.

Karakterlap
Hűség: Ex machinák
Pénz: -
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő2
ÁllóképességÁllóképesség124
GyorsaságGyorsaság4
ÉrtelemÉrtelem44
KarizmaKarizma2
Speciális képességSpeciális képesség12

[Megbízás] A király katakombái  Empty
TémanyitásTárgy: Effektív Tűz Ellenállás Tréning Robot Meggyőző Tűzkislány Taktikai Hadfordulat Verziószám 1.0   [Megbízás] A király katakombái  Icon_minitimeDecember 19th 2014, 10:32

Éppen egy képzetlen machinát éget, de mintha máshol járna az esze. Persze, lehet, hogy itt, messze, a korláton ülve nehéz megítélni, hogy minden rendben-e, de úgy gondolom, hogy az utóbbi napban kissé, mintha lelassult volna. A fogaskerekei pedig, mint átvitt értelemben és, mint szó szerinti értelemben természetesen járnak, így fogalmam sincs, hogy mi a problémája a prototípusnak. Lehet, hogy a tűzpisztránggal történt eset az, ami máig nem hagyja nyugodni. Szegényt örökre kitiltották az arénából, de szerintem nem az volt a fő ok, amiért most szomorúnak tűnhet. A tombolása nem volt egy robotéhoz hasonló Furcsa, hogy egy robot, főleg egy prototípus érzelmekkel rendelkezhet. Meglehet, hogy éppen ebben az időben találkozik velük először.
A reakcióideje mintha lassabb lenne, és persze, a lángok szórása továbbra is örömmel tölti el, de úgy tűnik mintha a viselkedése olyan... emberibb lenne. Eddig nem láttam még ilyet. Bár betekinthetnék a gondolatai közé...

138, 137, 136, 135, 134, 133, érzékelő hiány, vakság, jó érzés, 127, 126, 125, 124, 123, 122, 121, merre van, mi volt ez a másik érzés, 116, 115, 114, 113, 112, 111, hol a robot, miért nem érzékel, ablak nyitása, 103, 102, 101, 100, 99, 98, viszik el, a tréningnek idő előtt lett vége, a maradék időt mivel töltsem, 88, 87, 86, 85, 84, 83, 82, 81, pihenési üzemmód, 14 másodperc az átlag idő két barát között... 75:14, 74:13, 73:12, 72:11, 71:10, meg kell keressem a kapcsolatot, lehet tűzpisztráng vagyok, lehetetlen, 62:1, új barát keresés, nincs új barát 57, 56, 55...

Csak áll ott mozdulatlanul miután az előbb eltakarították a már majdnem meghibásodott alanyt. Nem volt túl sikeres a mai tréning... úgy látszik. Mármint nem ETETRP0 szemszögéből, hanem a kis machináéból. Szegény már rángatózni kezdett a végén, ahogy túlhevültek az áramkörei és egyenként sültek ki. A fél oldalát teljesen elvesztette, hihetetlen volt a kár. Meglep, hogy nem lépett ki hamarabb.
- Munkaidő vége, hazamehetsz!
Kiáltja oda a főnök.

Munkaidő megszakítva. Beosztás újraírása folyamatban...

Mellettem, mintha észre sem vennének beszélgetnek ketten.
- Nem ez az a béna fajtársunk, amelyik feladott egy nyert küzdelmet?
A másik a kezét az éppen megszólaló szájára teszi gyorsan.
- Ne ilyen hangosan! Még a végén valaki meghallja, hogy ilyesmiken veszünk részt.

Alig győztem visszafordítani pillantásomat a prototípus felé, az már el is tűnt. Pontosabban arrébb ment néhány lépéssel. Tudom merre tart, így elindulok arra. Hamarosan, ahogy erre számítottam, meg is pillantom.
Éppen egy tűzruhába bújt, vöröslő kislány csimpaszkodik a lábán. Valamit kétségbeesetten kiáltozik. Azt nem értem, hogy mióta engednek a város falain belülre kívülállókat. Mármint, ez a lény biztos, hogy nem ex machina.

Jó érzés. Kis lény, kérés. A kérésben egy ismeretlen és egy veszélyt jelentő töltet található. Kérés besorolási végeredménye: ismeretlen és veszélyes. Kérvényező besorolása: pozitív. Felülírás kérvényezése: 5, 4, 3, 2, 1... sikertelen. Tűzhajú kérvényező, melegséget sugároz, hasonlít hozzám. Felülírás kérvényezése: 5, 4, 3, 2, 1... sikertelen. A kérés veszélyességi 1-es és ismeretlenségi 1-es faktorát továbbra sem lépte túl a meggyőzés 1-es és rokonérzés 1-es faktorát. Ennek ellenére, felülírás kérvényezése: 5, 4, 3, 2, 1... sikertelen. A rendszer meghibásodott alkatrészt talált: Effektív Tűz Ellenállás Tréning Robot Célpont Bemérő Radar Prototípus 0. Működési százaléka: 31%. Működő funkció: látóeszköz ablakának zökkenőmentes működtetése. Látóeszköz a lányra való irányítása. Ismeretlen érzelmek. Logikátlan kapcsolatok a tűzpisztráng és a lány között. Logikátlan kapcsolatok elutasítása: 5, 4, 3, 2, 1... sikeres. Felülírás manuális többszörös kérvényezése: 5, 4, 3, 2, 1, 5, 4, 3, 2, 1, 5, 4, 3, 2, 1... sikeres.

ETETRP0-t még sosem láttam ilyen állapotban. A kislányra nézett és mintha most először csillant volna meg egy szál szemében valami együttérzés, összetartozási tudat. Hihetetlen volt, hogy többéves érzelemmentes tapasztalataiból ilyen gyorsan, röpke egy év után kezd kikecmeregni. Óriási fejlődés szemtanúi lehetünk, hiszen a döntés folyamata lassabbodott... mintha... á, nem az lehetetlen... mintha belső vita zajlana benne.

Indulás Elkia. Optimális út generálása... 5, 4, 3, 2, 1... veszélyforrás: 999, távolság: 10. A többi út távolsága meghaladja a felső értéket. A veszélyforrási faktor hanyagolása folyamatban: 5, 4, 3, 2, 1.

Elindult. A kislányt nem vitte magával, mondjuk nem is vihette volna. No, meg amúgy is... ha tényleg fontos neki, úgyis a robottal megy. Érdekes lesz az biztos, hiszen hajóval fog utazni, amit korántsem preferál... sőt, fél a víztől. Biztos lehetett vagy 100-as veszélyességi faktora. Remélem azért nem fog megint elhibásodni szegény. Nem is tudom miért sajnálom... lehet, mert közvetlen közöm van hozzá és érdekel sorsa.
Vissza az elejére Go down
Ember
Ember

Astrid Lilin

Hozzászólás : 27
Csatlakozás : 2014. Dec. 06.
Kor : 29
Munka : Szabadúszó tudós palánta

Karakterlap
Hűség: Emberek
Pénz: 95 ezüst
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő4
ÁllóképességÁllóképesség5
GyorsaságGyorsaság5
ÉrtelemÉrtelem12
KarizmaKarizma10
Speciális képességSpeciális képesség6

[Megbízás] A király katakombái  Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] A király katakombái    [Megbízás] A király katakombái  Icon_minitimeDecember 20th 2014, 00:19

Kilométerekre voltam Elkiától, attól a várostól, ahol felcseperedtem. Na nem mintha hiányozna, hiszen a megannyi jó emlékeim közül éppen a rossz emlékeim azok, melyek távol tartanak tőle, meg apám hűsége a koronához, ami az én életembe csak annyit jelentene, hogy "Lilin Davenport, ideje lenne megházasodnod!" S hogy pontosítsak, eszem ágában sincs férjet választani magamnak, mert mire jó egy férj? Állandóan lessem a kívánságait, csináld ezt, csináld azt, inkább élem szabadon az életem, és azt csinálok, amit akarok. Így szívesebben halok meg a szabad ég alatt egy medve által okozott sebtől, mint a kastély tornyai között bezártan, öregen az ágyamban úgy, hogy még semmit sem láttam a nagyvilágból.
Akkor döntött a leghelyesebben apám, amikor rámbízta öcsém megkeresését, mellesleg őt nem találom egy éve. Kezdtem arra gyanakodni, hogy vagy meghalt, vagy inkognitóba vonult, ez esetben tényleg nehéz lesz megtalálnom, mert specialitása, hogy jó a bújócskában. Ha tudja, hogy a közelében vagyok, azonnal elmenekül. Óh, drága kisöcsém, pedig mennyire szeretjük mi egymást! Való igaz, tényleg, leszámítva a folytonos vitákat, elvégre nekem is kellett a kibúvó, hogy ő az örökös, nem az én feladatom pesztrálni, már nem gumibugyiban totyog. Bár hiányzik... leginkább az, hogy annyit hecceltem, s most egyszerűen nincs kit.

