KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 [Megbízás] Ami volt, és ami lesz...

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Old Deus - Sárkány
Old Deus - Sárkány

Durzo

Hozzászólás : 9
Csatlakozás : 2014. Dec. 20.

[Megbízás] Ami volt, és ami lesz...  Empty
TémanyitásTárgy: [Megbízás] Ami volt, és ami lesz...    [Megbízás] Ami volt, és ami lesz...  Icon_minitimeDecember 21st 2014, 05:23

Sylia, Skadi:

Sylia, ahogy olvastam karakteredtől nem áll távol az az igencsak élelmes módszer, hogy tehetségével ingyen szállást és ellátmányt szerezzen magának a fogadókban. Ez jól is van így, hisz a fogadósnak is megéri, ha olyanok is betérnek hozzá a szép énekszóra, akik egyébként nem tennék, és ha már asztalhoz ülnek, nyilván rendelnek is.
Ezúttal is így teszel, előadásod nagy elismerést vált ki a középszerű tavernában, így éjszakátok biztosítva van társaddal. A műsornak azonban másféle visszhangja is akad; egy furcsa megjelenésű törpe bárd is kedvet kap a meséléshez, aki eddig csak a tömeg egy szürke pontját képezte.
Ha ismeretes vagy kollegáid világában, könnyen ráismerhetsz a púpos, ragyás arcú, szőrtelen fejű kisemberre, akit a világ bármely királyi udvarában szívesen fogadnának, hisz híre mindig megelőzi őt. - Az alak nem más, mint Druzzen az "Ezerhangú", kinek hárfája bárkit meglágyít, akárcsak kellő időpontokban mézédessé olvadó hangja, ám ha a feszültség kívánja, képes úgy tombolni baritonja, akár a legvadabb tengeri vihar.
Egy zseni ő, nemcsak játékában, de észjárásában is; kinek csak a teste törött. Ma éjjel pedig egy olyan előadást hallat, melynek regéjét csak kevesen ismerik: egy, a világ hajnaláról szóló legendát. Bizony, Riel és Tet előtt más főistenek is voltak, néhányan ismertek, mások kevésbé... Ám ki volt a legelső? Ki teremtette a világot?
Erről a mese csak ködösen beszél, ám az kiderül belőle, hogy ez az isten pusztán 12 lényt teremtett a világra, és egy angyalt, ki az ő oldaláról nézhette a teremtmények fejlődését, és különös életmódját. Ám egy nap az angyal beleunt az egyhangú ürességbe, ráeszmélt, hogy ez a léttér túl nagy, és túl kihasználatlan ilyen csekély számú élővilágnak. Ezért hát megölte teremtőjét, egy olyan fegyverrel, melyet saját lelkéből tépett ki, s ennek egy apró szilánkja állítólag nemrég feltűnt az alvilág egy pontján. Hogy mindebből mi igaz, és mi regényes fantázia, azt talán csak ő tudja, ám nem titkolt szándéka a bárdnak, hogy ezzel a történettel lelkes jelentkezőket toborozzon egy most készülő expedícióra, mely céljául tűzte ki a szilánk megtalálását.
Nos, mivel vándorkereskedőnek csaptatok fel, akik ritka tárgyak után kutatnak, egy ilyen, minden földi vagyont megérő ereklye a rég elfeledett múltból igencsak hívogató zsákmánynak tűnhet.
(A mese előadásának módját és részletességét rátok bízom).

Astrid:

(Karaktered időbeliségének tisztázása érdekében úgy vedd ezt a kalandot, hogy az még a Riel által vezetett megbízásod előtt játszódik).

Hiába keresed eltűnt öcsédet, ő valahogy mindig kicsúszik a karmaid közül, ha úgy érzed, már közel jársz, akkor minden nyoma tovaszáll, és a procedúra újfent a semmiről indul... Bizony, az ilyesfajta kudarcok egy idő után bárki lelkesedését megtörhetik, olyannyira, hogy egyre kapósabbá válik a kétségbeesettebb megoldások felé is.
Így esik meg az, hogy talán figyelmes leszel egy szóbeszédre, amely egy hangos kocsma falai közt jár-kel. A pletykás népek szerint a vámpírok olyasvalamit találtak az alvilágban, amit nem szabadott volna megbolygatniuk, és jobb lett volna, ha inkább örökre rejtve marad... Hogy mi lehet ez a valami? Mindenki mást mond természetesen. Egy isten lelkének darabja, egy apró szilánk az ismeretlen múltból, egy mindenható fegyver, egy puszta kitaláció... Bárhogy is, egy ponton egyeznek a szóbeszédek. Aki megkaparintja ezt az ereklyét, annak olyan képességeket juttat birtokába, melyekről korábban álmodni sem mert volna.
És mit adnak a deus-ok, az expedíció, ami a szóbeszéd felkutatására indul, tőled alig fél napnyi lovaglásra szerveződik. Ugyan, mit veszíthetnél, ha szereznél magadnak egy kis mindenhatóságot? Az öcséd könnyű prédává válna, utána pedig... Nos, az már csak rajtad áll.

Közös:

Több választás is áll előttetek.
Csatlakozhattok a hivatalos expedícióhoz, amely egy, az Acél Felföld határán fekvő "lejáró" peremén szerveződik. A vállalkozást egy régi vágású, gyakorlatias elf vezeti, aki nem hisz az efféle babonákban, és őt csak a térképek kibővítése érdekli. De mivel mások pénzelik az utat (elég nagyhírű felfedező ahhoz, hogy őt kérjék fel), elvállalta a vezető szerepét, még ha neki mások is a céljai, mint a hozzá csatlakozóaknak.
Mint említettem, gyakorlatias, és csak olyan jelentkezőket enged a soraik közé, akik képességei hasznosak lehetnek odalent. Ha azt akarjátok tehát, hogy a jól felszerelt, sok heti ellátmánnyal, és remekül őrzött társulattal együtt vágjatok neki a kalandnak, bizonyítsatok! Hogy miképp, az rajtatok áll; másokon is megmutathatjátok képességeiteket, vagy egyenesen a vezetőnek, kitúrhattok riválisokat, latba vethetitek eszeteket, harci képességeiteket, ügyességeket, bármit...
Hogy mind a hárman, vagy csak néhányan, esetleg senki se csatlakozik a hivatalos expedícióhoz, az rajtatok áll, a lényeg, hogy aki ezen "út" mellett dönt, postját ott fejezze be, hogy a társulattal megindulnak egy kétes barlang bejáratán keresztül az alvilág ismeretlenjébe.
Kép a vezetőről:
[Megbízás] Ami volt, és ami lesz...  640x506_5837_Elf_2d_fantasy_elf_archer_picture_image_digital_art

