KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 [Megbízás] Exitium + RT

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Old Deus - Törp
Old Deus - Törp

Caldorbarduum

Hozzászólás : 31
Csatlakozás : 2014. Dec. 08.

[Megbízás] Exitium + RT Empty
TémanyitásTárgy: [Megbízás] Exitium + RT   [Megbízás] Exitium + RT Icon_minitimeDecember 8th 2014, 10:53

Nos, tekintve hogy jött némi ihlet és időm is maradt, megkapjátok most a feladatot.

Mrdok: Egy Harven Fell-i parancsnok küld neked üzenetet, hogy törp becsületed szerint segíts kideríteni, miért tűnnek el a déli törp falukból érkező karavánok. Ehhez kapsz egy térképet, ahol megvan jelölve egy találkozási pont egy fejvadász nevével, aki testőrként fog védelmezni. Juss el az erődbe és ismerkedj meg vele. Postod itt véget ér.

Braomos: Utazásaid során közel tévedsz Harven Fellhez és tekintve hogy pénzre és ellátmányra mindig szükség van, felkeresed az itt állomásozó törp haderőt és munkát kérsz tőlük. Egy parancsnokhoz küldenek, aki felkínálja, hogy legyél egy bizonyos Mrdok testőre. Ez hát a munka, így el is küldenek délre, egy törp erődhöz, ahol találkozol védenceddel. Postod ott érjen véget hogy megismerkedtek.

Ardea és Seira: Harven Felltől délre egy kis törp falu előtt találkoztok az út porában, valamilyen különös véletlen folytán, amit ti szépen kijátszotok majd. Smile Beérve a faluba, teljes káosszal találkoztok, leégett házak, halott törpök és ráadásul szokatlanul üres az egész hely. Kis idő múlva egy csapat felfegyverkezett törp érkezik a faluba, megpillantva titeket és különösen Seirával kapcsolatban elég agresszívan reagálnak, valamint meg is indulnak felétek. Postotok végén döntsétek el hogy harcoltok, vagy menekültök esetleg külön-külön, nem muszáj együtt maradni.

Ha kérdésetek van küldjetek PÜ-t. Határidő: 2014. 12. 13. Szombat


A hozzászólást Caldorbarduum összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Február 14th 2015, 04:36-kor.
Vissza az elejére Go down
Ex machina
Ex machina

Seira

Hozzászólás : 18
Csatlakozás : 2014. Dec. 01.

Karakterlap
Hűség: Ex machinák
Pénz: 3 arany 30 ezüst
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő72
ÁllóképességÁllóképesség64
GyorsaságGyorsaság8
ÉrtelemÉrtelem62
KarizmaKarizma32
Speciális képességSpeciális képesség6

[Megbízás] Exitium + RT Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Exitium + RT   [Megbízás] Exitium + RT Icon_minitimeDecember 8th 2014, 18:48

Azt hiszem elvesztettem az időérzékem... vagy talán inkább csak nem figyeltem rá amíg a ,,vadonban" bolyongtam. Annyi volt a látni való! Meg tudtam állni akár egy-egy fánál is, és érdeklődve néztem akár órák hosszat ahogy a leveleit fújja a szél... mégsem találkoztam senkivel. Fel sem tűnt, hogy esetleg ennyi idő alatt kellett volna.
Vagyis, hogy egészen mostanáig nem találkoztam senkivel...
Hallottam a neszeket, a többitől mégsem különítettem el, amíg meg nem láttam a gazdáját. Megálltam, oldalra döntöttem a fejem és elkezdtem végig mérni.
Az első ami föltűnt hogy: zöld. Vajon minden humanoid hasonlóan néz ki? - merült fel bennem a kérdés. Amin el trösztöltem még egy darabig, mielőtt először megszólaltam.
- Te ki vagy? - hallatszódott gépies hangom, lassan, mint aki egész nap ráér.
Kicsivel később azonban fel kaptam a fejem, mint aki csak most fogta föl, hogy így van. Ez azonban nem volt igaz, nem tudtam hogy hol vagyok igazán.
- A szenzoraim... füstöt érzékelnek - jelentettem ki, majd először a felső testemet, majd utána fordítva a lábaimat megfordultam, és elindultam az adott irányba.

Beérve a faluba, próbáltam értelmezni a helyzetet... ami lehet mindenki másnak egyértelmű lett volna. Az első holttestet meglátva viszont lemerevedtem, minden mozdulatom egyszerre állt meg. Majd pedig lassan hátrálni kezdtem. A fejem néha közben aprókat, jobbra-balra rándult ahogy egy részem még elemezte a helyzetet. Valahol nyilván való volt számomra mi történhetett, de ezt nem akartam feldolgozni.
Nem álltam meg egészen addig amíg az újonnan érkezett törpök közül, az egyik felém nem mozdult. (Ha ez nem történt meg, még az is lehet hogy neki mentem az egyiknek.) Meg sem fordult a fejemben, hogy harcolni kéne velük... de ha az egyik egyértelműen támadó mozdulatot tett, akkor a szemem vörösen villant, és harci üzemmódba kapcsoltam, nem gondolkozva azon, hogy szükséges-e a harc vagy sem.
Vissza az elejére Go down
Ember
Ember

Braomos Jeroalath

Hozzászólás : 19
Csatlakozás : 2014. Dec. 02.

Karakterlap
Hűség: Emberek
Pénz: 7 arany 95 ezüst
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő7
ÁllóképességÁllóképesség6
GyorsaságGyorsaság8
ÉrtelemÉrtelem15
KarizmaKarizma3
Speciális képességSpeciális képesség124

[Megbízás] Exitium + RT Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Exitium + RT   [Megbízás] Exitium + RT Icon_minitimeDecember 12th 2014, 12:44

Ragyogó napsütés, enyhén csípős északi szél. Így kezdődött a napom, miután egy hétig folyamatosan szitált, esett, szakadt az eső, és az enyhe szél csak ősi regékbe illő meséknek tetszett. De tényleg, mi a baja van a világnak velem? Először is: eltévedtem a hegyek között. Nem túl meglepő, mondjuk, mert erre felé még nem nagyon mászkáltam, térképem nem volt, és amúgy is, egy kicsit mint ha beittam volna, és párszor rossz helyen fordultam le, ez egészen biztos. Legalábbis a helyi medvepopuláció annyira nem örült annak, hogy tettem egy rövid látogatást a területükön, amolyan ismerkedés céljából. Már mint megismerkedtem azzal, hogy Ők milyen gyorsan tudnak futni, és meglepetésemre rájöttem, hogy a kellő inspirációval igen csak hamar felül tudok kerekedni eredendő lustaságomon, és olyan gyorsan tudok rohanni, mint senki más a világon. Legalábbis a medve bácsi nem ért utol, bár ennek talán az is volt az egyik oka, hogy Ő még nálam is lustább volt. Nagy szó. Nagy szerencse. Na meg hát, túl sokáig úgy se bírtam volna. Mire megbizonyosodtam róla, hogy a kis barna szőrű rohadék nem követ engem, a fél tüdőmet már kiköptem, a maradék fele meg erősen gondolkozott azon, hogy hasonló mód távozik a szervezetemből. De túl éltem, és ez volt a lényeg. Tehát, összegezve: eső, szél, medvék.
Na aztán mire az idő végre észhez tért, ér rájött, hogy nem olyan jó móka szivatni a jó népet, teljesen rájöttem, hogy eltévedtem. Hol a fenébe voltam? Ja, hogy nem kéne térkép nélkül útnak vágni? Lehetséges. De még ha lenne nálam térkép, akkor se érnék sokat el vele, valószínűleg nem jelzi a hegységekben kanyargó kecskecsapásokat, ösvényeket...vagy miket. Van egyáltalán ilyen? De legalább a ruháim kezdtek valamennyire megszáradni. Igaz, hogy erősen megfáztam, több anyag jött ki az orromból, mint levegő befelé, szerintem még lázas is voltam, vagy ha nem lázasan igyekeztem, hogy lázas legyek. Aztán meg jött a többi komplikáció....pontosabban nem jött ,mert a komplikáció, mint olyan, egy helyben állt. Pontosabban több helyen, mert egy egész város volt, amelyek nagy általánosságban nem szoktak mászkálni. Vagy ha igen, akkor ott már nagy baj van, vagy csak simán be van tépve az ember, és azt képzeli, hogy mászkál a város. Bár ilyen tévképzetekhez igen durván be kell készülni. Mint én egyszer....aztán amikor azt kezdtem el behaluzni, hogy egy öt mellű, két farkú zöld bőrű nőszerű-férfi izé közeledik felém, rájöttem, hogy le kéne szokni az anyagról.