Éppen Myrimeth-ben tartózkodtam - igen, arra gondolva, hogy öcsém talán itt is megfordulhat, tekintve, hogy kiskora óta imádja az elfeket -, amikor egy levelet kaptam apámtól. Nem tudom, hogyan jöhetett rá arra, hogy itt tartózkodom, talán lehet egy besúgója, vagy egy személyi mágusa - személyi mágus, miért is nem gondoltam erre hamarabb! -, aki szemmel tart engem és figyeli minden léptemet. Ha ez így van, apám, sújtson arra a szemtelen mágusra a legocsmányabb villám! Engem ne bámészgasson egyik se.
Levelében megfogalmazva az állt, hogy Vydric felé tart, de információval tud szolgálni öcsém eltűnéséről, ami talán közelebb juttat hozzá. Remek! Akkor miért nem keresed meg te? Persze, lefoglal az a sok diplomáciai út, hogy a drága királyodnak nyald a seggét. Pfhej. Jól van, Lil, nyugalom, Trystan neked semmit sem ártott, de ha mégis akarna, majd tökönrúgod. Igen, és akkor édesapádnak meg befellegzett, agyő, hercegi rang, agyő, helytartó! Bánom, hogy nem olvashatok be a királynak, de megtehetem azt burkoltabb szavakkal, viszont az okát nem tudom, hogy miért akarnék neki ártani. Egyszerűen hajt a vérem, s nem azért, mert vörös vagyok.

Útra is indulok rögtön a levél elolvasása után, mondanom sem kell, hogy lóháton, s útközben sokszor megállok, mert féltem a lovamat, hogy közben kipurcan. Az együttérzőségem visz majd a sírba, de nem tehetek róla, ha e szent állatot úgy kezelem, mintha egy felsőbbrendű hercegnő lennék és ő pedig a csinos kis macskám, aki állandóan az ölemben kuksol. Az út alatt én is megállok pár falatra, pár kortyra, mikor a nap végére megérkezem az említett Arany Alkony fogadóba. A lovamat kikötöm, jómagam pedig bentebb térek.
- Szép estét! Egy meleg vacsora jól esne így éjnek éjjelén! - szólítom meg ezzel a fogadóst, és elégurítok egy aranygarast, aki hallgatva a szép szóra azonnal készíti is az étket. Helyet foglalok a fal mellett egy asztalnál, várva, hogy megtöltsem bendőmet - ha nő létemre fogalmazhatok így, szeretem a hasam, csak nem hízok, családi örökség. Még egyszer gyorsan átfutom a levelet, s szemem sarkából észreveszem, hogy egy mellettem lévő asztalnál egy köpenyes alak figyel. Nem fordítottam rá különösebb figyelmet, biztos furcsának találja, hogy ilyen hölgyek járnak erre, én meg furcsának találom, hogy akárki is eltakarná a kilétét egy fogadóban, aminek biztos megvan a maga oka: talán ronda alak, vagy egyszerűen palástolja, hogy ki ő.
Időközben megérkezik a vacsorám is egy forró tea keretében - a mézsört most nem kockáztatnám meg, még a végén leesek a lóról. Éppen hozzálátok és belekortyolok az italomba, amikor észreveszem, hogy az alak feláll. Egy szót sem szól és nekem reagálni sincs időm, megragadja a karom és lerángat a székről.
- Áh! - meglepődöttségemben felkiáltok, a fogadósné arcán kétségbeesett kifejezést látok, de nem mozdul - ő biztosan tudja, ki ez mögöttem. Kinyitja az ajtót, még mindig húz, és bamm, becsapja a drága faajtót. Kissé drámai, ahogy fogvatart a kezei közt és végighúz az utcán, feltörölve köpenyemmel a koszos utakat, de nem ez az, ami engem zavar.
- Engedj el, te elfajzott véreb! Még meg sem vacsoráztam! Veszel nekem egy másik adagot, hallod?! Ahj, engedj már el, te utolsó megátalkodott pézsmapocok! Éhes vagyok! - igen, szegény fejem, vagy inkább szegény hasam, meg a magányos lovam. Hova visz? És ki ez?
Vissza az elejére Go down
Bestia
Bestia

Sieghart

Hozzászólás : 9
Csatlakozás : 2014. Dec. 16.
Kor : 26

Karakterlap
Hűség: Bestiák
Pénz: 70 ezüst
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő12
ÁllóképességÁllóképesség6
GyorsaságGyorsaság16
ÉrtelemÉrtelem4
KarizmaKarizma2
Speciális képességSpeciális képesség2

[Megbízás] A király katakombái  Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] A király katakombái    [Megbízás] A király katakombái  Icon_minitimeDecember 20th 2014, 03:00

Friss hullaszagra ébredem, szememben állommal, lelkemben vágyakkal… Közelemben pedig azzal a sz*rkupaccal, amit Nigyhusz hagyott maga után. Nincs mit tenni, aki hülye, üssem meg, tartja a mondásom.
Hosszasan elnyúlok a pokrócon, ízlelgetem éjszaka felgyülemlett nyálam, újra és újra csócsálom minden aromáját, mielőtt rávenném magam az indulásra. Fenemód hideg van, az is sürget persze. Bármely erdőben is tanyázzam, a tél azt bizony eléri, én pedig nem állom, ha befagy a fülem.
A hullát magam mögött hagyva vágom neki az egyhangú fatengernek; hol este torony volt, ott most csak az unalom ül az erdő nyakába.
Mérföldeket gyaloglom az általam északnak vélt irányba, bát franc se tudja az merre van, én eldöntöttem magamnak. Igazából mindegy, ha csak előre haladok, előbb-utóbb úgyis kiérek…
Az elme bizony hülye társ a játéhoz, de kisvártatva kinéz magának egy körre.
- Miért ilyen dagadt ez a fa… ? – bizony, egy fenyő törzse valamiért kétszer akkorának tűnik számomra, mint lombkoronája.
Gyorsan átfutom fejben a lehetőségeket… Több boszorkány is él az erdőben, és az egyikük kiszemelt magának egy illúziós-átverős-szexrabszolgás játékra. Nem, ez túl ésszerű ahhoz, hogy velem történjen meg.
Szívtam volna Nigyhusz anyagából? Nem, arra emlékeznék… Ha-ha, na pont ez az! Na de, most komolyan… Nokedlit evett táptalaj helyett?
- Mit bámulsz, hugyos? – recsegi a fa, ahogy meglepetésemre kitátja kemenceszerű törzsét, több száz év kincsként őrzött szájszagát szabadítva rám. – Nem láttál még kívánós fát? Mióta véget ért a tíz éves kapcsolatom egy perverz kis mókuscsaláddal, sokszor megcsúszott a gesztenyekrémes bödönnek az alja. Na nem mintha értenéd ezt te kis sz*ros, tudod egyáltalán, hogy tobozaid nem csak vízfelfogásra jók? Egyébként is mit járkálsz itt egyedül?
Bizony, már sok felfoghatatlan jelenség perget le előttem, ám mégis fenntartom a jogot, hogy ezen meglepődjek. Csak állok tátott szájjal, mint a kötelességtudó ribancok, és még ahhoz sincs elég lélekjelenlétem, hogy visszaoltsam a tagot.
- Jól van, nem kell úgy megilletődni kisfiam. – mintha csak természetes volna, egy vaskos ágát megrázza, tobozait összegyűjti rajta, majd spanglivá gyúrva végighúzza a talajon, s meggyulladva betömi a szájkérgébe… egészséges ez egy fának? – Mondd el a vén Pista bá’-nak, hogyan keveredtél ebbe az őrült, perverz boszorkányok formálta erdőbe… - pöfékeli. – Ó francba, de gyorsan ég ez a sz*r.
Sikerül túllépnem kezdeti megdöbbenésemen, elvégre minden első alkalmon túl kell jutni egyszer… Úgy döntök, őszinte leszek a bolond örökzölddel, hátha tud segíteni.
- Különös, amolyan gyomorforgató szaga volt ennek a fatengernek, amikor elkezdte szegélyezni az utat, amin haladtam. Gondoltam megnézem, hátha találok itt démonokat.
- Ó, démonok…
- Öhm… nem gáz, ha kigyulladsz? – bökök rá a törzsének azon pontjára, melyet a különös szivar lángjai megkaptak.
- Ó, csessze meg a… - csapkodja el a kezdetleges tűzvirágot. – Már semmi sem az igazi, mióta az éjszaka valami bolond kinyírta Sisneen-samát, akinek a varázslata táplálta a helyieket. Egyre gyengébbnek érzem magam… - hallgatok, mint hulla a nekrofil alatt. – Szóval démonokat kutatsz? Nos, ha ki akarsz jutni az erdőből, mielőtt az összes megmaradt mágia szertefoszlik, és örökre rabul ejtene egy kéjgőzös, beteg álomban; szükséged lesz a segítségemre.
- Nem, nem nyalogatom végig a tobozait…
- Nem! Mármint, én erre nem is gondoltam… Á, már mindegy. – rázza meg ágait. – A lényeg, hogy el kell árulnod nekem, miért akarsz démonok nyomára akadni. Ha az indítékaid helyén valónak találom, kijuttatlak az erdőből, mielőtt késő volna, sőt, egyenes utat kapsz tőlem egy olyan fertelem közelébe. – most… komolyan? ~ Ilyen helyénvaló, már-már normális ellenszolgáltatást vár el tőlem bárki is? Ez… szokatlan. ~
A gondolatok füstje elhomályosítja elmém, mintha csak a bolond fa szivarjából jönne. Ahogy gyerekként együtt játszottunk… Összebújva aludtunk a hideg ellen, mikor mindkettőnket kizártak. Védtük egymást apa haragjával szemben. Együtt sírtunk, nevettünk, fedeztük fel a sikátorokat, ahol őt mindig megkergették, hisz oly tetsző volt a szemnek… Érzem, ahogy elgyengülök. ~ Újra együtt leszünk, Paprikás… ~
- Vissza akarom kapni a családi örökségem, ennek pedig egy démon élete az ára.