Ha saját magatok szeretnétek nekivágni a túrának, arra is lehetőségetek van. Ez esetben mutassátok be a felkészülés menetét, vásároljatok be a megfelelő ellátmányból mindent (Skadi ilyen téren előnyt élvez), esetleg hozzatok be magatoknak olyan NJK-kat, akik segítségetekre lehetnek, és társatokká szegődnek, mert például már jártak az alvilágban... Szárnyalhat hát a fantázia, a lényeg, hogy a magányosabb út veszélyesebb, és kifizetődő lesz a felkészülés alapossága annak, aki mégis rálép.
Aki így határoz, postját szintén ott fejezze be, hogy alámerül a sötétbe...

Persze, az az eshetőség is fennállhat, hogy valakit teljesen hidegen hagy az egész legenda, nem érdekli a vagyon, vagy hatalom ígérete, és inkább folytatja mindennapjait. Ha valaki így érezne, attól annyit kérnék, hogy vezesse le nekem valahogy, miképp jut a karaktere az Acél Felföld peremére, majd ott fejezze be hozzászólását.

Játéktechnikai infók:

Hogy a két csapat összeáll-e egy esetleges háromfős társulattá, az csak rajtatok áll, ahogy az is, milyen mértékben szóródtok szét a lehetőségek közt. Összebeszélni természetesen ér. Smile
A megbízás köreinek száma azon múlik, hogy milyen hosszúságú és minőségű hozzászólásokat tártok elém. (Tehát, ha esetleg sokat akartok írni, de féltek, hogy amiatt lassan haladnátok, ne aggódjatok, mert nagy léptekben akár 3-4 kört alatt is letudhatjuk a kalandot, kisebbekben ennek duplájával).
A határidő 10 nap, de ha hamarabb írtok, magától értetődően én is úgy fogok tenni.
Vissza az elejére Go down
Ember
Ember

Astrid Lilin

Hozzászólás : 27
Csatlakozás : 2014. Dec. 06.
Kor : 29
Munka : Szabadúszó tudós palánta

Karakterlap
Hűség: Emberek
Pénz: 95 ezüst
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő4
ÁllóképességÁllóképesség5
GyorsaságGyorsaság5
ÉrtelemÉrtelem12
KarizmaKarizma10
Speciális képességSpeciális képesség6

[Megbízás] Ami volt, és ami lesz...  Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Ami volt, és ami lesz...    [Megbízás] Ami volt, és ami lesz...  Icon_minitimeDecember 22nd 2014, 09:17

 Hideg az este,
Útját kereste,
Szomorú lelke,
Mert nem lelte.
 
Hideg az este,
Szomorú szíve,
Útját kereste,
Baktatott… eltévedve.
 