Na, szóval, komplikáció, ami áll, és nem mozog és főleg nem jön, mert én megyek hozzá - nem, nem esküvő, csak szimplán a szó szoros értelmében megyek- annak a neve: Harven Fell. Ja, asszem ez a neve. A törpök kis falucskája. Törpök? Mini-emberek. Nagy szőr, kis ember. Nagy bajok, kis esély a túlélésre. Az ellentétek népe. Azt tettetem, hogy nincs semmi bajom velük, ezzel szemben...Na jó, egyelőre még nincs túl sok bajom velük. Csak ne lennének olyan kicsik. Mint ha gyerekek lennének. Bár ezt valószínűleg nem kéne megjegyeznem nekik, mert még a végén méretre vágnak, és fel kell néznem rájuk, hogy a szemükbe nézzek....valahogy mással nem lenne kedvem szemezni. A regék azt tartják, hogy a törp nők is szakállasak. Remélem, hogy ez nem így van, mert akkor rémálmaim lennének. Eléggé durvák. Szakállas nők, férfias hanggal...brr...a hideg is kiráz. Ami viszont nem csoda, hisz a ruháim még mindig nedvesek, és mint említettem vala, hideg szellőcske fújdogál, átbukva a hegyorom felett, teljes erővel lecsapva rám. Rohadt szél. Rohadt hegyek. Rohadt ég, hogy hogy kerültem én ide? Durva anyag ez az alkohol, tán talán le kéne állnom vele. DE! ha már itt vagyok, akkor ideje kihasználnom megnyerő modoromat és stílusomat, hogy bekéredzkedjek hozzájuk melegedni és inni, aztán elegánsan távozni, mielőtt még fizetésről lenne szó.

Aranyos kis népek. Még delegációt is küldtek ki elém. De kis cukik. Bakker, hogy növesztenek ekkora szakállt? Ha öt évig nem borotválkoznék, akkor se érném utol őket. Természeti adottság? Melyik hülye isten gondolta úgy, hogy ekkora nagy szőrhalom elegáns és tetszetős? És ha az asszonynak örömet kell szerezni oda lent, akkor mi van? Nem hinném, hogy nekik annyira tetszene, hogy valami szúrós, bökős esőerdő karistolgat a barlangnál. Meg hát, látott már valaki égő törpéket? Egyetlen előnye a nagy szakállnak: nagyon tutin néz ki, amikor ég. Hozzácsapsz még egy kis piát, meg valami rágcsálnivalót és kész a színház.
"Hölgyeim, és Uraim! Köszönjük, hogy ma is megtelítették a nézősorokat! Hatalmas művet láthatnak ma este! Soha meg nem ismételhető műsor, egyszer használatos színészekkel, akik hamar kiégnek! Ha-ha-ha! Már ha értik a poént. Most szívesen elsorolnám a színészek és színésznők nevét, de hát, úgy is elfelejtjük őket előbb vagy utóbb, semmi maradandót nem hagynak maguk után, maximum hamut és némi csontocskát. A kitüntetett nézőink az első sorokban vihetnek haza kabala figurát, vagy csontot a kutyusoknak! Állítólag a hamupakolás jót tesz a szép hölgyek bőrének! Tehát, a mai műsorünk: >>Hogyan legyünk égők törp módra? Avagy a Nagy Leégés, nem csak nyáron! << Csak tessék! Csak tessék! A színészek felkészültek, a fáklyák készen állnak, az üléseik mellett mindenki talál egy vödör vizet, ha túl forró lenne a légkör és a hangulat!"
Ja igen, a fogadó bizottság. Négy, nagy szakállú és valószínűleg nagy szájú törpicsek, törpicúr, töpörödött törpördög, pöttömke, aprócska, apricsek... Apropó....na várjunk csak, apropó. Abban is bent van az "apró" csak nem hosszú "ó"-val, ez most mellékes. Akkor most ezt a szót se használjam előttük? Na mindegy, szóval: egy kérdés merült fel bennem. Na jó, egyszerre több is, de az egyik úgy dörömbölt az agyamnek nevezett állományban, mint ketrecbe zárt, húsz éve nőt nem látott férfiember az éves nagy mezítelen fesztiválon. A kérdés pedig lévén vala aztata, hogy: ezeknek nincs kisebbségi komplexusuk? Biztos, hogy csupa nagy dolgot alkotnak, hogy leküzdjék állandó frusztrációjukat, hogy konkrétan -  és szó szerint - mindenki lenézi őket. Ezért van a nagy szakáll, lehetséges. Csórikák, így még nem is gondoltam rájuk. Sz.r lehet, ha ilyen alacsonyan kell nézni a dolgokat, és a talaj menti fagy se lehet egy túl kellemes élmény nekik. Nem csodálnám, ha befagyna a szelelő nyílásuk, és elfagyna a kis szőlőkacsuk. Biztos erre fel a hideg - vagy épp rideg - modoruk.
Na szóval, négy hősünk vágtatott paripájukon, hogy köszöntsék a nemes férfi embert. Csak nem volt paripájuk, nem vágtattak, nem voltak hősök, és nem is egy nemest köszöntöttek. De már majdnem hogy jól hangzott maga az elképzelés. De hát, cudar egy világ az ilyen. Az még cudarabb volt, hogy rögtön négy íj meredt rám. Íj...eh, inkább parittyácska. Ezek gyerek íjak. Bár elég erősnek néztek ki. Az íjak is, a törpök is. Jobban belegondolva, simán felszecskáztak volna velük, vagy ha azokkal nem hát az oldalukon lógó böszme kardokkal mindenképp. Oké, megjegyzés: legyünk kedvesek velük. Második megjegyzés: mért beszélek magamról többes számban? "Legyünk"...kik legyenek még? A többi énem? Tudtommal nincsenek, legalábbis az egyik hang a fejemben igen erősen győzködött arról, hogy amit hallok, azt nem is hallom, csak képzelődöm. De ha képzelődök, akkor ki mondta, hogy képzelődök? Eh...hagyjuk. Bonyolult. Nem vagyok nagy filozófus, se doki, hogy most magamat kezdjem el elemezgetni. Bár lenne mit. Ódákat és könyvtárakat lehetne megtölteni velem...meg valószínűleg gyomrokat, ha valaki úgy gondolná, hogy kipróbálja az ember húst. Maradjanak inkább a könyvtárak, mindenki jobban jár vele.
- Mit keresel itt?
Óh, már majdnem rávágtam, hogy "Nem túl sokat..." de ezt a poént annál a morci kovácsnál már egyszer ellőtem, kétszer nem olyan vicces ugyanaz a poén. Na, milyen frappánsat találjak ki?
- Nem láttátok? A gyógyszerem. Azt hiszem, hogy elgurult. Kis, fehér kapszula. Na mindegy, hagyjuk. Eltévedtem. Ez a nagy helyzet, lehet röhögni, lehet gúnyolódni, de a rohadt égbe, sziklák mérhetetlen mérföldeken keresztül, semmi változatosság. Aztán egyszer csak puff! Egy törp erőd, sok-sok törppel együtt. Na már most, kérdezhetnétek, hogy hogy a rohadt égbe tévedhetett el egy ember úgy, hogy pont belefusson egy lakott településbe? A válaszom: k.va szerencsésen.
Óh, ezek az értetlen arckifejezések! Imádom őket. Aztán morci pofabefejezések...kifejezések...de hát, a szóismétlés olyan tré és unalmas és az unalmas is szókifejezés, meg a fejezés ki is unalmas. Azt hiszem, hogy valami baj van velem. A fejemmel. Már gondolkozni sem tudok, nem hogy beszélni. Milyen világban élünk, amikor már saját magunknál diagnosztizáljuk a kóros és gyógyíthatatlan hülyeséget?!
- Szerentem kövessen minket. Az lesz mindenkinek a legjobb. Elvisszük az őrparancsnokhoz, Ő majd eldönti, hogy cellába dugjuk-e, vagy az állatverembe.
- Öhm...jó, király. Hogy hova?!
- Csak kövessen.
- És ha nem?
- Tudja, nagy hegység ez. Sok-sok ösvénnyel. Kevés lakott településsel. Könnyű eltévedni. Sőt, mostanában egyre több medve és egyéb csúnya rossz lény fordul meg erre felé...
- Óh, értem. Csak mutassák az utat, Uraim!