- Ó… Milyen önző, anyagias cél. – mormogja a fenyves. – Remek! Pont ezt szeretem! Jó napod van kölyök, vendégem vagy egy útra, mielőtt több ezer év illúziójának maradéka borul a nyakunkba.
- Mit kell tennem?
- Csak gyere ide, én pedig eljuttatlak téged Elkiába. Értesüléseim szerint ott démonok garázdálkodnak az utóbbi időben. És így persze megúszod azt is, hogy az örökkévalóságig egy perverz álomvilág kelléke légy. – biccentek, majd Pista bá’ törzse mögé sétálok, hisz oda bök egy göcsörtös ágával. – Na, most pedig… - nyögi, ahogy gyökereit egyre kijjebb tolja a talajból, egyre nagyobb részt kiszakadva belőle… mindezt addig csinálja, míg közvetlenül a törzséből kiváló gyökérhálózat felett egy tág, fekete lyuk láthatóvá nem válik számomra… na ne… - Oda kell bemenned.
- A rohadt életbe, nem fogok belemászni a seggedbe! – miért történnek velem mindig ilyenek?!
- Fa vagyok, nincs seggem hülyegyerek! Siess, vagy ennek leszel a részese… - mutat önmaga elé, hol több száz lépésről egy hatalmas tömegáradat közelít felénk; részletei az én szememnek jól kivehetőek.
Rózsaszín varázsmassza törtet át a fákon hullámként, habjaiban mindenféle alakokat rejtve. Akad köztük hatalmas, izmoktól duzzadó bestia, egyetlen nyuszifarokkal díszített alsójában, szájában mosolygó fejes pecekkel; csontos öregasszony bőrruhában; egy dögös vámpír, kerekded mellekkel, de lábai közt… Mi a…?!
- A perverz illúziók! – ordítja a fenyves. – Siess, mielőtt ideérnek!
- De…
- Mássz már a segglyukamba, csesszen meg az élet!
- Azt mondtad egy fának nincs segge, a k*rva anyádat! – visítom. – Ááááá…
Nincs mit tennem, elszánt csatakiáltással belevetem magam a feketeségbe.
- Óóóó… óvatosan azokkal a pengékkel a hátadon, hé… Igen, igen, ott jó… De mohó vagy!

Orromban a nagyvárosok szegényebb részeire jellemző bűzzel, számban gyantanedvvel térek magamhoz a hideg utcaköveken. Köhögcsélek egy darabig, megpróbálom összeszedni a gondolataim. Ám akaratlanul is, ami legelőször beugrik… ~ Várjunk csak. Ha ott voltam, ahol mondta, akkor a gyantanedv nekik olyan, mint… ~
- ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! – a besötétült égboltnak ajánlva kiáltásom, vérgőzös aggyal rohanok a sikátor falának, majd mikor arról visszapattanok, újból nekirohanok!
Mániákus módon köpködöm, ökleimet addig verem a téglafalba, míg már fájnak, és sok helyen fel is törnek… ~ Gondolkodj racionálisan… ~  
Mélyeket lélegezve pillantok körbe, s kisvártatva meg is pillantok egy közhasználatú, apró szökőkutat, melyen még ilyenkor is énekesmadarak járják táncuk. Mit sem törődve a néhány meghökkent emberrel, ki a közelben tartózkodik, teljes alakommal belevetem magam a vízbe, számat annak forrásához nyomva.
Vagy fél órán át csak ázom, próbálok lehiggadni, s torkom öblögetem. Egy ilyen élmény után még ez az utálatos folyadék is nyugtató hatással bír rám.  Közben persze érzékeim is működnek, szaglásom segítségével hamar felfogom, hogy még ezen szegényebb környék alatt is csatornarendszer húzódik, és amit érzek az csak az elfáradt testek izzadtságszaga, a töménytelen mennyiségű szeméttel keveredve. ~ Elkia még így is más szinten áll, mint a legtöbb város… ~
A hangok kavalkádja sokszínű, leginkább a közeli házakból kiszűrődő családi beszélgetések határozzák meg őket, melyek unalmas tónusairól próbálok minél hamarabb elkoncentrálni. Persze, néhol nem csak beszélgetnek a párok, ott már a zajok is érdekesebbek… Ám sajnos azokra sincs túl sok időm. A hanghullámok alapján megpróbálok kiszűrni egy közeli fogadót, hisz nem ártana száraz helyen megszállnom éjszakára, mielőtt nekivágom a keresésnek. ~ Már ha nem vert át a perverz fa, és igazából csak tök véletlenszerűen kidobott valahol, démonoknak pedig híre sincs erre… ~
Kisvártatva rá is lelek a nyüzsgés összetéveszthetetlen akkordjaira, így kiszállok végre a vízből, és megszámolom pénzem. Hetven ezüst… Nos, ez bőven elegendő egy éjszakára a kandalló mellett. Szuper! ~ Meg kell szárítanom magam! Hogyan mehettem bele a vízbe… ilyen sokáig?! Neeeee! Ne… tartsd féken magad. Ha megint tombolsz, most már rád hívjak a rendfenntartókat!
Meg is indulnék, ám akkor újabb hangok zavarják meg az eddigi, mostanra megszokott kánon összhatását. Egy nő sikolya, puffanás, az ellenkezés ütemei. Mindez egy emberektől sűrű helyen, és senki sem lép az egyértelmű erőszak ellen. ~ Akárcsak az előző éjszaka. Ám ezúttal nem szúrom el! „Megmentelek”, bárki is légy... Attól, hogy rossz élményként fogd fel azt, ha megerőszakolnak! ~ mosolyodom el sokat sejtetően, majd pengéim megkocogtatva kezdek sétálni a könnyen követhető hangok irányába, hadd keresztezzem csak útjukat.
Vissza az elejére Go down
Deus
Deus

Riel

Hozzászólás : 132
Csatlakozás : 2014. Jul. 29.