Teljesen belemerültem abba a feladatba, hogy megtaláljam elveszettnek hitt öcsémet, akihez megannyi út vezetett, s mikor éppen megtalálnám, akkor csúszik ki a karmaim közül. Lassan, hogy egy éve a nyomában vagyok, de mintha viccesnek találná, hogy bújócskázik velem. Tényleg… mi van akkor, ha csak bújócskázik? Áh, ahhoz már elég idős, hogy benőjön a feje lágya, de el kell mondjam, öcsikém, kettőnk között nem te vagy az okosabb!
Kötelességemnek tartom, hogy épségben vigyem haza öcsémet, úgy nem is mernék igazán apám szeme elé járulni, mellesleg nagyon aggódom miatta, hiszen szeretem őt. Csak egyetlen testvérem van, eszem ágában sincs faképnél hagyni.
Persze már kezd fárasztó lenni ez az örökös kergetés, mintha csak azt akarná, hogy egy hatalmas útra csábítson. Ha jól emlékszem, sokszor panaszkodtam neki, hogy apám nem igazán enged a kastély falain kívülre, s csakis akkor engedne el, ha nagyobb okot talál rá, s tessék, most megtaláltuk az okot! Öcsikém, ha mindez így van, nagyon megölelgetlek, ha megtalállak! A hosszú út és a kalandok így még édesebbek, ha erre gondolok, ugyanakkor a sok kudarc tönkretesz és egyszerűen nem tudok újra talpra állni.
A magányos utazás is megvisel, hiszen csak a lovam van mellettem, egy lóval meg nem beszélgetek, mert az úton sok ember hülyének nézne, de hozzáteszem, már megtörtént. Kezdek megzavarodni, nem nekem való az egyedüllét… és az a sötét!
A nap végén jobbnak láttam megszállni egy fogadóban. Pénznek szűkében nem igazán voltam, tekintve, hogy majdnem hetente muszáj hazatérnem az újabb megbízásokért, s azért, mert ott is látják öcsémet felbukkanni, egyébiránt apámnak szinte mindenhol van egy beépített embere, akitől kapok egy kis alamizsnát, hogyha beütne a kratch.
A fogadóban kicsit távol maradtam a többi idegentől, tekintve, hogy egyedül vagyok, másrészről feltűnő is vagyok, de nem azért, mert ilyesmi viszketegségem lenne, egyszerűen nem tehetek arról, ha vörös a hajam, és máshogy nézek ki, mint a többiek. Na persze, még jó, hogy máshogy nézek ki! Szóval, a lényeg, hogy nem igazán kerülök közel félelmetes alakokhoz, mert kirabolnak, én pedig nem vagyok még elég jó a kardforgatásban, ami ilyen téren csoda, hogy még élek.
- … Aztán egy olyan fénylő kis izét találtak, amit nem tudok még én se, hogy micsoda. Csak azt mondják, hogy annak nem ott kéne lennie – fél füllel hallottam, hogy valamiről beszélnek az egyik asztalnál.
- Össze-vissza beszélsz. Szerintem nem létezik. A vámpírok egyszerűen belefulladtak a saját bájitalaikba, attól hallucinálnak ekkorát!
- Ne magyarázz itt, jóember, hallottam a két fülemmel, hogy megtalálták az elveszett szilánkot – szilánk. A szó felkeltette érdeklődésemet. Ha ilyen nagy odaadással beszélnek róla, biztos valami fontos dolog lehet, még ha nem is tudják, micsoda. Ez nekem csak egyet jelent: újabb kaland, és minden bizonnyal újabb felfedezés is.
- Azt beszélik, aki megtalálja, nagy hatalom birtokosa lesz – no, ez még inkább nagyobb fülekre lelt, elefánt lehetnék. Nem mintha érdekelne a hatalom, leginkább a kutatás miatt keresném meg ezt a tárgyat, amiről annyira beszélnek. Szemügyre venném, hogy megvizsgálhassam, s ha talán még hasznát is veszem, akkor nyilván felhasználom, de szót se arról, hogy nekem hatalomra fájna a fogam. Egyszerűen békét szeretnék a népemnek, s ha itt tartunk, még apám pénzét is inkább a szegényebb rétegnek ajándékoznám, mintsem hagyni, hogy én gazdagságban éljek úgy, hogy az arany garmadájában nem érzem magam kellemesen.
Az előbbi személyek kivonultak a fogadó hátához, hogy ott folytassák tovább a diskurzust, én pedig készségesen követtem őket. Meg akartam tudni, hogy miről van szó, ők pedig mindezt jó nagy dobra verték, bár minden bizonnyal el akarták hallgatni mindezt, hogy maguk menjenek a nagyhatalmú tárgy megkeresésére. Óvatosan nyitottam ki a fogadó hátsó bejáratát, hogy kihallgassam őket.
- Ha engem kérdezel, napkeltekor azonnal útra kelünk. Ha valaki hallott róla, akkor már el is indult. Senki sem juthat oda előbb, mint mi! – ennyit sikerült kivennem a beszélgetésből, de épp elég volt ahhoz, hogy megtudjam, már egy egész csapat a tárgy keresésére indul.
- Az Alvilág nem kis mulatság, nem kerülünk vissza élve, ha nem készülünk fel. Azok a dögök harapnak is! – hm, még jó, hogy engem nem tud egykönnyen bármi is elcsábítani. Na, azt hiszem, ebből elég is volt, eleget tudtam meg mára, azonnal elindulok, mielőtt ők érnének oda. Ezzel csak egy kis baki volt: hátrálás közben megbotlottam a csatornában, és kényszerhelyzetbe kerültem. Ők hallották ezt a huppanást és mondanom sem kell, hogy hétköznapi emberek létére elég félelmetesek voltak a sárga bagófüstös fogaikkal, és a gengszter öltözékükkel, már-már kezdem elhinni, hogy gyilkosok.
- Nicsak, milyen kismadár repült az oroszlán barlangjába! Mindent hallottál? – közeledett felém az egyik, aki a zsebében turkált, majd egy vadászkést vett elő.
- Nem nehéz meghallani, tekintve, hogy zajosabbak vagytok egy robbanásnál is – felfedve a meg nem szeppent énemet, a tekintélyes bandavezér fogcsikorgatva indult meg felém, megragadva a hajam, hogy megszagolja.
- Kár érte, pedig olyan kis finom! – kezét erővel odébb toltam, hozzám ne merjen érni a büdös kezeivel!
- És még vad is! Tetszik ez a kislány – vigyorgott. A vigyorát legszívesebben véresre festettem volna azzal, hogy úgy tökön rúgom, hogy egy hétig szopránt énekel, de a helyzetem nem adta ezt meg nekem, ő pedig egyre fenyegetőbben villantgatta meg késének élét a hold fénye alatt. Már éppen a tettek mezejére lépett volna, amikor a semmiből megjelent egy kard, hogy odébb hessegesse az idetévedt kéjelgő bűzbombákat. Kardjának és erős izomzatának láttán meghátrálva futottak vissza a fogadóba. Megmentőm felém nyújtotta karját, amit készséggel elfogadtam, majd talpra álltam.
- A távolból észrevettem, hogy meggyűlt a bajod a helyi rablóbandával, nem hagyhattam, hogy a kezeik közé kerülj. Hónapok óta már, hogy keresik a bajt, de még senki se kapcsolta le őket. Azt hiszem, itt az idő – én csak álltam és álltam, miközben elmesélte, hogy kikkel is álltam szemben, s hogy milyen merész tett volt, hogy szembeszálltam velük, vagy legalábbis ellenálltam, más nő már rég sikítozva kapaszkodott volna a fogadó falában. Be kell látnom, hogy én nem vagyok más nő, és igenis szeretem megmondani a magamét, lázadó énemből adódóan. Utóbb kiderült, egy harcos lovaghoz van szerencsém, pontosabban Isac-hoz, aki felajánlotta nekem szolgálatait arra az időre, amíg én szépen leszállok az Alvilágba.
- Hallottam egy elfről, aki expedíciót vezet arra. Így talán könnyű lehet, de csakis azokat viszi magával, akiknek a képességei elég megfelelőek ahhoz, hogy egy ilyen utat túléljenek – számolt be a hallottakról.
- Mit nekem a halál! Nem tántorodom meg egy olyan fogalomtól, amitől minden ember fél – tényleg nem. Ha így nézzük, egyenesen a halál szájába rohanok minden egyes alkalommal, amikor az öcsém útjába szegődöm, ugyanis sosem tudom, hogy mit rejteget a következő kanyar.
 