És mint akik jól végezték a dolgukat - mondhatnám úgy, hogy tényleg jól végezték, mert konkrétan minden fajta ürülék belém fagyott - mentek előre, töretlen lendülettel. Majdnem. Az én lendületem nem volt annyira töretlen, mert valami ősbunkó szemét egy sziklát rejtett el az utamba. Tudta, hogy pont ezen és ezen a napon pont azon az útvonalon fogok elhaladni, és a lábam pont elfog akadni abban a sziklában. Majdnem orral csókoltam meg a földet, de aztán erőt vettem magamon, és követtem kedves kísérőimet, vagy őreimet, attól függ, hogy nézzük a helyzetet. Pesszimistán, vagy realistán. Pesszirealistán, azt hiszem, az én esetemben. Már ha létezik a szó. Ha nem, akkor megalkottam, és azt hiszem, be is jegyeztetem valami hivatalnál és levédetem. Csak az én engedélyemmel lehet majd használni. Népes utcákon vágtunk át, és hát, alig egy-két nem-törppel találkoztam utam során. Senki se volt elázva. Egyedül én voltam vizes, ami igen csak irritált. Ázzon el az összes rohadt féreg! Na, király, most meg elkezdek tüsszögni.
- Egészségemre...talán!
Jegyeztem meg szúrósan. Semmi válasz. Rohadjatok meg! Még tettünk pár éles kanyart, fordultunk, térültünk meg minden és egyszer csak egy ajtó előtt álltunk. Vastag, tölgyfa nyílászáró, vasalt pántokkal, meg miegymás. Kettő törpicúr előre ment, utánuk én, a sort a maradék kettő zárta. Minő elővigyázatosság! Ennyire ijesztően néznék ki? Nagyon jó, féljetek csak a csúnya nagy bácsitól, aki lenéz titeket! Az alagút...hát, az egy alagút volt. Nem túlságosan kivilágítva, nyirkos falakkal, és olyan alagút-alakkal. Mi mást lehetne róla még elmondani? Azért hátrafordultam a két őrömhoz:
- Király egy kis kécó, bár ráférne egy kis...áh, bmeg!
Nyőgtem fel hirtelen, amikor a fejem találkozott valamivel. Oldalról. Erősen káromkodva megfordultam és hát, ott volt egy alacsony boltíves bejáró, amit törp magasságra faragtak, nem emberire. A fejem erősen koppant a kövezeten, a szemöldökíven, ha már szemöldökfának nem lehet nevezni.
- Nesze, itt van az ötven ezüstöd!
Egy kis erszény cserélt gazdát két törp között. Kérdő tekintetemre a szerencsés nyertes vigyorogva válaszolt:
- Tönkfi itt azt mondta, hogy ezen a héten már nem lesz még egy olyan hülye, aki kapásból nekimegy a boltívnek. Én pedig valahogy éreztem, hogy lesz még egy olyan szerencsétlen! Köszi barátom az ötven ezüstöt! Tudod, én bíztam benned!
Kacsintott rám cinkosan, arcán egy akkora vigyorral, mint ez a rohadt boltíves bejáró.
- Szerinted ez vicces?
- Te a helyemben nem röhögnél?
- Tiéd a pont...

Jegyeztem meg fancsali képpel, majd jól meghajoltam - reménykedve, hogy a mögöttem állók ezt nem veszik nyílt felhívásnak - és beléptem a terembe, ami a boltív mögött helyezkedett el.

Ha arra számítottam, hogy ez is egy liliputi izé lesz, hát, nagyot tévedtem. A belső tér kupolás kialakítású volt, a csúcsa valahol három méter magasságban lehetett, az alapátmérője...hát, volt vagy húsz méter. Jó nagy kécó, rengeteg szekrénnyel, asztallal, és fegyvertároló álvánnyal. Egy őrszoba, valószínűleg, díszesen kivilágítva, pár hősi jelenetet ábrázoló falfreskóval. A világítás felülről jött, a kupolába vágott színes üvegeken keresztül, túlvilági kékes-vöröses fénybe fürösztve az őrszobát. A falak mentén sorba szolidan elhelyezett fáklyák adtak plusz világítást. Hangulatos volt. A hangulat viszont már nem volt annyira hangulatos. Eléggé fagyos volt, mondhatni, ami nem az a hangulat, amiben reménykedtem. Jujj, hát ezek nagyon morcik. Ahogy beléptem, rögtön egy szakállatlan törp lépett elém. Eléggé férfias arckifejezése volt, de hát, a törpöknél ki tudja?
- Áh, üdv, hölgyem! Miben segíthetnék?
Szegeztem a szakállatlan törpszerzetnek a kérdést rögtön. Halk röhögés a háttérben, amire a simabőrű egy ideges arckifejezéssel válaszolt. A röhögés abba maradt.
- Hölgyem? Valószínűleg nagyobb a farkam, mint neked! Vagy tán a tökös csajokra buksz? Hidd el, szivi, nálam nem lesz szerencséd. Még egyszer lenőzöl, úgy állkapcson pattintalak, hogy két hétig azt se tudod eldönteni, hogy fiú vagy-e, vagy lány.
Hát, a hangja eléggé férfias volt.
- Bocs. Azt hittem, hogy nálatok valami népi előírás, hogy szőrös legyen az arcotok. Azt hittem, hogy csak a nőknek nincs szőrzetük....- mentegetőztem, hevesen gesztikulálva. Pár elszórt kuncogás valahonnan mögülem.
- Bah, emberek. Egy elfuserált kísérlet miatt leégett a szőr az arcomról...azóta se akar visszanőni csodálatos fejékem! Szégyenletes. De ha még egyszer megjegyzést mersz tenni, akkor...
- ....tudom, tudom. Női-férfi nemek összekeveredése önmagamra nézve. Bár ha jó nővé vállnék attól az öklöstől, simán bevállalnám...uh, jól van, nem szóltam semmit.

~Óh, fogd már be a pofád Braomos. Ezek nem veszik jó néven a szakállas poénokat. Keserű egy népség. De végül a szőrtelenke csak a fegyvereimet vette el, és lerakta egy asztalra. Majd előre léphettem, a terem közepén lévő asztalhoz, ami mögött egy igen csak tiszteletre méltó törp üldögélt. Erősebb és nagyobb volt, mint mindenki más ebben a teremben fajtársai közül. A hátán egy akkora csatabárd függöt, amit valószínűleg megemelni nem tudnék, nem hogy forgatni, pedig nem vagyok egy nyikhaj alak. Na, vele nem kéne szórakoznom.
- Neve?
- Braomos Jeroalath.
- Betűzné?

"Óh, igen, kedves uram! B, mint bmeg. R, mint Rohadjálmeg. A, mint afrancértkellnekemelviselnemtéged? O, mint Ohogyazarohadtég, M, mint Mocsok, O, mint...."
- Igen, természetesen!
Aztán gyorsan lebetüztem neki a nevemet. Még pár rutin kérdés, aztán elkezdett ténylegesen az ügyemmel foglalkozni.
- Látogatásának célja?
- Krónikus elveszettség. Tanácstalanság. Hülye kövek.
- Hogy mi van? Nekem értelmesen válaszoljon!
- Eltévedtem.
- Ez az oka a látogatásának?
- Az oka nem, csak az előzménye. Az oka...oktalan. Már mint nem volt okom és célom ide jönni.
- Hülye kövek?
- Hát, sok hülye kő, ami összerakott egy hülye hegyet, ahol hülye módon eltévedtem. Pár medve üldözött, akik szintúgy hülyék. Egy szóval: hülye kövek.
- Ez két szó volt.
- Ez meg metafora, vagy valami ilyesmi. Egy szólás, szófordulat.
- További tervek?
- Tervtelenség állapotában leledzek jelenleg. Meg céltalanságban. Magának a további tervei?
- Magát pofán verni a sok értelmetlen szövegelésért, pár pofa sör.
- Abban én is benne vagyok.
- A pofán verésben?
- A sörben. Mikor megyünk?
- Maga? Soha. Na, akkor: mikor szándékozik távozni?
- Amint lehet.
- További úti cél?
- Hát, nem túl sok. Talán a legközelebbi bordély. Vagy sörkimérés. Ötletek?

Látszott a nagy darab törpön, hogy erősen gondolkozóba esett. Most találja ki a legújabb kínzási formákat? Na, nekem végem van. Most meg papírokat nézeget. Na, melyik a "Kivégzési parancsok" forma nyomtatványa? Vagy talán épp listát néz a legjobb bordélyokról a környéken? Remélem. Mert ha nem, akkor van egy olyan érzésem, hogy nemsokára engem avatnak fel a szűziesség oltárán, aminek annyira nem örülnék.
- Mit szólna egy kis déli sétához?
- Déli? De hát már elmúlt dél....holnap délben jó lesz?
- Hülye. Dél, mint irány.
- Miért, mi van ott? Nők? Sör?
- Mindkettő...volt. Most már nincs.
- Maga kis kujon....

Puff egy pofon. Valószínűleg nem ez volt a legjobb válasz.
- A sört és a nőket elvitte valami banda. Felégették a falut. Ott van már egy törpünk, aki vizsgálja a helyet. Látom, vannak fegyverei, remélem, hogy használni is tudja őket. Munkát ajánlok. Bár jobb lett volna, ha valaki normálisabb jön, de ha elpatkol, legalább magáért nem kár. Bár Mrdok-ot előre sajnálom a rossz társaságért.
- Fizettség?
- Mire gondol?
- Hát, én pár korsó sörre, finom ételekre, és egy jó nagy bögyű...izé, szívű nőre, aki felém hajol mezítelenül, hatalmas mellei a fejem fölé lógnak és el lehet velük játszadozni.