[Megbízás] A király katakombái  Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] A király katakombái    [Megbízás] A király katakombái  Icon_minitimeDecember 22nd 2014, 11:15

A postok szép gyorsan megérkeztek, íme a folytatás:
ETETRP0: Megérkezel Elkiába, és innentől nem tudod, mi is a teendőd pontosan, így bolyonghatsz egy kicsit, mindaddig, amíg fontos emberekbe botlasz, akik persze egyből megállítanak. Feltűnhet, hogy addig senki nem állított meg téged, sőt még csak furcsán se néztek rád, ezek a nemesek pedig olyan esdeklően beszélnek hozzád, mintha te lennél a legjámborabb élőlény a világon. Felkérnek, hogy segíts nekik, mivel a királyi családdal történt valami, s az egész felső társadalmi réteg megbénulni látszik; a te döntésed, hogy utánuk mész, vagy sem, postod itt érjen véget.
Sieghart, Astrid: Sieghart, amennyiben nekiesel emberünknek (márpedig neki fog), meglepően erős ellenállásba ütközöl; ő nem az a fajta, akit egy mozdulattal le lehet fejezni. Eldobja Astridot magától, és még ha ő fel is áll, hogy küzdjön, mindkettőtökkel elbír, és még csak el sem fárad közben. Egy idő után mindkettőtök nyakára rávág oldalról, és miután összecsuklottatok, kettőtöket húz magával, most már egy zsákkal a fejeteken.
Sok kellemetlen perc, talán óra utazgatás után rántja le a fejetekről a zsákot ugyanez az alak, akinek most már az arcát is láthatjátok: kifejezéstelen tekintet, semmitmondó mimikák, tipikus, bérgyilkosnak teremtett férfi.
- Nem megmondtam, Yeras, hogy finomabban bánj a vendégeinkkel? - Halljátok magatok mögül a fojtott, negédes hangot (Astrid, neked ismerős lehet). - Azt kértem, hozd ide őket, és nem azt, hogy rángasd!
Mikor elétek ér, meglátjátok, ki beszélt: Trystan Royal, a király. Amint megpillantja, hogy már ébren vagytok, bocsánatkérően összecsapja a tenyerét, és biccent egyet.
- Sajnálom, hogy ilyen kellemetlen fogadtatásban kell részesítenem Önöket; mindenesetre, fontos feladatom van a számukra.
Itt még kérdezhettek a királytól, a kérdéseket tegyétek fel nekem egy nektek kényelmes platformon, majd amikor már nincs mit beszélnetek vele, véget érhet a postotok.

A határidő 2014.12.26, azaz Péntek. Jó munkát!
Vissza az elejére Go down
https://war-of-change.hungarianforum.com
Ember
Ember

Astrid Lilin

Hozzászólás : 27
Csatlakozás : 2014. Dec. 06.
Kor : 29
Munka : Szabadúszó tudós palánta

Karakterlap
Hűség: Emberek
Pénz: 95 ezüst
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő4
ÁllóképességÁllóképesség5
GyorsaságGyorsaság5
ÉrtelemÉrtelem12
KarizmaKarizma10
Speciális képességSpeciális képesség6

[Megbízás] A király katakombái  Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] A király katakombái    [Megbízás] A király katakombái  Icon_minitimeDecember 24th 2014, 02:01

Látom, hogy valaki rohan utánam, és az a valaki elég aprónak bizonyul ahhoz, hogy ezt a colost, aki rángat, legyőzze. Nem mintha ez azt jelentené, hogy emellett nem lehet izmos és jó erőben, nekem pedig már erőm sem volt ahhoz, hogy tovább álljak ellen, inkább közömbös képpel hagytam, hogy húzzon. Csináljon, amit akar, maximum leharapom a fülét, azokra a férfiak úgyis mérgesek. Muhaha.
Azt persze már nem is tudom, hogy mit csinálhattam, amiért én is kaptam egy nyaklevest, de úgy bevágtam a szunyát, mint Csipkerózsika. Az út alatt persze eszméletemnél voltam, ez a kis manőver éppen csak annyira volt jó, hogy lecsillapodjanak a kedélyek. Utálom a sötétet, valaki vegye le rólam ezt a zsákot, nem vagyok krumpli! Vergődtem, mint egy galamb a hálóban... ácsi, a galamb szokott vergődni a hálóban? Nem, a hal, de én nem vagyok hal, hamarabb megeszik, mint a madarat.
Eltelik egy kis idő, mire végül imáim meghallgatásra találnak és egy ismerős hangot is felfedezek "elrablóm" személyében. Trystan, hogy az a megátalkodott bús terintgetett...! Kehm.
- Trystan, ha ennyire hiányzom, csak hívatnod kellett volna, de nem iderángatni! Most az egyszer megbocsájtok, de ez a colostok éppen vacsora közben rabolt el, ami azt jelenti, hogy jössz nekem egy vacsorával - nem zavartattam magam, és tudom jól, hogy Trystan a többiek jelenlétében nem fog úgy beszélni velem, mint akit ismer - mert igenis ismer -, és tudja jól ő is, hogy lázadok, még ellene is.
- Fontos feladat... ugye az említett Yeras, aki idehozott minket, nem jön velünk? - velüüüünk? A szóra saját számból megdöbbenten néztem arra, aki megmentésemre sietett. Igen, jó szokásomhoz híven megbámulom, vagy legalábbis szemügyre veszem azt, aki a közelemben lófrál, így például a sárgaszemű megilletődött lehet, amikor kezem felé közeledik. Kinyitom a száját, hogy meglessem a fogait is, jó közelről a szemeit is megvizsgálhassam.
- Hegyes fogak, éles tekintet, biztos nagyobban látsz, mint kellene, hmmm - egy próbát megért, nyúlok is tovább, egyenest a füléhez, hogy megvakargassam. Ha szemeim és tudásom nem csal, akkor egy bestiához van szerencsém, méghozzá a macska fajtájából. Szeretem a macskákat. Persze a küldetés is fontos.
- Szóval, mi lenne a feladat? - teszem fel rögtön a kérdésem, de még közben mindig vakargatom a macska fülét. Legközelebbi lépésem az lesz, hogy az ölembe húzom, hogy doromboljon. Az várat még.
Vissza az elejére Go down
Ex machina
Ex machina

ETETRP0

Hozzászólás : 9
Csatlakozás : 2014. Dec. 15.

Karakterlap
Hűség: Ex machinák
Pénz: -
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő2
ÁllóképességÁllóképesség124
GyorsaságGyorsaság4
ÉrtelemÉrtelem44
KarizmaKarizma2
Speciális képességSpeciális képesség12

[Megbízás] A király katakombái  Empty
TémanyitásTárgy: Effektív Tűz Ellenállás Tréning Robot Furcsaságot Nem Észlelő Program Alfa Verziószám 0.1   [Megbízás] A király katakombái  Icon_minitimeDecember 26th 2014, 04:22

(Bocsi, nem vettem észre, hogy már tovább haladtunk, így gyorsan összekapartam valamit, elnézést a hozzászólás rövidsége végett.)

A robot kényelmesen folytatta útját a vizeken át, akármennyire is összekuporodott a hajó közepén, hogy még véletlenül sem érje egyetlen vízcsepp sem. Az ellenére, hogy akkor mi történt, most teljesen nyugodt. Nincs bekapcsolva a pánik mód és egy hajót sem tűzzel áldani, mondjuk azt akkor is elkerülte. Sétál nyugodtan a városba, mintha világéletében ott lakott volna és ez csak egy hétfő reggeli séta lenne. A környező lények sem vették nagy veszélynek, úgy kezelték, mint egy kedves lényt. Pont, mint egy kiscicát, amiről tudják, hogy veszélyt jelenthet a ruhákra és a házak épségére, de hát olyan cuki... legalább is ezt a kifejezést hallani az emberi faj ezen gondolatmenetet folytató egyénjeitől. ETETRP0 útjába ekkor emberek állnak és meg is állítják a prototípust. Csendben, figyelmesen végighallgatja a mondanivalójukat. Beszédük hétköznapi, kicsit nyájas. Mikor végeznek, ETERP0 mintha gondolatmenetbe kezdene.