A reggel folyamán mindent felvásároltam, ami csak az útra kellett, leginkább élelmiszert, mert abban sosem lehet hiány, tekintve, hogy a gyomrom olyan feneketlen, mint maga a hely, ahová menni készülök, s ahogy elnézem, társam sem egy éhenkórász, aki megelégszik a napi három adaggal. Most persze muszáj lesz, hiszen ketten osztozunk, s tekintve, hogy velem jön és nála nincs pénz… hát igen, a fele felszerelést ő cipeli, csak mert a másik felét nem engedem. Nő vagyok, persze, de nehogy már csak azért, mert nő vagyok, minden nehézség rá háruljon!
Igyekeztem elérni az említett elf fickót, nélkülem el ne induljon. Felélénkülve, s frissen kerülök a szeme elé. Talán furcsa lehet neki, hogy egy magamfajta indul vele egy ilyen veszélyes útra, de ne tévesszen meg senkit se a külső, ha a belső egy olyan személyt rejt, aki képes szembeszállni a legvadabb viharokkal is, mert ugyan a könyököm hirtelen felindulásból beleszaladhat egy elfajzott vámpír szemébe is. Tisztelettel köszöntöm az elfet, kedvem lenne leülni vele teázgatni, de az idő pénz, nekem pedig az idő fontosabb, mint a pénz, úgyhogy szót se a feleslegesen tett akciókról. Ránézésre tapasztaltnak tűnik, aki sok mindent átélt már, s ha jól hallom, nem is igazán amiatt tart a halálba, hogy megkeresse a legendában említett hatalmas tárgyat.
- Eszem ágában sincs feltartani, felfedező, de ha bármiben segítségére lehetek, ne habozzon engem felkeresni. Akár egy jó társaságra. A külső ne tévessze meg – azért nevezem felfedezőnek, mert nem tudom a nevét, azt meg nem mondhatom, hogy elf uraság, mert olyan lenne, mintha fajgyűlölő lennék, amiről szó sincs, mert tanítóim között megfordult egy elf is, és mondhatom, szívlelem őket. Szeretem is a társaságukat, talán ezért is maradnék meg a közelében, ugyanakkor Isac mellett is. A külsőm tényleg megtévesztő lehet, biztosan kérdeznék is, hogy mit keres egy veszélyes helyen egy kifinomult külsejű fiatal leány, akinek semmi verzátusa nincs a harchoz – ami egyáltalán nem igaz, mert igenis értek a harchoz, bár kevésbé, mint a szóbeli megnyilvánuláshoz, de maradjunk abban, hogy ravasz vagyok, mint a róka, ezzel kiegészítem fizikai erőmet.
Látni itt mindenféle népet: elszántabbat és gyávábbat, mint aminek én tűnök – Riel mentsen, nem vagyok az! -, olyanokat, akit a jó szándék vezérel, de olyat is, aki csak a hatalom busás képében csikorgatja fogait megrészegülve az elképzelt vagyon terhét.
- Na, még szajhák is utaznak velünk! – robog mellém egy sötétlelkű betyár, aki valószínűleg csak pajzán kellékeknek látja a nőket. De nem marad mellettem sokáig; egy „kihívás elfogadva” mosolyt engedek meg magamnak, és egy rúgással a szakadékba taszítom, ami épp mellettünk tátong.
- Még be sem mutatkoztál! – kiáltom utána. Na mindegy.

Hamarosan egy barlang tárul szemem elé. Tudtam, hogy ezen kell most bemenni, s ránézve a vezetőre… nem igazán retten meg. Ahogy én sem fogok.
Vissza az elejére Go down
Old Deus - Sárkány
Old Deus - Sárkány

Durzo

Hozzászólás : 9
Csatlakozás : 2014. Dec. 20.

[Megbízás] Ami volt, és ami lesz...  Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Ami volt, és ami lesz...    [Megbízás] Ami volt, és ami lesz...  Icon_minitimeJanuár 1st 2015, 03:10

Az ünnepek miatt bő határidőt szabtam meg az első körre, ám sajnos már az is lejárt.
Felkérném Skadi-t és Sylia-t, hogy legkésőbb jövőhét hétfőig legalább jelezzék nekem, hogy szándékoznak-e írni, és ha igen, mikor.
Ha postot, de még csak üzenetet sem kapok tőlük semmilyen formában, a kaland egyedül Astrid számára fog folytatódni.
Vissza az elejére Go down
Old Deus - Sárkány
Old Deus - Sárkány

Durzo

Hozzászólás : 9
Csatlakozás : 2014. Dec. 20.

[Megbízás] Ami volt, és ami lesz...  Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Ami volt, és ami lesz...    [Megbízás] Ami volt, és ami lesz...  Icon_minitimeJanuár 6th 2015, 03:11

Skadi-Sylia:

Sajnos nem írtatok, bár PÜ-ben jeleztétek, hogy technikai okok gátolnak ebben. Még egy olyan engedményt tudok tenni számotokra, hogy ezt a kört az előzővel együtt beadhatjátok, így bent maradhattok a kalandban.

És akkor a folytatás:

A homályba érve hamar felgyúlnak a fáklyák, és az expedíció meg is indul célja felé. A vezető jól láthatóan tudja, hogy merre kell mennetek, ám a haladás így is lassú a sok társzekérnek hála.
Az első napok unalmasan telnek, és egyenletesen tartjátok az ütemtervet, bár a folyamatos félhomály kissé bosszantó lehet. Minden rendben van hát, mígnem egy reggelen(?) a vezetőtök, és pár elf kísérője idegesen fel nem kelt mindenkit, miszerint a tábort kiszúrták.
Egy csapat, igencsak morcos ork tart az alvásra felvert sátrak irányába, közel sem békés szándékokkal. Menekülésre sajnos már nincs esély, az idő túl kevés. Fel kell készülnötök a védekezésre.
[Megbízás] Ami volt, és ami lesz...  Ork_zpsaa161984
A bestiák vagy kéttucatnyian vannak, és bár gyengéjük, hogy nagyon buták, és vadállatiasan gondolkodnak, hatalmas fizikai erejük méltó ellenfelekké teszik őket.
Az expedíció azonban hivatalos zsoldosokat is bérelt a hasonló esetekre, valamint tapasztalt kalandorok is kísérnek titeket, így a harc közel sem olyan kétségbeejtő.
Skadi-Sylia páros, ha folytatjátok, fejtsétek ki az összecsapást, majd annak győzelmes befejezésével zárjátok a kört.
Astrid, te ugyan nem vagy a legjobb közelharcos, Isac védelmez téged, ám balszerencsétekre két ilyen fenevad is kiszemelt titeket magának, ami nagyban megnehezíti helyzetetek. A felfordulásban el is kavarodtok a többiektől, s bár a férfi megöli az egyik orkot, a másik egészen egy üreg szájáig üldözi párosotokat.
Itt döntés elé kényszerültök. Megpróbáljátok gyorsan megölni a fenevadat, ami a kimerültségetek miatt veszélyesnek is bizonyulhat, majd kockáztatva újabb veszélyeket, visszamentek az expedícióhoz? Esetleg megpróbáljátok lerázni a dögöt a járatban, ami közelebb van...?
Döntésedet kérlek küldd el nekem üzenetben, és annak függvényében még egy kicsivel kipótolom a köröd, és megkapod a záráshoz szükséges részt.