Mint egy imitálva szavaimat, elkezdtem kezeimmel paskolgatni az egyelőre még nem ott lévő melleket, amik finom érintésem nyomán megrázkódnak. Mint amikor a cica játszik a fonalgombolyaggal. Jó nagy fonalgombolyaggal. Óh, micsoda tökéletes alak! Minő nagy súly! Az ember majd' belefullad. Érzéki csalódás. Eléggé érzéki....nagyon érezném már!
- Ez most mit csinál?  - hallattszódott fel a kérdés a háttérben, egy újonnan érkező törpesz szájából.
- Elűzöm az álomnyelő rózsaszín ködkoboldokat!
- De hát olyanok nincsenek is!
- Már...ja, és nagyon szívesen!

Erős torok köszörülés. Huh, valakinek a torkán akadt valami. Jajj, ezek a kis törpök, mindig valami jó mókában vannak benne. Elfordultam a torkos hangokat torkoló irányába. Az őrparancsnok volt.
- Befejezte?
- Hisz még el sem kezdhettem!
- Fizetséget majd akkor, ha visszaért.
- Ez kegyetlen.
- Maga meg kegyetlenül hülye.
- Tény és való. De jól áll, mi?
- Ja, mint a kötél a nyak körül.
- Minő kedvesség. Mikor induljak és hova? Remélem minél később kell mennem, annyira élvezem a társaságot.
- Minél hamarabb...


Így esett hát, hogy Braomos Jeroalath látogatást tett Harven Fell-ben és kitörő sikerben volt része. Legalábbis eléggé erős tapsvihar tört ki, amikor távozott. Amitől annyira megzavarodott, hogy egyes szám harmadik személyben kezdett el önmagáról mesélni...de még is kinek? Ja, hát saját magának.
Na ő, szóval, hol is tartottam? Ja igen, elhagytam Harven Fell-t. Szerencsére legalább addig vártak, míg megszáradnak a ruháim, átellenőrízhettem a felszereléseimet. A számszeríjon ideget kellett cserélni, a többi része sikeresen megúszta. A kardomat ismét kiéleztem, bár a legutóbbi élezés óta nem volt használva, de az ember nem mehet biztosra. A penge éleit nem szoktam csiszolgatni. A puttonykámat megpakolták némi élelemmel, bár nem túl szívesen tették, aztán mehettem, a mikésőbbi viszont nem látás reményében egy térképpel a kezemben, amit először fordítva fogtam meg, aztán pár segítőkész törpicúr megigazgatta és bejelölték, hogy hova kell mennem. Király, nincs is messze, csak úgy három napi nyakszegő sétára lefelé, a hegyoldalon. Kedves népség.
A három nap eseményei összefoglalva: kövek, kövek, hideg idő, eső semmi, hálistennek, csak pár szikla; egyszer-kétszer mély medbe brummogás inspiráló ereje, ami ismét rövidtáv futó bajnokká avanzsált. De legalább nem támadtak meg, banditák se voltak menet közben, sőt, egész nyugodalmas volt. A kilátás? Hát az valami pazar volt! Ja, nem, még sem. Hazudtam. Semmi kilátás nem volt. A második nap végére legalább megláttam a távolban a célpontomat. A hegy lábánál kisebb erdőség, és egy erőd, ahol találkozóm lesz ezzel a Mrdok nevezetű egyénnel. Nyelvtörő egy név. Hogy találhat ki valaki ilyesmit? Hogy nem szakad bele a nyelve, mire kiejti? És még én betűzzem a nevemet?! Ostoba népség.

De hát a lényeg a megérkezés, nem? Megérkeztem. Most erről mit mondjak többet? Nem fogok ódát zengeni minden egyes lépésemről. Az erdőböl kibukkanva nem szabadultam meg teljesen a kövektől, hisz még csak a hegy lábánál jártam, de legalább már volt föld, meg sürgő-forgó népek...na jó, azok nem annyira. A már jó bevált módszer szerint két törp jött elém. Ezek nem unják az állandó kísérgetést?
- Mit keres itt?
- Óh, ne kezdjétek már Ti is ezt a hülye kérdést! Mrdok. Hol van? Nagyon szeretnék beszélni vele. Na jó, annyira nem szeretnék, de ha megtalálom őt, azt jelenti, hogy a feladatom első része a végéhez ért. Szóval cak szimplán találkoznom kell vele. Remélem söre van. Ha nincs, akkor már minusz ponttal kezdi az egész kapcsolatunkat, ami remélhetőleg nem lesz túl hosszú, de annál gyümölcsözőbb. Főleg ha a gyümölcs ital formájában manifesztálódik. Nos, tehát ,merre van? És hol van? És miért? És mikor? És...eh, na, vezessetek hozzá kedves törp bajtársak, a Harven Fell-i őrparancsnok legőszintébb kérése volt, hogy hozzá értő kezek vegyenek engem gondos, de nem túl testközeli ápolásba.

És ezt az egész monológot alig háromnegyed percbe sikerült beletömörítenem. Egyszerűen zseni vagyok. Az ő arckifejezésük már nem éppen erről árulkodott. De azért, kissé kelletlenül, meg mogorván, és egy tőrt a hátamnak szegezve megindultak. Mi ez a fene nagy bizalmatlanság? Aztán egy másik pöttömhöz kísértek. Ez lenne Mrdok?
- Uram! Ez a férfi magát keresi. Azt mondja, hogy a Harven Fell-i őrparancsnok küldte!
- Tudok én saját magamért beszélni. Üdv, gondolom ön Mrdok. Én Braomos Jeroalath. Önt ide küldték, engem ide küldtek. Látja! Már is meg van a közös pont, ami alapján szépen lassan felépíthetjük a kapcsolatunkat! Még egy közös pont? Látom a szemén, hogy simán bevágna pár pofa finom sört. Én is! Na megyünk? Ja, meg a másik kérdés: én mit keresek itt? Amit azzal is megválaszolhat, ha elmondja, hogy maga mit keres itt? Mert amit maga tesz, azt kell nekem is tennem. Elméletileg. Ja, segíteni magának. Valami testőri melóm lenne, magát megtestőrködni. Jó buli lesz, nem?

Hmm....ennyi Braomos egy pillanatra szerintem elég is az itt összegyűlt népségnek.
"Tisztelt nyájam! Na jó, pontosítva: nem-túlságosan-tisztelt csordám! Legyünk őszinték, na, csak így kezdésnek. Azért gyűltünk ma itt össze, hogy ezt a három törpét és az egy szem emberkét - kinek szeme nem egy, hanem kettő, de egy szem magában áll, így lényegében tényleg egy szem - sorsban összefonjuk, és jót röhögjünk a konklúzión. Végül is, mi baj lehet belőle? Pár csúnya rabló bácsi, felégetett falu, meg ilyenek. Jó móka, nem? Tehát az itt jelenlévőkhöz szólok: italt elő, késeket szintúgy elő, mert ebből piálás és késelés lesz! Na, találkozunk majd a temetésen, ahol én jól megszedem magam! Aztán túlélőt egy darabot se!"
Vissza az elejére Go down
Old Deus - Törp
Old Deus - Törp

Caldorbarduum

Hozzászólás : 31
Csatlakozás : 2014. Dec. 08.

[Megbízás] Exitium + RT Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Exitium + RT   [Megbízás] Exitium + RT Icon_minitimeDecember 15th 2014, 03:29

Srácok, ideje lenne postolni. Üzenetet nem kaptam, így joggal feltételezhetem, hogy csak a lustaság tart vissza titeket. Hozzátenném, hogy mivel hozzászólás minimum nincs, nálam legalább is nemigazán lesz, írhattok ugyanolyan rövid postot mint Seira, nem lesz semmi gond, persze aki olyat hoz össze mint Braomos, az nagyobb jutalomra számíthat. A határidő viszont ugyanúgy fontos, ezért arra is kellene ügyelni. Ha nincs elég időtök, akkor tessék szólni, PÜ-t küldeni, mindent meglehet beszélni, ha viszont eltünedeztek nyomtalanul, akkor kizárás lesz a vége. Sad

Várok egy napot, hogy valamilyen módon jelentkezzetek.
Vissza az elejére Go down
Tündér
Tündér

Ardea

Hozzászólás : 9
Csatlakozás : 2014. Dec. 01.