Segítség. Szükség: 6, ok: kislány, kapcsolat: nem felfedezhető, szükség visszaesik 0-ra. Szükség: 0, motiváció: földi vagyon. Királyi család +3, gazdag polgárok felkérése +1, egész magasabb társadalmi réteg +1. Földi vagyok felbecsült érték: 6-os. 6-os összérték. 6-os összértékért vállalható kockázatok: karcolás, gyengébb kar nem lángszóró részén való sérülés, gyengébb láb sérülés, profit megtartása érdekében maximálisan 5-ös környezetben okozott kár, a megbízás sikerességének függvényében... kalkuláció... 5, 4, 3, 2, 1... végkifejlet: ajánlott.

Nem tudom pontosan mi ment le a fejében, de úgy látszik úgy döntött, hogy a nemesekkel tart és segít nekik.
Vissza az elejére Go down
Bestia
Bestia

Sieghart

Hozzászólás : 9
Csatlakozás : 2014. Dec. 16.
Kor : 26

Karakterlap
Hűség: Bestiák
Pénz: 70 ezüst
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő12
ÁllóképességÁllóképesség6
GyorsaságGyorsaság16
ÉrtelemÉrtelem4
KarizmaKarizma2
Speciális képességSpeciális képesség2

[Megbízás] A király katakombái  Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] A király katakombái    [Megbízás] A király katakombái  Icon_minitimeDecember 30th 2014, 14:32

Kiszemeltem végül megérkezik az elhagyatott utca végére, áldozatát maga után ráncigálva. Vigyorogva veszem tudomásul, hogy az ösztöneim ezúttal sem csaptak be. Az emberrabló bizony egy igencsak csinos zsákmányt ráncigál maga után… egyenesen az én karjaimba… és másra.
Bármiféle figyelmeztetés nélkül mozdulok el a köpenyes alak irányába, ikerpengéimmel lendületvétel közben vágva.
Ám ellenfelem kitér. A reakcióideje meglep, még csak nem is szabadott volna tudnia a jelenlétemről!
Kámzsájával vetett árnyéka alól megkínál mosolyával, majd ellentámadásba lendül. Velem ellentétben nem használ fegyvert, mondhatni… alábecsül?! Ezt a sértést senki sem éli túl velem szemben!
Az idegen gyorsan mozog, vágásimat tenyerének élével csapja félre, döféseim elől pedig szüntelen kimozdul, így épphogy csak súrolhatom azokkal kabátját. Rettentő idegesítően harcol, akár egy árnyék, amely mindig előttem mozdul. Pedig az efféle stílus az én sajátom! Hallom a lélegzetvételét, érzem, mikor akarja mozdítani karjait, látom szemének legapróbb rebbenéseit… De nem tudok lépést tartani a nyomorulttal, túl… Nem is tudom… Tapasztalt, rengeteg balhé nyomja már a vállait. Egyszerűen átlát rajtam, és jobban, mint én őrajta!
Mikor a hátam mögé ugrik, egy utolsó, elkeseredett rúgással próbálom meg tönkretenni az érkezését, ám tervem kudarcot vall. Talpam egy hajszálnyira kerüli el arcát, ő pedig tarkómra csap tenyerének élével. Érzékeny pont, kevés érzékenyebbet találhatna… Nem akarok ennyitől kifeküdni, már a gondolat is haraggal tölt el, érzem ahogy… Kapok egy újabb ütést, ugyanoda...

Büdös, elhagyatott, portól szagos helyen térek magamhoz, tüdőmben kevés levegővel. Egy cseppet érzem magam vidámnak, még akkor sem, ha szemügyre vehetem a nőt, aki miatt egyébként ide kerültem… Csábos arc, vörös haj, és mellek, nem is akármekkorák! Vonzó test, még a kosztól megfogott ruhákban is, valamint érzéki hajlatok. És én megint elcsesztem, remek…
Vízióm gyenge, figyelmet pedig igencsak megosztott, így alig veszek ki bármit is abból, amit a vöröske magyaráz fogvatartónknak. Talán a megerőszakolásáról tárgyal, próbálja enyhíteni a körülményeket magára nézve, esetleg rám terelné szomorú sorsát…
- Hegyes fogak, éles tekintet, biztos nagyobban látsz, mint kellene, hmmm… - motyogja, miután kinyitotta számat, ezzel igazat adva feltevésemnek! Le akarja mérni, hogy mekkora, és ezzel mire leszek képes a… Na nem, én nem esek ám át a másik oldalra!
Bár erőnlétem szánalmas, hisz kétszer is megütöttek egy gyengepontomon, annyi energia még van bennem, hogy a vörös újabb mozdulatát elkerüljem. Biztos vagyok benne, hogy át akart nyújtani ezüsttálcán a két férfinak, még a számat is kipeckelné, vagy lefogna nekik, ha ő ezzel megússza!
Ha mástól nem is, a hisztérikus feltételezésből, hogy engem valaki megerőszakol, nyerek annyi akaratot, amely a közeli sarokig elhúzza lábaimat. Akár egy sarokba szorított vadállat, úgy tekintek a körülöttem társalgó perverzekre, és csak remélni tudom, hogy én nem kerülök a móka szomorúbbik végére.

/ Elnézést kérek a kései, és gyenge minőségű post miatt, ám az ünnepek teljesen felfordítottak mindent errefelé.^^" Így is az éjszakába kellett menekülnöm, hogy írhassak... Álmos vagyok... Még egyszer sajnálom! /
Vissza az elejére Go down
Deus
Deus

Riel

Hozzászólás : 132
Csatlakozás : 2014. Jul. 29.

[Megbízás] A király katakombái  Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] A király katakombái    [Megbízás] A király katakombái  Icon_minitimeJanuár 4th 2015, 10:40

Bocsánat a késői postért, lábadozok még. Smile

ETETRP0: A nemesek csoportja egyre morzsolódik, ahogy sokan hazatérnek; végül csak egy marad már veled, aki közel a palotához vezet téged, majd ott megáll, és bemegy egy lerobbant viskóba, majd ha tétován állsz, mutatja, hogy kövesd. Ott pár igencsak látványos mozdulattal elmozdítja a helyéről az egyetlen bútort a szembenlévő faltól, mely egy könyvespolc, és nem várt dolgot látsz: egy titkos átjáró! A nemes arra kér, hogy innentől egyedül menj be, mivel ő fontos ember, és a démonok elragadhatják. Meggyőz róla, hogy innentől kezdve mindenki ellenség, akiről nem bizonyítható valamiképp, hogy a királyi család vagy személyzet tagja - és meg kell semmisíteni!
Amint bemész, sok kanyargós, poros folyosón át senkivel se találkozol, majd hangokat kezdesz hallani, és hamarosan két személy is az utadba kerül. Talán jobban teszed, ha megfogadod a nemes tanácsát, és támadsz...
Sieghart, Astrid: A király megnyugtat titeket, hogy csak ti mentek a küldetésre, melyet nektek szánt, és hamarosan közli is veletek, miről van szó: királyi családtagok valamint a személyzet fontos tagjai tűnnek el nap, mint nap, és ezért démonok felelősek, akik valószínűleg a palota alatti kazamaták mélyére rángatják őket, és ki tudja, mit művelnek velük. Természetesen, ha legyőzitek őket és az említett személyeket (akikről kaptok egy listát is) visszahozzátok, sok királyi érme üti a markotokat...
Felkerekedtek hát, a palotán át le egy jól őrzött, eldugott katakombába, ahol aztán minden őr és a király is magatokra hagy titeket pár fáklyával a kezetekben. Ahogy mentek, egy ideig csak baljós hangokat hallotok, néhol pedig csábítóakat, mely egy-egy irányba hív titeket, de ezen kívül nem sok minden történik, mindaddig, amíg egy hatalmas ex machinába nem ütköztök, aki nem túl barátságos viselkedésű. Attól függően, hogy ő megtámad-e benneteket, kell majd cselekednetek.