Szóval a járatban való menekülést választod.
A folytatás így:

A sötét vájatba menekülve biztosan haladtok előre, mivel csak egy irányotok van, nem kerültök újabb döntéshelyzetbe. Az ork bár próbálkozik, túl nagy, hogy beférjen, így lemarad mögöttetek.
Biztonságban haladtok hát, s majd egy órányi mászás után egy hatalmas föld alatti csarnokban végzitek, hol a természetes világítást a talajból kiálló kristályok biztosítják. Látszólag egyedül vagytok, és megannyi út közül választhatnátok, ám amint beléptek a terembe, nyomasztó érzés kerít titeket hatalmába. Nem tudjátok, miért, de veszélyben érzitek magatokat, hatalmas vérszomj és gyilkolási vágy terjeng a levegőben.
Ahogy beljebb haladtok, az is kiderül, miért... Egy rémálom ölt alakot a homályban, áttetsző vonalait kivehetővé téve számotokra. Ez bizony egy ritka, és nagyon erős bestia, megviselt állapototokban esélyetek sincs ellene.
Zsákmányt látva a lény nektek is rontana, de ugrása közben vagy tucatnyi darabra robban teste, amint egy mágia robbanása végez vele.
Megmentőtök egy különösen öltözött, embernek tetsző nő, akiről azonban lerí a hatalmas mágikus erő.
[Megbízás] Ami volt, és ami lesz...  Tumblr_n6lj7fLO581s4c3omo1_500

Külleme ellenére kedvesen mutatkozik be nektek, és elárulja, miszerint ő is a rejtélyes szilánk kereséséért jött az Alvilágba. Ajánlja, hogy csatlakozzatok hozzá, hisz ő érzi, merre kell mennie, és elmondása szerint akadnak még a közelben hasonlóan baljós jószágok.
A párbeszéddel záruljon köröd.

A határidő ezúttal egy hét.
Vissza az elejére Go down
Ember
Ember

Astrid Lilin

Hozzászólás : 27
Csatlakozás : 2014. Dec. 06.
Kor : 29
Munka : Szabadúszó tudós palánta

Karakterlap
Hűség: Emberek
Pénz: 95 ezüst
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő4
ÁllóképességÁllóképesség5
GyorsaságGyorsaság5
ÉrtelemÉrtelem12
KarizmaKarizma10
Speciális képességSpeciális képesség6

[Megbízás] Ami volt, és ami lesz...  Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Ami volt, és ami lesz...    [Megbízás] Ami volt, és ami lesz...  Icon_minitimeJanuár 16th 2015, 03:51