Karakterlap
Hűség: Tündérek
Pénz: 40 ezüst
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő7
ÁllóképességÁllóképesség6
GyorsaságGyorsaság10
ÉrtelemÉrtelem72
KarizmaKarizma2
Speciális képességSpeciális képesség4

[Megbízás] Exitium + RT Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Exitium + RT   [Megbízás] Exitium + RT Icon_minitimeDecember 16th 2014, 13:19

Lassan megszokhatnám már, a fagyott harmatot az arcomon, ha már így önként jöttem a hegyek közé. Habár ez a hideg az egyetlen üdítő dolog a végtelen kaptatásban. Hála hűséges hátasomnak, a kimerítőnek ígérkező út, sokkal inkább lett simán unalmas. Az utolsó kis törp faluban, még a hegyek lábánál, veszélyeket ígértek, medvéket, hóesést, embert próbáló feladatokat. Ehelyett maradt a zötykölődés.
Az égen sötét szürke fellegek úsztak. Szomorú terhük apró jeges cseppekben hullott alá. Annyira nem volt hideg, hogy hó legyen, de ahhoz pont elégé, hogy itt-ott apró jégszemcsék karcolják fel az utazó bőrét. Szerencsétlen hátas lassan térdig süllyedt a jeges latyakban, így végül gyaloglásra kellett fognám, habár az idő velem sem bánt kesztyűs kézzel. Hidegtűrésem határait feszegetve lassan minden végtagom átfagyott. Így botorkáltam ki lassan egy tisztásra. Elfagyott érzékeimen át csak lassan jutott el a tudatomig, hogy nem voltam egyedül, és ez alatt nem csak a lovat értem. Egy fémesen csengő hang szólított meg.
-Te ki vagy? – hallatszott a tárgyilagos kérdés. Nem mintha nem olvastam volna már Ex Machinekról, de azért meglepet, hogy pont itt találkoztam, egyel. Dideregve próbáltam életet dörzsölni magamba, s lassan kissé dadogva, de válaszra bírtam a nyelvem.
- A-a—rdea. Ni-nincs véletlen valami tűzszerszám nálad? Aa-az enyém elveszett a lenti lat-tyakban… - Meglepetésemre, nemhogy tűzszerszámot, de rögtön tüzet talált nekem. Mert hát ahol füst van, csak van tűz is nem? Így gyors léptekkel indultam a robotleány után.
A faluba érve habár hatalmas pusztítás tárult a szeme elé, legnagyobb örömömre hatalmas tüzek lángoltak. A természet törvénye, ami az egyik pusztulás a másiknak élet. Így hamar bevetettem magam a lángoló szeméthalmok közé, hogy megmelegedhessek. Közben azért fél szemmel figyelve a gépezetet. Szinte zaklatottnak tűnt. Annyira nem ismertem a robotokat, de a fém nem szokott zaklatott lenni. Már csak kíváncsiságból is követtem. Alig masíroztunk beljebb a romok közé, máris egy kisebb őrjáratba botlottunk. A harcias kis szerzetek, szinte azonnal fegyvert rántottak. Csak reméltem, hogy a gép nem esik rögtön nekik, semmi kedvem nem volt csatába keveredni. Ha mégis, én biztos megpróbálok elpucolni…


(S elnézést a késésért.)
Vissza az elejére Go down
Old Deus - Törp
Old Deus - Törp

Caldorbarduum

Hozzászólás : 31
Csatlakozás : 2014. Dec. 08.

[Megbízás] Exitium + RT Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Exitium + RT   [Megbízás] Exitium + RT Icon_minitimeDecember 18th 2014, 07:11

Nos, Mrdokot, tekintve, hogy kb megszűnt létezni, ki kell zárnom a küldetésből. Egy perc néma csönd és megdobálás sütivel. Vagy fejszével, nekem végül is mindegy. Smile

De haladjunk tovább:

Seira: A törpök szörnyetegnek titulálnak és harciasan megindulnak feléd, hogy ellássák a bajod. Hogy most veszed észre, hogy olyanért okolnak, amit nem te követtél el, vagy később, ez rajtad áll. Természetesen állod a sarat, hisz alapvetően harcra teremthettek valamikor, de ugye sok lúd disznót győz, még akkor is, ha ezek igen törpe ludak. Very Happy Nos, summa summárum, kiütnek, vagy az energiád fogy el és így elfognak téged. Egy cellában ébredsz, ahol vallatni kezdenek, miközben megtudod, hogy a falut lerombolta egy hozzád hasonló ex-machina és mivel rosszkor voltál rossz helyen, így rád gyanakodnak. Amennyiben ellenállsz, egy idő után otthagynak, amennyiben ártatlanságod próbálod bizonygatni és lehetőleg úgy, hogy az alacsony humanoidok is megértsék, akkor egy idő után megjelenik egy törp parancsnok és felkínálja a lehetőséget, hogy segíts felkutatni az ellenséget, az életedért cserébe. A döntés rajtad áll. Postod itt érjen véget.

Braomos: Mrdok nem igen vevő az iszogatásra, legalábbis nem jelen helyzetben. Egy szörnyféle ex-machina jár a környéken és gyilkolja a törpöket, valamint településekben pusztít. Mrdok feladata mindezt felkutatni a te segítségeddel. Ti is eljuttok egy faluba, ahol találkoztok egy őrjárattal akik beszámolnak arról, merre mehetett a szörny. Célotok megtalálni a szörnyet, így követitek a nyomokat, amíg recsegő, gépies hangokat hallotok és talán egy tündér segélykiáltásait. Megpillantva a fertelmes machinát, Mrdok azonnal odarohan, hogy segítsen a tündéren és ha életbe akarod tartani a törpöt, neked sem árt segítened. A gép bár sérültnek látszik, nagyon masszív és rendkívül erős, egyetlen gyengéje, hogy nem túl gyors, némi harc után viszont egyértelműen látszik, hogy nem tudjátok legyőzni, így Mrdok szól, hogy feltartja, amíg ti elmenekültök. Mikor eltűntök szem elől, még sokáig halljátok az önfeláldozó törp szitkait és dühödt kalapálását. Post vége.

Ardea: Láthatod, amint a különös gép és a törp őrjárat harcba kezd, de te valószínűleg nem akarsz két tűz közé keveredni, így elmenekülsz. Pár törp ugyanakkor észrevesz és elég sokáig üldöznek, amíg eltűnsz a fák között. Ahogy megpróbálsz minél jobban eltávolodni a falutól, egy hegyoldalban lyukadsz ki, ahol is egy barlang mellett elhaladva, gépies, recsegő hang üti meg a füledet, melynek forrása hamarosan elő is téved, tekintve, hogy szenzorai azonnal érzékeltek. Megpróbálhatsz elmenekülni, de csak a támadásai kikerülésére van esélyed, addig a pontig, míg egy törp rohan be a képbe és kalapácsával a szörnynek támad. Egy ember zsoldosszerű alak is megjelenik, aki segít a törpnek megküzdeni a szörnnyel. Remélhetőleg te is vállalkozol egy-két fémdarab megemésztésére, melyet a szörnyből nyersz ki és így segíted a harcosok munkáját. Sajnos bár a meglepetés ereje veletek van, a harc állása egyre rosszabb, így kénytelenek vagytok elmenekülni, mikor is törp vállalkozik, hogy feltartja az átkozott masinát. Mikor eltűntök szem elől a zsoldossal, még sokáig halljátok az önfeláldozó törp szitkait és dühödt kalapálását. Post vége.

Itt egy kép az ellenfeletekről:

[Megbízás] Exitium + RT 16jr2h3

Ha kérdésetek van, vagy nem értetek egyet valamelyik döntéssel, jelezzétek és változtatunk, tehát ha például Braomos nem hagyja ott Mrdokot a csatában, akkor megteheti, csak szóljon, mert akkor más kimenetelt kell írnom. Egyébként Mrdokot nem szükséges részletesen kijátszani, felületesen, immel-ámmal bőven megteszi. Ja és ne féljetek Nem Játékos Karakterek-t kijátszani.

Határidő: 2014.12.23. Kedd
Vissza az elejére Go down
Ex machina
Ex machina

Seira

Hozzászólás : 18
Csatlakozás : 2014. Dec. 01.

Karakterlap
Hűség: Ex machinák
Pénz: 3 arany 30 ezüst
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő72
ÁllóképességÁllóképesség64
GyorsaságGyorsaság8
ÉrtelemÉrtelem62
KarizmaKarizma32
Speciális képességSpeciális képesség6

[Megbízás] Exitium + RT Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Exitium + RT   [Megbízás] Exitium + RT Icon_minitimeDecember 18th 2014, 10:47