A határidő 2015.01.08, azaz Csütörtök, jó munkát.
Vissza az elejére Go down
https://war-of-change.hungarianforum.com
Ember
Ember

Astrid Lilin

Hozzászólás : 27
Csatlakozás : 2014. Dec. 06.
Kor : 29
Munka : Szabadúszó tudós palánta

Karakterlap
Hűség: Emberek
Pénz: 95 ezüst
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő4
ÁllóképességÁllóképesség5
GyorsaságGyorsaság5
ÉrtelemÉrtelem12
KarizmaKarizma10
Speciális képességSpeciális képesség6

[Megbízás] A király katakombái  Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] A király katakombái    [Megbízás] A király katakombái  Icon_minitimeJanuár 9th 2015, 10:31

A macskafiú eléggé távolságtartó, ez csak abból esik le, hogy amikor nyúlnék, ő odébbáll, lassan már agresszíven el is tolná a kezem, ha én nem veszem el. Az biztos, hogy a mozdulataival sokkal gyorsabb, mint amilyen gyors én vagyok. Nem tudom, lehet, hogy még mindig sokk hatása alatt áll, szinte meg se hallja, ha beszélnek hozzá. Úgy tűnik, mint aki vadon él, de biztos vagyok benne, hogy csak az ijedelem teszi ilyenné.
Trystan megnyugtat, hogy az oszlop, aki az előbb még a zsákjában hurcolt minket magával, nem jön velünk, és ezért tényleg egy kő esik le a szívemről... még kettő is. Azonban amit hallok, kiveri nálam a biztosítékot. Embereket hurcolnak el a kazamaták mélyére... tényleg, ki tudja, mit mávelnek velük? Lehet, hogy olyasmire kényszerítik őket, amit ők nem akarnak. S egyáltalán ki viszi el őket? Itt a colosra nézek, az ő műfaja, hogy embereket hurcoljon el, bár eddig nem kényszerített semmi olyanra, amit ne akarnék - eljönni nem akartam persze! -, de hamar letettem erről a gondolatról, ugyanis ha ő Trystan királyunknak dolgozik, akkor szót se róla, hogy benne lenne a melóba.
Trystan a kezembe nyom egy listát, s elteszem, mert úgy érzem, hogy jobb lesz, ha nálam van, mintsem társamnál, akit még nem ismerek, de itt az ideje, hogy ezen változtassak. Meg nem mintha annyira érdekelne a királyi érme, van arany dögivel, maximum majd elszórom valamelyik koldusnak, nekik több szükségük van rá, mint nekem. Inkább alapanyagra van szükségem, hogy folytathassam a legújabb találmányaim eszkábálását, viszont ezt nem említem, ugyan mit érdekelné, van elég dolga.


Elindulunk hát... semmi félelemmel a szívemben lépek előre, hiszen kalandvágyó vagyok, s a legtöbb bajból eddig mindig meglógtam, vagy legalábbis sikerült a legjobb helyzetbe kerülnöm, viszont a dolgok rossz oldalát tekintve akadnak olyan esetek - mint például ez is-, ahol úgy tűnik, a józan paraszt ész és a beszédkészség nem vezetnek majd jóra. Tegyük fel, egy vámpírnak hiába mondanám, hogy vájja a fogát más húsába, ha éppen nem lát alkalmasabb alanyt a vérszívásra nálam.
Fáklyát tartok a kezemben, ezzel kevesebb eséllyel arra, hogyha a közelembe merészkedne valami, akkor harcoljak - tekintve, hogy egyébként sem vagyok valami jó kardforgató. Trystan egyedül hagy minket, mondván, hogy itt kezdődik a küldetésünk. Egy ideig habozok azzal, hogy betegyem e a lábam, majd megindulok előre. Társamra nézek, hogy ő hogyan boldogul.

- Ne haragudj az iménti viselkedésemért. Egy feltalálónak mindent szemügyre kell vennie, amit eddig még nem látott - magyarázom visszagondolva arra, amikor a szemét és a fogait vizslattam. Valójában tényleg meg kell ezeket figyelnem, ha új dolgokat látok, mivel sose tudhatom, hogy mit találok fel legközelebb. Lehet, hogy készítek egy robotot hasonló külsővel, fogakkal, vagy valami más, aminek hasznát vehetem én is, és azok az emberek, akik egyszerű, hétköznapi dolgozók, s eladhatom nekik.
- Lilin vagyok - mosolygok rá aztán kedvesen, mert ugyan semmi hátsó szándék nincs ebben a mosolyban. Csupán jelzem neki, hogy megbízhat bennem, s nem kell attól tartania, hogy bármelyik pillanatban kiüthetem a fogait és elszaladok velük világgá.
Közben hangokat hallok, ahogy egyre bentebb hatolunk az üreg belsejében. A csábító hangok nem jutnak mélyre a hallójáratomban, elvégre megtanultam mindennek ellenállni (kivéve ha kütyükről és gyerekekről van szó, bár nem mindegy, hogyan és hol), ezért történt az is, hogy a férfiak hidegen hagynak... legalábbis a legtöbbjük, mert mindegyik vagy úri ficsúr, vagy egy idióta, aki nem méltó az én színes egyéniségemhez. Persze lehet, hogy társam igencsak bekapná a horgot a csábító hangok hallatán, ezért mielőtt arra vetemedne, hogy odébb áll és a hangok irányába futna, megfogom a karját, hogy esze ágában se legyen elmenekülni. Nem tudom, mik lehetnek itt a királyi birtok alatt a kazamatákban, de Trystannak biztos meggyűlhet velük a baja... nem is tudom, hogy tud így élni, hallani ezeket a hangokat, tudva, hogy elrabolják az embereidet és azt se tudod, hogy kik teszik, vagy mik teszik... szörnyű. Meg kell pucolni ezt a helyiséget, kell egy takarítóbrigád! 


Utunk nem tart sokáig, talán tíz percet sétálhattunk, lefordulhattunk valahol, amikor velünk szemben egy nagy ex-machina bukkant fel. Nem tudtam, hogy mi lenne a helyes, elvégre egy ex-machinával még sosem találtam szembe magam, de igazán megnézném, hogyan működnek, kicsit meg is buherálnám, ha lenne lehetőségem arra, hogy közelebb menjek hozzá. Akarva-akaratlanul is védekező állást veszek fel, a fáklyát magam mellé tartom, a másik kezem pedig az arcom elé emelem amolyan békét ajánlva.

- Ne bánts minket, kérlek! Küldetést kaptunk a királytól, hogy meg kell találnunk az elrabolt embereket, akiket a démonok hurcoltak el... - remélve, hogy kérésem meghallgatásra talál, ott álltam még mindig előtte, de jól figyelve rá, hogyha baj történne, akkor egérutat találjak. Közben igyekszem megfigyelni, hogy miféle ex-machina lehet, milyen felszerelések állnak rendelkezésére. És társamnak is intek, hogy ne támadjon addig, amíg nem szükséges. Ez az ex-machina biztos nem ide tartozik...
Vissza az elejére Go down
Bestia
Bestia

Sieghart

Hozzászólás : 9
Csatlakozás : 2014. Dec. 16.
Kor : 26

Karakterlap
Hűség: Bestiák
Pénz: 70 ezüst
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő12
ÁllóképességÁllóképesség6
GyorsaságGyorsaság16
ÉrtelemÉrtelem4
KarizmaKarizma2
Speciális képességSpeciális képesség2

[Megbízás] A király katakombái  Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] A király katakombái    [Megbízás] A király katakombái  Icon_minitimeJanuár 12th 2015, 11:28

A sarokba húzódva folyamatosan visszanyerem biztonságérzetem, s rájövök, hogy az én bemeneteimre senki sem tart igényt. Persze, az óvatosság sose árt, ám az orgyilkos fazon se tűnik érdekeltnek testemmel kapcsolatban, és félnivalóm csak tőle van javarészt.
A vöröske kisvártatva kap egy listát, majd információkat, melyek szerint mi egy feladatra kellenénk az erőszaktevőknek, és nem másra. Hogy miért nem küldi az állat orgyilkosát a gazdag fickó, az rejtély, ám ilyen „bemutatkozás” után még én sem ellenkezem… Inkább gyilkolok mások kedvéért, és keresek eltűnt hozzátartozókat, mintsem itt maradjak kétes célokra.