Nem tudom, minek kell egy tucat szekér az expedícióhoz, elvégre nem maradunk itt hetekig rostokolva - bár ki tudja, az elf mit akar. Ha a helyében lennék és persze kellő védelmem is lenne, akkor biztos én is itt maradnék csak azért, hogy teljesen feltérképezzem a területet. Habár én nem lerajzolnám, egyszerűen csak minden szegletbe belesnék, hogy mit találok és jól megvizsgálnám azokat a dolgokat.
Közeledik az éjszaka, én pedig közel aludtam el Isachoz, elvégre mégiscsak felajánlotta, hogy védelmez engem - azt már persze nem tudom, hogy miért fogom a csuklóját egyik kezemmel, a másik kezemben pedig egy nagyobb darab cipó (?), Isac pedig a kardja markolatán tartja a kezét az esetleges támadásokra felkészülve.
A jó ember nem gondolná, hogy az éjszaka kellős közepén bármi is történhet vele, de alig akarok felkelni, amikor Isac hirtelen elrántja a kezét és őrülten elkezd rázni. Kómásan nyögök egyet, és lecsapom a kezét, de ő nem hagyja annyiban, s mikor megemlíti, hogy orkok közelednek, azonnal felocsúdok, s mintha nem is aludtam volna el, mondhatnám, mint dánszarvas, kit seggbelőtt az ármány, azonnal talpraállok. 
- Ajj! - kapok a fejemhez, s azonnal magamhaz veszem a kajakészletet, meg a "hátizsákot", mivel Isac-nál is volt egy... na, ezért fizetem, ugyanakkor még nem állapodtunk meg abban, hogy fizetnem kell e azért, hogy ő szolgálatot tesz nekem. Előrántja a kardját, mivel két ork közeledik felénk. A másik kezével elzárja előttem az utat, ezzel azt is meggátolva, hogy az egyik ork rámvetődjön, de azt is, hogy elmeneküljek - nem mintha ezt tenném -, de hátul nincs szeme és hátulról is rámtörhetnek. Ez aligha történt meg ennyi idő alatt, én pedig nem nézhettem tétlenül, hogy amíg ő két orkkal harcol az életünkért, én a cipót ölelgetem, mintha az fontosabb lenne. Hát persze, ne haljon meg üres hassal az ember! Egy másodperc alatt lepergett előttem az egész életem, de azt hiszem, még Isac élete is, amikor hirtelen ötlettől vezérelve fogtam magam, felvettem egy darab kavicsot, amit az egyik ork felé dobtam. Figyelemelterelő hadműveletnek indult, így Isac szíven szúrta az egyiket, azonban amelyiket én megköveztem, mérgesen fújtatott rám, fogai közt szürcsölgetve a nyálát, majd megindult felém. Isac azonnal megragadta a karomat húzva maga után. Azt sem tudtuk, hogy merre rohanunk, de magunk mögött hagytuk a tábort, s mindenkit. Csak ketten voltunk, s úgy tűnt, egy olyan hely felé futunk, ami sötét és tele van iszonyattal. Szemeim elkerekedtek a rémülettől, mert az egyetlen dolog, amitől nagyon félek, az a sötétség.
- Én oda nem megyek be! - sikoltozom, rángatva Isac karját, aki nem akar elengedni.
- Ne butáskodj már! Eddig eljutottunk, ha itt maradsz, csak rosszabb lesz egyedül! - üvölti. Igaza van... talán. 
- Jó, rendben van, de ha elengeded a kezem, esküszöm, hogy neked lesz rosszabb és nem nekem! - meglepetten nézett rám kijelentésemre, aztán még ebben a sürgető rohanás közben is volt ideje arra, hogy kinevessen. Nem tehetek róla, eleget éltem a sötétben ahhoz, hogy okom legyen a félelemre. Eközben gondoltam egyet, és kis darabkákat téptem a cipóból, amit az utánunk futó orkra dobtam.
- Belőlünk nem eszel, te ocsmányság! - hozzá is tehetném akár, hogy "egyél kenyeret, hogy addig se halj éhen", de ha nem az éhségbe fog belehalni, akkor haljon bele abba, hogy utánunk sietett, volt mersze megtámadni, és most fennakadt a barlang szájában. Micsoda? Áh, fennakadt a barlang szájában!
- Haha, túl nagy vagy, hogy ide betedd a képed! Várj ott örökösen... vagy ne! - nem tudom, mi ütött belém. Követ engem a halál és ennyire humoros hangulatomban vagyok. Isac biztosan azt gondolhatja, hogy hülye vagyok. Egyszerűen csak nem tudom magam elképzelni holtan, még élnem kell legalább száz évet - egyszer úgyis lepaktálok egy vámpírral és megkérem, hogy szépen kotyvasszon nekem egy örök fiatalság és örök élet bájitalt, így biztosra megyek. Azt viszont nem tudom, hogy cserébe én mit fogok adni, de biztos alkuképesek.
- Isac! Neked fizetnem kell ezért, vagy megelégszel a látványommal? - kérdésem meglepte, legalábbis hirtelen érte, aztán zavarosan megrázta a fejét.
- Nem is tudom... - eltette a kardját, csak azért, hogy megvakarhassa a tarkóját, de hamar megbánta tettét. Lelassított. Erre én is lelassítottam. Éreztem valamit a levegőben, valamit, amitől egyszerűen kirázott a hideg, éreztem, ahogy a csontjaim megremegnek bőröm alatt, a vérem megfagy, s csak sötétséget láttam magam előtt. Az sem tűnt fel, hogy világosabb környékre értünk... csak az tartotta bennem a lelket, hogy Isac még itt volt mellettem. Erősen koncentrált arra, hogy ne hagyjon le maga mögött, s hogy életben tartson, ezt úgy próbálta elérni, hogy elsősorban magát tartja életben. Ennyi akarat és ambíció egyetlen emberben!
Amikor hirtelen a semmiből megjelenik előttünk egy lény, Isac sóhajt egyet, válla megremeg, valószínűleg ez ellen a teremtmény ellen nincs elég ereje, hiszen ő is csak egy ember, nálam pedig nincs semmi kütyü, amivel segíteni tudnék rajta. Fene enné meg a régimódi énemet! Annyira szerettem a középkori lovagregényeket, hogy muszáj volt a kardot választanom a puska és a pisztoly helyett.... várj, legközelebb sorozóval jövök, ha feltalálom!
Éppen előrántaná a kardját, amikor a szörny hirtelen darabokra esik szét. Egy nő jelenik meg, aki mikor közelebb jön, kissé gyanús szemmel nézek rá. Ugyan, mi jó származhatna neki abból, ha mi vele megyünk, hacsak nincs valami hátsó szándéka? 
- Bocsássatok meg, hogy a legutolsó pillanatban. Ez a lény csak egy volt a sok közül. Hátralévő utatok alatt sokkal borzalmasabb teremtmények kerülhetnek utatokba. Ahogy elnézlek titeket, nem sok muníciótok van és erőtök hiányában szenvedtek. A szilánkot keresem jómagam is. Csatlakozzatok hozzám, el kell majd a segítségem - ezt olyan nyugodtan mondta, mintha ismerne minket évek óta és olyan kedves idegenek lennénk, akikben csak úgy megbízik minden gondolkodás nélkül. Isac látszólag bedől neki, de bennem még mindig van egy kis találgatás, hogy ki lehet ez, elvégre semmit nem tudunk róla. Nem hagyhatom, hogy mindezek után Isac vigye el a feladat oroszlánrészét és mindent ráhagyjak. Azt persze nem tudom, miből gondolja, hogy a szilánk keresése miatt vagyunk itt, biztos láthatta az expedíció többi tagját. Sóhajtok.
- Legyen hát - adom be a derekam. Azt viszont nem fogom hagyni, hogy elvegye tőlem a szilánkot, amíg szemügyre nem vettem és meg nem vizsgáltam, hogy mégis miféle eredetű, és miért keresi mindenki.
Vissza az elejére Go down
Old Deus - Sárkány
Old Deus - Sárkány

Durzo

Hozzászólás : 9
Csatlakozás : 2014. Dec. 20.