Próbáltam értelmezni a helyzetet... majd újra... és újra... Egy egy újrakezdés általában egy apró koordinálatlan rándulással járt.
Valahol a háttérben, először halkan, majd egyre erősödve elkezdett bennem ismétlődni, hogy : nem... nem... Nem... Nem! NEM!... és így tovább.
Egészen addig amíg valaki, valami meg nem lökött. Nem esett volna nehezemre ellensúlyozni a lökést, ha a jelenben jártam volna úgy igazán, meg ha egyáltalán fel fogtam volna, hogy ez amúgy nem esne nehezemre...
Hiába minden... a fejemben kattogó válaszokra most nem kaptam, nem találtam választ. A helyzet valahogy mégis hirtelen világossá vált, mikor megfordultam. Alig egy lépésre tőlem, egy törp a kalapácsát emelte rám. Mire lesújtott, minden gondolkozás nélkül léptem hátra, kecsesen, kitérve a mozdulat elől. Amint a lábam tánc lépés szerűen földet ért, a szemem vörösen villant fel, ezzel egy időben a jobb karomat emelve, az egy ion-puskává alakult. Innentől nem tettem fel több kérdést...
Ahogy a fenyegetésre, én is fenyegetéssel válaszoltam (bár az én reakcióm több volt puszta fenyegetésnél ezek után), erre a törpök még több fenyegetéssel válaszoltak, még mérgesebbek lettek, és azért ők is elég komolyan gondoltak mindent.
„Hidegvérrel” védtem meg magam, ami azt jelentette, hogy aktívan támadtam. Támadtam, kitértem, támadtam, hátráltam, és így tovább... Ennek következtében az egyik törp válla bánta, akinek átégetve a páncélját rendesen megperzseltem a húsát. Egy másik törp aki túl közel jött, egy kiadósat kapott az állára, pár percnyi pihenés után, viszont mégis úgy döntött, visszaáll a sorba repetáért. Arról nem is beszélve, hogy a társa ekkor vitt be egy hatalmasat közép tájon nekem a kalapácsával, amitől én is majdnem földre ültem.
Egy szó mint száz, ha egyáltalán képes lettem volna fel fogni, rájöhettem volna, hogy valami nem klappol. Hiába lőttem, ha nem közvetlen közelről lőttem, akkor háromból, körülbelül egy talált, ha pedig közel harcra került volna a sor, akkor előbb-utóbb alul maradtam volna. Ami azt illeti végül valóban arra került a sor. És amikor újabb csapás ért ezúttal a fejemen, majd még egy kicsit lejjebb, szépen felkavarva a port, és felszántva a földet érkeztem meg.
A törpök körbeálltak. Az amelyik legelőször ért oda, rám lépett, és felemelte a kalapácsát. Még hallottam amit mondott, de pár pillanatig azt sem tudtam hol vagyok.
- Na ha meg mozdulsz, én isten bizony összezúzlak... aztán pedig laposra, mint vasat az üllőn!
Valahol mintha képszakadás történt volna. Kihagyhattak a szenzoraim, a feketeség után valami hiányérzetem volt.
- Nem válaszolsz?! - hallottam egy ingerült hangot.
- Mivel kapcsolatban? Én készségesen válaszolok....olok... - a kérdés viszont számomra kissé értelmetlennek tűnt. Azt kérdezte válaszolok-e, hát válaszoltam.
- Akkor mondd meg mit műveltél ezekkel a szerencsétlenekkel, és főleg miért?!
- Nem értem a kérdést... Ki lenne a kérdés alanya?
Az illető arca úgy vörösödött el, mint az alábukó nap...
- Hát az a sok halott ott a faluban!
Félelem fogott el. Majd bevillant a kép... az első holttest képe amit láttam.
- Nem... nem én voltam – feleltem először halkan. Aztán ismételni kezdtem. -   Nem... nem én voltam. Nem... én... nem én voltam.... nem én voltam... – egyre hangosabban, végeláthatatlanul. Ha kérdeztek valószínűleg még azt sem hallottam. A végén már egyre zaklatottabb lettem, szinte sírtam, végül valahol éreztem, hogy valami megáll bennem... még ha valaki észre vette volna, még azt is mondhatta volna, hogy fenn akadt a szemem
- Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa... – a hanggenerátoraim szinte elviselhetetlen hangerővel akadtak ki, majd végül leálltak... ismét csönd lett és képszakadás.
- A tűz miatt mentem oda... füstöt vettem észre... ezért én és a zöldhajú odamentünk megnézni. Én nem tudnék ilyet tenni... – szavaim halkak voltak, de még érthetőek, a kimondott gondolatok kissé darabosak, és nem teljesen össze fűzhetőek, de ha még  volt kérdés arra tömören, egyszerűen, és ugyan úgy halkan válaszoltam, miközben igyekeztem össze húzni magamat, már amennyire a többiek engedték. Nem törődtem a körülöttem lévők esetleges döbbenetével, vagy egyéb megnyilvánulásaival. Egyszerűen szörnyen, és gyengén éreztem magam.
Nem is vettem észre mikor hagyták abba a kérdezősködést. Számomra még mindig úgy tűnt mintha folyamatos zajt hallanék. A kezeimet a fejemre tettem végül, és lassan kezdtem összehúzni magam.
Hatalmas fémek csattogása rázott fel, a fejemben futó végtelen hurkokból, és tárgytalan önmaracangolásból.
- Szóval... - köpött ki oldalra az eddigieknél nagyobb, és sebbhelyesebb arcú törp aki mögött az előbb a fém rácsos ajtó csattant. - Azt mondod ártatlan vagy, he? Nehéz lesz azt így elhinni! Talán bizonyítani is akarod?
Az értetlenség szinte már külön entitássá formálta magát a fejemben, ahogy a férfira bámultam. Egy: miért kéne nekem bárkinek is bármi bizonyítanom? Főleg hogy ártatatlan lennék bármiben. Az vagyok és kész, ez tény. Kettő: mit keresek itt? Három: mit keresek itt? Négy: Hol az az itt? Öt: mit kerestem ott? És három: mi történik körülöttem egyáltalán?
Bár erre az utolsóra nem biztos hogy tudni akartam a választ egyelőre.
-Bizonyítani...? Persze, akarom - feleltem végül. Igazából csak ki akartam jutni innen. De hogy hol az az innen csak most fogtam fel igazán... most vettem rá csak a fáradtságot hogy körbenézzek. A falak és a rácsos ajtó nem igazán egyezett, az emlékeimben szereplő szabad térrel. Eddig a körülöttem zajló dolgok, és személyek túlságosan lefoglaltak, hogy erre egyáltalán figyelmet fordítsak.
- Akkor állj azokra a fémcsülkeidre, azt indulás - folytatta érdes hangján. - Ha nem te vagy akkor van egy csúnyább, és vérszomjasabb a fajtádból aki leöldökölte a környékbelieket, te pedig segítesz majd nekünk megkeresni. Ez rátok is vonatkozik fiúk... - ártetlenül néztem körbe kikhez beszél, de végül még sem volt olyan nehéz ki találni. - Nem meresztehtitek itt a bárdjaitokat egész nap! Dologra lusta banda!
Egyöntetű és mégis halk morgás hangzott fel körülöttem. A nagy törp elindult, a többiek utána, én pedig utánuk...
Vissza az elejére Go down
Ember
Ember

Braomos Jeroalath

Hozzászólás : 19
Csatlakozás : 2014. Dec. 02.

Karakterlap
Hűség: Emberek
Pénz: 7 arany 95 ezüst
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő7
ÁllóképességÁllóképesség6
GyorsaságGyorsaság8
ÉrtelemÉrtelem15
KarizmaKarizma3
Speciális képességSpeciális képesség124

[Megbízás] Exitium + RT Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Exitium + RT   [Megbízás] Exitium + RT Icon_minitimeDecember 22nd 2014, 09:08

-...tűz, füst, és hamu...
- Mi van?
- eszméltem fel.
Egész eddig lefoglalt egy gondolatmenet, ami nem akart nekem egyszerűen nyugtot hagyni. Valaki iszonyatos mértékben megsértett, és erre nem lehetett más válasz, mint a totális és abszolút bosszú. Vérpatakok, mit patakok, egész folyok! és egyéb kiömlő belsőségek egész óceánját képzeltem el. A nap sugarai megcsillannak Mrdok sisakján és fegyverén, midőn ott fetreng a földön, saját szerveivel körül véve, körülötte egyre terjedő vértócsa. Óh, igen, ez megfelelő büntetés lett volna azon álnokságra, mit ellenem követett el. Mi az, hogy nem jön inni egyet? És mi az, hogy nem engedi meg azt, hogy Én elmenjek sörözni? Hát meg a rohadt eget, azt, én inni akarok. Vagy ha nem is inni, de legalább vedelni, érezni, ahogy a finöm sörike szinte leszánkázik a torkomon. De nem, ez a kis mocsok mindezt nem engedi. Mert valami meló van. Miért, bakker, az ivászat nem meló? De. Igazán komoly elhivatottság, céltudatosság és felkészültség kell, hogy az ember olyan ipari mennyiségű alkoholos italt juttasson a szervezetébe, és meg is harcoljon annak bent maradásáért, mint amennyit én elképzeltem jelen pillanatban. A borkostolói állás akkor már nem is munka?! Egyszer próbáltam borkostoló lenni, aztán elmondták, hogy ez nem abból áll, hogy csapra verünk egy-pár...száz hordót, és nagy kortyokban benyeljük az egészet. Nem, valami úri hülyeség, kis kortyok, értelmetlen beszéd. Valahogy ez nekem annyira nem jött be...Most meg elkezdi jellemezni azt, hogy mi is található meg egy leégett faluban. Óh, nem mondod? Tűz? Ááá, el se képzeltem volna. Nem mondod, hát ez nagyon érdekes! Tűz nélküli égést még nem nagyon láttam, vagy is de, azt a fajtát, amit én szoktam művelni a feslett nőszemélyek előtt. A pofám szokott égni, amikor ledobják a ruháikat...a vágytól, nem a szégyentől, ez tény és való, de akkor is. Na mindegy. Füst....huh, ez szintúgy újdonság.
- Mondom, tűz, füst, hamu. Valami leégette a falut.
- Szerintem már így is eléggé égő volt.
- Emberek és törpök haltak meg.
- Sajnálattal hallom. Azt hiszem, ha jobban megnézzük, nem, még sem. Nem ismertem őket. De, hol is tartottunk?
- Valami leégette a falut.
- Ezt már mondtad.
- Tudom. A lényeg a "valamin" van és nem azon, hogy leégett.
- Hogy te mekkora egy tuskó vagy. Nem is sajnálod szegény embereket?