Utunk a helyi fejesek katakombáihoz vezet, éjszakai sötétséggel megtarkítva, csakhogy meglegyen az ijesztő mesék hangulata, miket a részeges csövesek mesélnek egymás közt tábortüzeknek használt fémhordók köré gyűlve.
Kísérőink nagy örömömre csak egy pontig tartanak velünk, a föld alatti járatokba már ketten indulunk el. A szagok gyomorforgatóak, mintha rosszul kevert alkoholt ittam volna. Nemcsak az áporodott levegő, a por, és ősöreg hullák bűze terjeng, hanem valami más, leírhatatlan romlás is fojtogatja a légkört, és torkom.
- Ne haragudj az iménti viselkedésemért. Egy feltalálónak mindent szemügyre kell vennie, amit eddig még nem látott. - szólít meg egy idő után a vöröske.
- Én is szemügyre vennék olyan dolgokat, amiket még nem láttam. – vigyorogtam vissza rá, többek között jelezve, hogy nem haragszom már a kísérlete végett.
És persze a kijelentésem is igaz, hisz szívesen megnéznék bizonyos, jelenleg elfedett látványosságokat, amik bizony a közelemben „bujkálnak”. Ám a belépőm sajna már elszúrtam, így jóval bonyolultabbá vált a helyzet…
- Lilin vagyok.– mutatkozik be később, ahogy lejjebb érünk a katakombák útvesztőin, fáklyáinkkal elszórt fényt csempészve a sötétségbe.
- Az én nevem Sieghart. – hangsúlyozom ki, jelezvén, miszerint ezt senki nem rövidítheti, még egy jó idomokkal megáldott vörös sem.
Beszélgetésünk ezt követően elhal, Lilin nem hoz fel további témákat, én pedig a korábbi kudarcom fényében nem hozhatom előtte lehengerlő formám… Hisz hiába vagyok menő, ha korábban a szeme láttára vert szét valaki. Nincs szerencsém a mellek… nők megmentésével.
- Húúú, micsoda fegyver… - szólal fel egy lágy, érzéki női hang hirtelen, egy másik folyosó irányából.  – Nem, nem az, ami a hátadon van. – kuncogja.
- Gyere hozzánk. Játszani akarunk veled… - csatlakozik egy újabb kéjes hanglejtés a korábbihoz.
Vegyes érzelmekkel töltenek el a csábító mondatok. Egy részem szívesen eleget tenne nekik, ám megérzéseim megállás nélkül figyelmeztetnek a baljós szándékokra. Talán ők is csak démonok… hisz miattuk vagyok itt… De mi van, ha nem, és ez a nagy esélyem?
Szerencsémre(?) Lilin megragadja a karom, s úgy vezet tovább a félhomályos járatokban.
Egy ideig semmi különösbe nem botlunk, ám kisvártatva egy réginek tetsző, ám igencsak testes nehézfém-kupac tűnik fel a közelünkben, ami szemlátomást még mozogni is képes.
- Ne bánts minket, kérlek! Küldetést kaptunk a királytól, hogy meg kell találnunk az elrabolt embereket, akiket a démonok hurcoltak el... – szól rá Lilin, kitárva felém egyik karját, gondolom nyugodtságra intve.
Úgy vagyok vele, ő jobban tudhatja nálam, mi is ez a furcsa vashegy, ám azért megfeszítem karjaimat a fegyvereim irányába. Hisz bármikor kiderülhet erről a szerzetről, hogy ő bizony egy démon…
Vissza az elejére Go down
Deus
Deus

Riel

Hozzászólás : 132
Csatlakozás : 2014. Jul. 29.

[Megbízás] A király katakombái  Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] A király katakombái    [Megbízás] A király katakombái  Icon_minitimeJanuár 12th 2015, 12:09

Szeretném felszólítani ETETRP0-t, hogy ő is írjon pár napon belül, hamarosan már úgyis a végéhez érünk.
Vissza az elejére Go down
https://war-of-change.hungarianforum.com
Ex machina
Ex machina

ETETRP0

Hozzászólás : 9
Csatlakozás : 2014. Dec. 15.

Karakterlap
Hűség: Ex machinák
Pénz: -
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő2
ÁllóképességÁllóképesség124
GyorsaságGyorsaság4
ÉrtelemÉrtelem44
KarizmaKarizma2
Speciális képességSpeciális képesség12

[Megbízás] A király katakombái  Empty
TémanyitásTárgy: Effektív Tűz Ellenállás Tréning Robot Prototípus 0 Ellenség Észlelő Tréning Verzió 1.0   [Megbízás] A király katakombái  Icon_minitimeJanuár 13th 2015, 02:27

A robot tehát ment tovább útján, minden kérésnek eleget téve, hiszen a kalkulációi ezeket mind megengedték neki. A kérés részleteire igazából nem figyelt, csak a célt vonta le elég egyértelműen.

>>> Procedúra memóriába vésése, memória időtartama: két óra. >>> Királyi család tag bizonyíték faktora 5 vagy afölött... kiszabadítani. Azalatt... megsemmisíteni.

Nézte, ahogyan a titkos könyvespolc arrébb mozdult és úgy látszott, hogy csak engem érdekeltek a részletek. Természetesen hevesen jegyzeteltem őket, de mindhiába, valószínűleg ahogy a robotnak sem, úgy az utókornak sem lesz belőle semmi haszna, nem fognak találni benne semmi érdekeset. Valamiért a prototípust megkérte, hogy egyedül menjen be, pedig rajtam kívül nem volt senki más körülötte. Furcsa, hogy azt feltételezte nincsen egyedül.
Na tehát, akkor beszállingóztunk a furcsa alagútba, ETERP0-nak a nyirkosságtól bár kicsit felállt az áramkör a hátán, de szerencsére átverekedte magát a szinte végtelennek tűnő folyosókon. A hangfogó receptorai azonban hamarosan működésbe léptek és így el is érkeztünk a jelenlegi helyzetünkbe.
A machina ETETRHRP0-ja (Effektív Tűz Ellenállás Tréning Robot Hangfogó Receptor Prototípus 0) türelmesen meghallgatja a női egyed mondanivalóját, majd egy ex machina tökéletes logikájával dekódolja azt.

<<< Korábbi procedúra feltételek betöltése, memória ideiglenes felszabadításának szüneteltetése. Hátramaradt időtartam: egy óra 48 perc. >>> A mondatból kiderült királyi vonalra utaló szavak és kifejezések: 1. Megtalált szó: király... Bizalmi és nem-ellenséges szavak és kifejezések: 2. Megtalált szavak és kifejezése: ne bánts, küldetés... Veszélyforrásra utaló szavak és kifejezések: 2. Megtalált szavak és kifejezések: elrabolt emberek, démonok... Tűzpisztráng lokáció keresése... 3...2...1... sikertelen... Dekódolás megkezdése: királyi vonalra utaló szavak súlyossága és hihetősége: 1... Bizalmi és nem-ellenséges szavak és kifejezések súlyossága és hihetősége: 2, 1... Veszélyforrásra utaló szavak és kifejezések súlyossága és hihetősége: 3, 2... A végérték -1... Kalkuláció, korábbi változók beemelése a végeredmény megítéléséhez...3...2...1... sikeres. Az összérték nem haladja meg az ötöt és negatív értéket ér el... Célpontok bemérése... 3...2...1... a két célpont sikeresen veszélyforrásnak jelölve... 3...2...1... adatok rögzítése a memóriába... adatfelszabadítás nem szükséges a művelethez... védelmi zárak elengedése... 3...2...1... eltávolítási folyamat megkezdése....

Körülbelül egy percig áll ott, ahogyan a kalkulációk végigfutnak fogaskerekei közt, majd szépen előrenyújtja mindkét karját, az egyik lyukat a nőstény, a másikat a hím felé fordítva, majd kiengedi a tisztítás lángjait. Gyönyörű látvány, káprázatos fény kontrasztot készít ebben a sötét alagútban, mintha egy mesterművet szórna karjaiból... csak úgy csillognak a szemeim.
Vissza az elejére Go down
Deus
Deus

Riel

Hozzászólás : 132
Csatlakozás : 2014. Jul. 29.

[Megbízás] A király katakombái  Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] A király katakombái    [Megbízás] A király katakombái  Icon_minitimeJanuár 18th 2015, 12:32

Elnézést, hogy ennyit várattalak titeket, tőled főleg bocsánat ETETRP0, mert még várattalak is.