[Megbízás] Ami volt, és ami lesz...  Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Ami volt, és ami lesz...    [Megbízás] Ami volt, és ami lesz...  Icon_minitimeJanuár 21st 2015, 14:08

Úgy tűnik már csak ketten maradtunk, de sebaj, akkor egyedül folytatod a küldetést.
A folytatás:

Ahogy haladtok előre a gondtalannak tetsző nőt követve, a veszély elkerülni látszik titeket. Bár érzitek a homályban leskelődő lények jelenlétét, és néha meg is pillanthattok párat, egy sem merészkedik a közeletekbe.
Önjelölt vezetőtök pedig jól láthatóan tudja, hogy merre kell mennie,
Félhomályos járatok tucatjait járjátok keresztül, hol a különös kristályok halvány pislákolása biztosítja számotokra az egyetlen fényforrást. Isac-al nyugodtan beszélgethetsz útközben, ha az egyenruhás kísérőtök felé volna kérdésed, azt nekem felteheted.
Az első helyszín, ahol a nő megakad egy, a korábbihoz hasonló barlangi csarnok, ahonnan három üreg vezet tovább. "Vezetőtök" szerint már közel jártok a kristályhoz, ám a rezgését itt valamiért nagyon gyengén érzékeli, így külön kell válnotok. Add mindkettőtöknek egy kristályt, melyet ha a földhöz vágva széttörtök, akkor a többi kristály felvillan, jelezve a tulajdonosának, hogy valaki megtalálta a helyes utat. A nő elárulja, hogy ezeket a tárgyakat bizony mágiával bűvölte így meg, és a tájékozódás érdekében a különböző tulajokét más szín jelzi, hogy megkülönböztethessétek a villanásokat. Tehát, ha kéken villan a ti kristályotok, akkor a jövevény találta meg a helyes utat, ha sárgán, akkor Isac, ha vörösen, akkor pedig te. És hogy mi alapján jöhettek rá, miszerint tiétek a helyes ösvény? Egyszerű: nem egy zsákutcában lyukadtok ki.
Ha bizalmatlankodsz, hogy ez egy trükk, vagy hasonló, a nő felajánlja, hogy válassz te először utat magadnak, hisz mind ugyanolyan veszélyes lehet. A lehetőség tehát rajtad áll, látszatra semmi különbség sincs a vájatok közt.
PÜ-ben jelezd nekem kérlek, hogy balról jobbra hányadik folyosót választod a három közül, és az alapján kiírom köröd folytatását.

Szóval az első:
A félhomályos folyosó elég üresnek tűnik, az egyetlen érdekesebb objektum, amivel szembetalálkozol, egy, a barlangfal oldaláról kiugró, furcsa házikó.
Ha elég bátor vagy, és besétálsz, felmérheted az épületet, amelyben néhány gyertyafény szolgáltat halvány zsarátnokot. A lakóház persze nem lakatlan, jöttödre egy különös vámpír közelít meg téged felemás mosollyal; hosszú hajának keretébe foglalt arca egyszerre lehet csábító, félelmetes, taszító, és rejtélyes, a pillanattól és felfogástól függően.
Szárnyai még a fajához mérten is méretesek, korban - emberi mércével - a kései húszas éveiben járhat. Nincsenek ártó szándékai az irányodba, bár nem érti, miért zavarod meg remete életmódját.
Ha párbeszédbe elegyedsz vele, a jellemét is különösnek találhatod, hisz van, amikor úgy beszél, mint akinek minden téren szimpatikus vagy, személyesebb témák esetén pedig teljesen elzárkózik tőled. Ha kérdezgetsz tőle dolgokat, elárulja, hogy ő nem tud a szilánkról, nem érdekli az ilyesmi; ez az üreg egy szákutca, itt csak az ő háza van, önkéntesen költözött ide, távol a társadalmától.
Beszéltesd nyugodtan, az irányítás a te kezedben van, ám egy idő után kristályod kéken felizzik.
Köröd itt záruljon.
Vissza az elejére Go down
Ember
Ember

Astrid Lilin

Hozzászólás : 27
Csatlakozás : 2014. Dec. 06.
Kor : 29
Munka : Szabadúszó tudós palánta

Karakterlap
Hűség: Emberek
Pénz: 95 ezüst
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő4
ÁllóképességÁllóképesség5
GyorsaságGyorsaság5
ÉrtelemÉrtelem12
KarizmaKarizma10
Speciális képességSpeciális képesség6

[Megbízás] Ami volt, és ami lesz...  Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Ami volt, és ami lesz...    [Megbízás] Ami volt, és ami lesz...  Icon_minitimeFebruár 12th 2015, 08:05