Puff egy pofon. Már megint. Majdnem leszúrtam valakit, aztán rájöttem, hogy az ember nem szórakozik egy szál maga három törp ellen, akiknek a kezében már ott van a fegyverük. Inkább befogtam a számat. Úgy nagyjából pár tizedmásodperc erejéig.
- És mi az a valami?
- Ex-machina.
- Király...nem is tudtam, hogy mi hiányzik még az életemből. Hülye fémkacatok.


Óh, igen, Braomos, gratulálok neked! Hogy a büdös fenébe sikerült neked úgy eltévedned, hogy pont találkozz a törpökkel? Ha nem mész Harven Fell-be, ez az egész nem történik meg. Nem, nem a falu leégése, hanem az, hogy ide küldenek téged, hogy ártalmatlaníts már egy vaskupacot. Végülis, mi bajod lehet? Nem túl sok...Ja, nem, várjál, de. Könnyen kinyirathatod magad. Még egyéb jó ötlet a mai napra?
- Egy fontos kérdésem lenne.
- Mondjad, ember...
- Van tartalék alsóneműtök? Azt hiszem, hogy az enyém elől-hátul összekoszolódott.

Morogtam magam elé. Pár hitetlenkedő fejcsóválás, és ideges tekintetek. De hisz még csak bele se merültem! Jujj, de szupi lesz ezeknek az idegeit rottyra tenni. Ahogy egy ősi-ősi mondás tartja: "Mindenütt jó, de legjobb rottyon." Bár ezt általában a részegségre szokták mondani, de hát, idegi alapon is lehet rottyon lenni, nem? Vagy trottyon. Ja nem, az az öregség. De mire ezekkel végzek, ősz lesz a hajuk, és csak dadogni tudnak majd. A legújabb játék szereim. Már csak egy áll köztem és a totális hülyévé tevés között: egy ex-machina. Mit nekem egy olyan? Biztos valami aranyos kis cica formájába öntötték, vagy mit csinálták. Remélem. Ha valami rohadt nagy dög lesz, húsz foggal, meg negyven karommal, sikítva menekülök a legközelebbi bordélyig. Az ember legalább ágyban, mellek között haljon meg.

- Indulás!
- Hova?
- A felégetett faluba.
- Biztos, hogy jó ötlet ez? Eléggé lehangoló látvány lehet. Az a sok kárba veszett ital....ja, meg az életek, azokat se felejtsük el. Szegény sörfőző mester. Béke poraira. Már ha maradt egyáltalán belőle valami. Egy igazi hős volt. Egész létét arra áldozta fel, hogy kielégítse faluja lakóinak aljas igényeit, és erre egyszer csak a semmiből egy fémkarom lenyúla érte, és kinyírandá vala őt. Minő tragikus veszteség! Emléke szívünkben, de legalábbis gyomrunkban örökké élni fog.
- Szerinted ez vicces?
- Tudod, ha mindent túl komolyan veszel, előbb vagy utóbb beleőrülsz.
- Nálad ez mint ha már megtörtént volna.

Azért amikor az ember fiát egy vadidegen törp lehülyézze, az nem túl felemelő élmény. Még is, ki a rákos fene ez, hogy ítélkezzel felettem? Na nem mint ha túl sok okot adtam volna neki arra, hogy az ellenkezőjét gondolja rólam. De én meg pont leürülékezem azt, hogy Ő milyen véleménnyel van rólam. Soha életemben, legalábbis amire emlékszem, nem érdekelt úgy isten igazából, hogy ki mit gondol rólam. Hülyének lenni jó. Már mint viselkedésileg, agyilag már annyira nem. Bár ők legalább konstans boldogok, hisz nem értik meg, hogy milyen egy elcseszett világban élnek. Utálok komoly lenni. Legalábbis társaságban. Az állandó bohócról nehéz elképzelni, hogy halálos veszedelem.

Sétáltunk, sétáltunk és még mindig sétáltunk. A távolban már érezni lehetett az égő fa szagát. Ahogy egyre közelebb kerültünk, egyéb bűzök is kezdtek érződni. Ezt inkább igyekeztem kizárni a tudatomból, nem lenne jó, ha most egy rókát dobnék itt ki. A csapat egész végig kussban volt, aminek most kifejezetten örültem. Megkeseredett társaság ez, én mondom! Vagy céltudatos? Tudja a fene. Hát, a falu nem volt nagy szám, főleg így leégve. A támadás előtt talán ha száz főt számolhatott össz lakossága, és leginkább földműveléssel foglalkoztak a hegy lábánál elterülő nem túl termékeny talajon. Volt pár állati tetem is a közelben, de nem túl sok, és az ex-machina nem foglalkozott azzal, hogy megegye őket, így látni lehetett, hogy igen csak gyösztös egy dögök voltak ezek. Nem is csoda, egy ilyen gyér legelőn. A hullákat kezdtem el vizsgálgatni, megnézve, hogy milyen sérülések vannak rajtuk. Nem árt tudni, hogy még is, milyen fegyverrel rendelkező fémszörnnyel is nézünk szembe. Hát, lehet, hogy nem is volt olyan kis izé ez, legalábbis biztos, hogy nem cica méretű. Egy nagy darab bikát simán ketté vágott úgy, hogy nem volt rajta roncsolás nyoma a seb szélén. Tiszta vágás volt. Azt a tököm. Lehet, hogy nem kéne vele összefutni.
-Jelentést kérnék! - hallottam Mrdok hangját, aki a jelenlévő őrjárattal beszélgetett.
- Senki sem élte túl a támadást. Iszonyat nagy lépésnyomok vezetnek el a faluból keleti irányba. Akármi is volt ez, jó nagy darab lehetett. Senkinek sem volt esélye a túlélésre, nem volt túl sok harcos közöttük, és az a kevés is képzetlen volt, nem összeszokott csapatot alkotva.
Óh, köszi a megnyugtatást. Hány méteres dög lehetett ez? Inkább nem is akarom megtudni. A kis törpicúr úgy döntött, hogy nincs semmi szükség arra, hogy még vizsgálódjunk, hanem csak úgy megindult a nyomok irányába. Köszike. A nap szépen sütött, kellemes, langyos levegő süvített a fák között, én meg itt talpalok egy nyomorodott törp mögött, a két segítője meg...hopp, azok lemaradtak. Ja, igen, hogy is mondta a kis védencem?
"Egyelőre csak felmérjük a terepet. Készítsétek elő a falut védekezésre. Azt akarom, hogy egy általunk választott terepen küzdjünk meg a szörnyeteggel."
Nagyon jó ötlet, de tényleg. Ketten ballagtunk hát előre, hagyva, hogy a törpicsek menjen egyedül, hogy ha bármi is támadna, először őt kaszálja el. Valahogy nem volt kedvem a mai napon feldobni a bakancsomat, főleg, hogy ez volt az egyetlen bakancsom, a többit elkoptattam a sok gyaloglásban. Meg amúgy is, mi a jó abban, hogy az ember bakancsokat dobál? Na, hogy ha már az a bakancs a célbetétes, és fejbe talál vele valakit, akkor van értelme. Egyszer így nőztem be...jó is volt, egészen addig, míg meg nem érkezett a drága udvarlója. Eléggé érdekes egy eset volt...meg szánalmas. Szánalmasan érdekes, azt hiszem.

- Hallod ezeket a zajokat?
- Eléggé nehéz lenne nem észre venni...