Közös: Szóval, vadul harcoltok, s bár a lángnyelvek elől mindig sikerül kitérni valami furcsa belső ösztön hatására, újabb és újabb támadások érnek titeket. ETETRP0 egy idő után leáll, Astrid és Sieg szintén, utóbbiak erős hányinger kíséretében. Mind érzékelitek, hogy valami kiszakad belőletek; a király által küldött csapatból fehéresen áramló szellemek jönnek elő, míg a machina testéből egy sötét gomolyag folyik ki, és úgy csöpög a földre, mintha folyékony lenne, habár testének darabjai amint elérik a földet, rögtön sercegve szertefoszlanak. Az utóbbi lény gonoszan felkacag és eliramodik egy folyosón, az egyik fehér lény pedig egyből utánaszáguld, csupán a másik marad veletek, miközben hatalmas kimerültség lesz úrrá rajtatok (ETETRP0 pedig már a lemerülés szélén áll).
- Kérem, segítsetek! - Zúg a szellem hangja a fejetekben. - Néhány fajtársunk kísérletezni kíván a fontosabb embereken, és, inkább a saját érdeketekben, mint az enyémben, kövessetek. - Azzal ő is tovaszáll, így muszáj lesz hármótoknak elásni a csatabárdot (ez többnyire úgyis ETETRP0-n múlik), vagy épp versengni a jutalomért.

A határidő 5 nap, jó munkát.
Vissza az elejére Go down
https://war-of-change.hungarianforum.com
Deus
Deus

Riel

Hozzászólás : 132
Csatlakozás : 2014. Jul. 29.

[Megbízás] A király katakombái  Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] A király katakombái    [Megbízás] A király katakombái  Icon_minitimeJanuár 28th 2015, 12:30

Nana, gyerekek, nem kéne így elhagyni magunkat! Smile
Vissza az elejére Go down
https://war-of-change.hungarianforum.com
Ember
Ember

Astrid Lilin

Hozzászólás : 27
Csatlakozás : 2014. Dec. 06.
Kor : 29
Munka : Szabadúszó tudós palánta

Karakterlap
Hűség: Emberek
Pénz: 95 ezüst
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő4
ÁllóképességÁllóképesség5
GyorsaságGyorsaság5
ÉrtelemÉrtelem12
KarizmaKarizma10
Speciális képességSpeciális képesség6

[Megbízás] A király katakombái  Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] A király katakombái    [Megbízás] A király katakombái  Icon_minitimeJanuár 31st 2015, 07:26

//Álnézést, közbeszólt az élet.//


- Én is szemügyre vennék olyan dolgokat, amiket még nem láttam - Sieghart kijelentésére felvonom egyik szemöldököm, márpedig itt biztos, hogy semmi olyat nem fog látni, ami jól esne szemeinek, olykor még én magam sem lesem meg saját vonásaimat! Hozzáteszem, hogy ezt elég nehéz, főleg ha bekövetkezik az az akció, amit fürdésnek neveznek.


Beszédem közben pedig úgy tűnik, hogy a vasmonstrum nem hallgat rám, s észrevéve, hogy forgatja fogaskerekeit, ergo agytekervényeit, ha neki van olyanja, gyorsgondolkodó képességeimet előtérbe helyezve fogom meg Sieghart karját és azonnali mód elrántom a helyszínről, mielőtt ropogós halfilé lenne mindkettőnkből. Khm... akarom mondani, Sieghartból idővel nyakprém lenne egy nemes hölgy izzadt tokáján, ha maradna belőle valami, jómagam pedig gazdagítanám a király katakombáinak szellemeit csontjaimmal, hacsak be nem kerülök Trystan egyik jól faragott üvegkoporsójába, ahol minden este, amikor a Hold fénye megvilágítja arcom, eljátszhatná velem a Hófehérkét.. ööö, Hórózsácskát (hogy ez milyen pocsékul hangzik!), amennyiben kényszert éreznék arra, hogy félrenyeljek egy megmérgezett almadarabot, hogy csókjának hatására azt a szemébe köpjem. Huh, Lilin! Hogy ez milyen hülye ábránd, és még csak ne is merj gondolni ilyenekre!
Szóval, úgy tűnik, sikerült a vasgépezet mögé kerülni - valószínű, hogy lábai közt találtam utat kettőnknek, mert van olyan szerencsénk, hogy én sem vagyok nagydarab, Sieghart pedig méginkább nem.
Azt végképp nem értem, hogy a hányinger, ami elfogott, azért kerített hatalmába, mert a machina lábai közt valami olyasmi volt, amit nem lehetett volna szabad látnom/tapintanom/éreznem, vagy bármi más, aminek köze lenne az érzékszerveimhez, esetleg az előbbi gondolatmenetem, miszerint egy üvegkoporsóban élném tovább korántsem nyugodt életem, de a harmadik esélyesebb, hogy kezdek hallucinálni. Ez, ami előttem van, komolyan szétesik, vagy szimplán agyamból pattant ki a furcsa kép, hogy lábaim alatt a talaj is kezd kettényílni? Kezemmel megpróbálok kapaszkodni valamiben, egy darabig úgy tűnik, hogy ez a fal, de azt is megkísérlem, hogy a szellemek után nyúlok megbizonyosodva arról, hogy beszívtam e.
Az ex-machina, ami az előbb még ránktámadt, a kimerültség szélén áll, valószínű, hogy nem húzza sokáig, hacsak nem kap valami energiatöltetet. A ruhámba nyúlok és előhúzom azt az iratot, amit a királytól kaptam azzal bizonyítva, hogy márpedig a királytól kaptuk a küldetést.
Felmutatom a papírt a machina szeme elé, ha van neki olyan, hogy ő maga is megbizonyosodjon róla, nem vagyok az ellensége. 
- Segítek neked, ha nem támadsz meg. Energiára van szükséged, azért itt mégsem hagyhatlak darabokban - Riel kéthónapos kenyerére, a gyenge szívem - ami olyan, mint a harmatos kutyaf*s - fog vinni a sírba! Amennyiben a machina engedi, hogy hátulról megközelítsem a jó cél érdekében, igyekszem megbütykölni a rendszerét, hogy legalább csak egy óráig bírja még ki. Semmi olyan eszköz nincs a birtokomban, amivel szét tudnám vágni "idegeit", de nem is ezt akarom, nyilván a jó szándék vezérel és az, hogy ellenségeim a barátaim legyenek. Ha sikerül megbuherálnom, akkor eszerint visszanyer egy órát, vagy akár többet is, annyira nem sikerült tüzetesen átvizsgálnom, hogy mindent megértsek belőle.
Legurulva róla követni kezdem a szellemet, mivel Trystan valami olyasmit mondott, hogy visszaszerezni az embereit, vagy rájönni a rejtélyre... ki tudja, ha annyira kell neki, én visszaviszem holtan is őket, lesz egy zombihadserege, esténként rágcsálhatják az agyát. Azt meg én sem akarom, hogy továbbra is itt maradjak, a kíváncsiságom buzgón hajt előre, ha pedig kísérleteznek, engem ne hagyjanak ki a buliból!
- Most jössz, vagy maradsz? - kiáltom Sieghart-nak, és biccentek a machinának is, hátha ért a szép szóból. Ha nem, akkor beépítek neki egy barátságkapszulát.
Vissza az elejére Go down
Deus
Deus

Riel

Hozzászólás : 132
Csatlakozás : 2014. Jul. 29.

[Megbízás] A király katakombái  Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] A király katakombái    [Megbízás] A király katakombái  Icon_minitimeFebruár 5th 2015, 05:11

Többiek? Wink
Vissza az elejére Go down
https://war-of-change.hungarianforum.com
Deus
Deus

Riel

Hozzászólás : 132
Csatlakozás : 2014. Jul. 29.

[Megbízás] A király katakombái  Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] A király katakombái    [Megbízás] A király katakombái  Icon_minitimeFebruár 18th 2015, 07:56

Nos, emberek, 2 nap türelmi idő, aztán jön az új kör, veletek vagy nélkületek.
Vissza az elejére Go down
https://war-of-change.hungarianforum.com





[Megbízás] A király katakombái  Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] A király katakombái    [Megbízás] A király katakombái  Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

[Megbízás] A király katakombái

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» [Megbízás] Exitium + RT
» [Megbízás] Óda Rielhez
» [Megbízás] Az árnyak útja
» [Megbízás] Caldor Labirintusa
» [Megbízás] Ami volt, és ami lesz...

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
War of Change :: Játéktér :: Világunk :: Acél felföld :: Elkia-