Ha ezelőtt egy nappal azt mondják nekem, hogy "Lilin, sorsod egy barlang mélyén van elvetve, ahol az orkok még mélyebbre kergetnek", hát azt mondom, megőrült. Így belegondolva tényleg, mivel sorsom nem egy szilánk lesz, talán csak előrébb indít a kutatásaimban.
Még egy darabig kételkedek az idegen szavaiban, de amint megengedi, hogy válasszak, rögtön a bal szélsőre mutatok. Azt mondják, hogy a bal oldal mindig a pokol felé vezet, ezért válaszd a jobbikat, de engem valahogy úgy nevelt a szabad akaratom, hogy fordítva válasszak, mert sose tudhatom. Pont ezért rafináltak azok is, akik kitalálnak ilyen alagútrendszereket, labirintusokat: azt hiszik, hogy majd mindenki a jobb oldalit választja, mert a bal olyan baljós, ezért mégiscsak jobb a jobbikat teletömni mindenféle csapdával, míg a bal oldal valami olyat nyújt, amit eddig soha. Hát ez esetben nem is tudom. Megvárom, míg ők ketten eltűnnek a saját folyosóikban, s amikor Isac is eltűnt a látószögemből, én is bevonultam a kis zugomba.
Teljes sötétség, az én fejemben ezzel ellentétben üresség, ugyanis nem gondoltam semmire, legalábbis nem olyanokra, amik előrébb vinnének küldetésem teljesítésében, hanem arra, hogy ne bízzak meg idegenekben. Bár Isac is idegen volt, azonban ott más volt a helyzet, mivel megmentette az életem, így tartozom neki annyival, hogy legalább megbízzam benne.
Már épp továbbhaladnék, amikor megpillantok a barlangfal szélén egy házikót. Kérdés: mit keres ez itt a semmi közepén? A túlzott kíváncsiságom szinte megtol hátulról, mintha formát öltene, arra késztetve, hogy belépjek. Sose tudhatom, hogy itt találom e azt, amit keresek. Bezárom magam mögött az ajtót és félelem nélkül kurjantok egyet, hátha találok bent valakit.
Megilletődve lép elém egy vámpír valami függöny mögül - esküszöm, mint egy vajákos -, nagy szárnyakkal, különös tekintettel, én pedig nagyokat pislogok.
- Hát ezt benéztem - vakarom meg a tarkómat. Ő értelmetlenül meredt vissza rám.
- Mit néztél be, kedves? - ó, elég jófejnek tűnik, ha már így szólít meg, közben invitál, hogy üljek le nyugodtan, de elutasítom, s inkább állok.
- Azt hittem, hogy találok valamit, amit keresek. S igazából azt sem tudom, hogy merre keressem. Ha pedig mégis megtalálom, akkor miből tudom, hogy az az, amit keresek? - kusza gondolatok, ő pedig méginkább zavartabban néz rám, mint eddig.
- Mit is keresel? - jogos a kérdés. Amíg nem tudja, mit keresek, nem tudja megmondani, hol találom. És ha még azt sem tudom, hogy néz ki, akkor meg pláne.
- Egy szilánkot. Azt beszélik, nagy ereje van. Ha engem kérdeznek, nekem nem a hatalom miatt kellene, hanem egyszerűen megvizsgálni, s ha még esetleg fel is tudom használni a felfedezéseimhez, akkor király! - hű, ilyen szavakat még nem használtam... nem hozzám méltó. Azt hiszem, kezdek úgy tűnni, mint aki gyerekkorában fiúk között nevelkedett.
- Én nem tudok semmiféle szilánkról - magyarázza nyugodt hangnemben.
- Őszintén egyáltalán nem, vagy csak a hollétéről nem? - nem hagy nyugodni a kérdés.
- Mondom, hogy nem tudok semmiféle szilánkról! Engem ez nem érdekel, teljesen hidegen hagy - fúj egyet. Én hátrahőkölök, jelezve, hogy "jól van, jól van, nem kell felkapni a vizet".
- De mit keresel itt egy alagút végén, ahova még a férgek se járnak? - nyilván mert nincs itt semmi, hogy azon rágcsálódjanak.
- Nem szeretek a fajtársaim közelébe lenni, sokkal jobb egyedül - intézi el ennyivel. Nem értem. Úgy hittem, hogy a vámpírok is szeretnek együtt lenni, úgy értem, hogy csapatban vadászni, meg ilyenek.
- Hát ez érdekes. Nem hiányzik egy kis szeretet? - hogy miért pont ez a kérdés jutott eszembe, két hét múlva sem fogok rájönni. Ha még ők a sötétség teremtményei is, akkor is kell nekik valami elismerés, vagy szimplán az, hogy valaki szeresse őket.
- Nem! - kiabál rám. Húha, eléggé változott a bánásmódja az első perchez képest. Egyik pillanatban még az az imádnivaló kis vámpír, a másikban meg leharapja a fejem.
- Ha kimész a napra, elsorvadsz? - pislogok rá nagy szemekkel. Igazából nem volt szerencsém még egy vámpírhoz sem, muszáj volt feltennem a kérdést.
- Hogy micsoda?! - dülled ki a szeme a talán túl személyes kérdésemtől, de pillanatokon belül megnyugszik. - Nyilván kiszárad a lélekenergiám és vele együtt én is porrá égek - felel végül.
- Ez elég sz*r - a Durzóját neki! Ilyet is tudok mondani olykor! - Felmerült bennem egy kérdés. Ugyebár ti tudtok bájitalt készíteni. Nos, akkor készíthetnél nekem egy örök élet bájitalt, valamint egy örök fiatalság bájitalt - eléggé szépen kijelentettem, hogy márpedig nekem kell egy ilyen. Örökké szeretnék élni, örökké fiatal szeretnék maradni, nem akarom látni, ahogy a bőröm összeráncosodik és a föld alá vetnek.
- És ebből nekem milyen nyereségem van? Eléggé könnyen beszélsz, de ingyen semmit nem adhatok - vigyorog rám. A kutyafáját neki, hogy most veszem észre, valójában a vámpírok mennyire vonzóak is tudnak lenni! Vagy van valami rejtett képességük, amivel próbálnak elcsábítani.
- Hát ihatsz a véremből... bár azt hallottam, hogy ha érintkeznél velem, akkor elkapnék valami betegséget, így inkább lecsapolnék belőle - bólogatok. Tátott szájjal néz rám.
- Hogy lehetsz ennyire debil? Egyébként is... nem minden esetben lehetsz beteg, ettől függetlenül az ágyamba bemászhatsz - vigyorog rám kajánul. Most esik le, hogy mire is hívna, amiből köszönöm, de nem kérek.
- Még hogy én vagyok a debil! - ekkor felvillan a kristály, jelezve, hogy az idegen leányzónk találta meg, amit kerestünk. Még csodálom, hogy egyáltalán jelzett és nem magának akar belőle.
- Na, társalgásunk itt ér véget, mennem kell. Ne felejtsd el, hogy el kell készítened nekem a bájitalokat! - el is indulok, hogy lelépjek, s mikor bezárom magam mögött az ajtót, hallom ahogy valami csattan mögöttem. Nyilván a homlokára ejtette a tenyerét... elég erősen. Tuti lefárasztottam.
Alig várom, hogy lássam, mire jutottunk.
Vissza az elejére Go down





[Megbízás] Ami volt, és ami lesz...  Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Ami volt, és ami lesz...    [Megbízás] Ami volt, és ami lesz...  Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

[Megbízás] Ami volt, és ami lesz...

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» [Megbízás] Exitium + RT
» [Megbízás] Óda Rielhez
» [Megbízás] Az árnyak útja
» [Megbízás] Caldor Labirintusa
» [Megbízás] A király katakombái

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
War of Change :: Játéktér :: Világunk :: Alvilág :: Semleges területek-