Morogtam magam elé. Csodás. Azt hiszem, hogy ráakadtunk a célpontunkra. Dörgő léptek, recsegő hangok és...hoppá! Valami segélykiáltás. Nehogy már még valami civil is legyen a közelben! Amúgy is, mit keres ott? Elrabolta a machina? Mint a mesékben a sárkány a királylánt? És ha igen, mit kezd vele? Nem hinném, hogy azt, amit én kezdenék vele, ha jól néz ki. Vagy ha nem Ő rabolta el, akkor meg még is, mit gondolt?
"Áh, itt egy leégett falu, lemészárolt lakosokkal. A közelben valami dühödt szörnyeteg tombol, gyerünk menjünk az erdőbe ugrándozni, mi baj lehet belőle?"
Király egy gondolatmenet. Az még királyabb volt, amikor a törp meghallva a segélykiáltást, megindult az irányába, még hozzá rohanva. Megcsóváltam a fejem, majd én is rohantam Mrdok után, kezemben a számszeríjammal, amiben már ott pihent egy bekészített vessző. Bár most jöttem rá, hogy ilyen fegyverekkel egy fémszörnyeget ellen küzdeni lehet, hogy nem éppen a legjobb ötlet. Még is, mit érek egy nyílvesszővel egy ilyen lény ellen? A kardommal is hiába csapkodnám, max kicsorbítanám az élét. Azt hiszem, hogy ideje lenne beszerezni valami komolyabb arzenált. De hát, ki gondolt volna arra, hogy egyszer még ilyen izék ellen is kell küzdenem?
Amint megérkeztünk a helyszínre, szembekerültem életem legocsmányabb látványával. Még is, kinek jut eszébe egy ilyen izét építeni? Azt a megalomániás rohadt egét, ez valami bazi nagy dög. A csapat esze meg mindenféle gondolkodás nélkül nekitámad egy szál maga egy kis húsklopfoló kalapáccsal, mert az olyan nagyon jó ötlet. Hogy azért ki vegyem én is a részemet a harcból, rögtön célzásra emelem a számszeríjamat, aztán célba veszem a dög szenzorait, vagy micsodáit. Ahogy előre sejthettem, a lövedék lepattant a fémvázról. Fél szemmel figyeltem azért, hogy mit csinál a tündécske is, majd folytattam tovább a dolgomat. Lövéseim leginkább csak az ex-machina figyelmét terelte el, de még ez is több volt, mint a semmi. Nagy darab volt, ami ezt jelentette, hogy nem tud olyan gyorsan mozogni, mint mi. De ez volt az egyetlen gyenge pontja. Hiába kalapálta a törp, nem zavarta túlságosan ellenfelünket. Hamar rájöttem, hogy ez egy értelmetlen harc. Legalábbis ilyen kevesen és ilyen fegyverekkel. Pár helyen meghorpasztuttok a burkolatát, ez tény, de csatát ezzel még nem nyertünk.

- Fussatok, bolondok!
Bolond a jó anyád, az. De Mrdok-nak igaza volt. Itt nem nyerhetünk. Bár azért az eléggé meglepő volt, hogy képes feláldozni önmagát, hogy mi megmeneküljünk, legalábbis ideiglenesen. Én biztos nem csinálnék soha semmi ilyesmit. Vadidegenek, hol érdekel, hogy élnek-e vagy halnak? Az egyedüli fontos személy önmagam számára az én vagyok, és soha, a rohadt büdös életbe nem áldoznám fel magam másokért. Hülyeség. De ettől független örültem, hogy vannak még ilyen személyek.
- Rohanjál pici tündicsek vissza, a falu felé! Van ott pár törp még, Mindjárt megyek én is.
Újabb nyílvessző. Ravasz meghúzása. Túl íves röppálya, fölé. Újratöltés. Kioldás. Fémes csattanás. Megvártam, míg a tünde elrohan mellettem, addig folyamatosan tüzeltem az ellenfélre, hogy egy kis esélyt adjak még a menekülőnek, bár ha megindulna felénk a robot, akkor azonnal rohannék én is. De egyelőre Mrdok feltartóztatta. Egy utolsó pillantást vetettem a törp felé. Azzal bíztak meg, hogy a testőre legyek és tessék, az első összetűzésnél hagyom, hogy feláldozza magát. De annak se lenne semmi értelme, hogy kinyírassam magam, főleg, hogy értelmetlen lenne mindkettőnknek meghalnia, úgy se tudnánk legyőzni a behemótot.
Így aztán rohantam én is a tünde után, a fegyverem már újratöltve, párszor hátra néztem, de nem kellett vizuális megerősítése annak, hogy a törp parancsnok egyelőre még fenn tartja az ellenséget. Remélhetőleg addig kitart, míg elhúzunk innen a fenébe, legalább vissza a leégetett faluig. Jó lenne az a pár törpe még pluszba, amolyan hús-vér falként köztem és a fémkupac között.
- Rohanj már előttem tündike, riszáld a segged, mert bármelyik pillanatban jöhet a csúnya dög utánunk!
Inspiráltam kedves szavakkal ideiglenes védencemet, miközben én is kapkodtam a lábaimat serényen. Kezd a nemiszervem nagyon tele lenni ezzel a sok futkálással. Medvék kergettek eddig, most meg egy olyan...izé. Utálom az életet!
Vissza az elejére Go down
Old Deus - Törp
Old Deus - Törp

Caldorbarduum

Hozzászólás : 31
Csatlakozás : 2014. Dec. 08.

[Megbízás] Exitium + RT Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Exitium + RT   [Megbízás] Exitium + RT Icon_minitimeDecember 26th 2014, 03:48

Nos számomra vége a szünetnek, így valamelyest számotokra is. Smile Ardeát kizárom mert túl gyorsan futott... ja... és mert nem postol. Very Happy

Braomos: Amikor már biztonságos távolságban vagytok és megálltok, a tündér megköszöni a segítséget, sajnálatát fejezi ki barátod iránt, majd lelép. Veled hamarosan szembe kerül egy törp őrjárat, pechedre köztük vannak olyanok akik tudnak a küldetésedről. Visszamentek a lerombolt falu közelébe, ahol tábort vertek a törpök és közben beszámolsz a történtekről. A Mrdok elvesztése miatti háborodás általános, noha ezért nem okolnak különösebben. Gyanakvóbbak és hitetlenkedők persze mindig akadnak, de a többség nem hibáztat. Három küldöncöt is elküldenek viszont, így éjjelre, újabb három törp csapat érkezik, az egyik egy ex-machinát fog közre, akivel ha akarsz szóba elegyedhetsz. Mindenesetre a törpök ragaszkodnak hozzá, hogy maradj és segíts megszőni egy tervet, hogy elpusztíthassák azt a lényt. A törpök gyakorlatiasak, de nem túl okosak, így a dolog oroszlánrésze rád és Seirára hárul, akit nem néznek túl jó szemmel a törpök, noha már mindenki számára egyértelmű, hogy nem ő volt aki leigázta a falut. A tervhez minden a rendelkezésetekre áll, térkép, hágók, hegyek, völgyek, természetes akadályok, eszközök, Seira fegyverei, a tapasztalataid a másik ex-machináról, három osztagnyi törp, amit csak kigondoltok. Cél, hogy fogadtasd el a tervet mindenkivel. A postod ott ér véget, hogy elmentek aludni, hiszen fáradtan nem lehet robotra vadászni.

Seira: A törpök készülődni kezdenek és neked is biztosítanak mindent, amit megadni képesek. Közrefognak és elvisznek vissza a faluhoz, ahol már letáboroztak a törpök. Egy embert is találsz ott, akivel szóba elegyedhetsz. A többit lásd fentebb. Egyébiránt, amint kiderül, hogy nem te romboltad le a falut, a törpök hozzáállása rögvest megváltozik, az egyik még bocsánatot is kér a veled való bánásmódért.

Kérdés-t, óhaj-t, sóhaj-t, panasz-t PÜ-ben várok. Smile További Kellemes ünnepeket és Boldog Új Évet.

Határidő: 2015.01.02. Péntek
Vissza az elejére Go down
Ex machina
Ex machina

Seira

Hozzászólás : 18
Csatlakozás : 2014. Dec. 01.

Karakterlap
Hűség: Ex machinák
Pénz: 3 arany 30 ezüst
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő72
ÁllóképességÁllóképesség64
GyorsaságGyorsaság8
ÉrtelemÉrtelem62
KarizmaKarizma32
Speciális képességSpeciális képesség6

[Megbízás] Exitium + RT Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Exitium + RT   [Megbízás] Exitium + RT Icon_minitimeDecember 26th 2014, 06:33

Hűségesen baktattam a törpök mellett, és úgy tűnt ,,bennük" több fém van mint bennem, legalábbis a lépéseik alapján. Hozzájuk képest olyan voltam mint egy hangtalan... izé... mintha ott sem lettem volna, olyan könnyedén lépkedtem, az amúgy masszív kőpadlón.
A nagy nézelődésben, a viszonylag durva kőfalakat és az útvonalat figyelve, sikeresen neki mentem az egyik törpnek előttem tekintve hogy nem szóltak hogy megállnak. Aki ez után elég nagy hangon szólalt fel, tekintve, hogy páncélostúl, mindenestől majdnem felborítottam. De csak majdnem. Az utolsó pillanatban észlelve az ütközés tényét visszavettem a lendületemből amivel előre lépdeltem.
Amilyen hangosan mondta a magáét, én annál, halkabban, szinte már összehúzva igyekeztem bocsánatot kérni tőle. Végül vagy sikerült vagy nem, és csak megunta a dolgot.
Számomra úgy tűnt, hogy ők eléggé fel vannak már szerelkezve, és fegyverezve... Ezt úgy látszik ők nem úgy gondolták, mert mint végül kiderült számomra, valamiféle fegyverraktárnál vagy minél álltunk meg. A törpök beözönlöttek, kivéve egyet aki inkább engem figyelt. Én csak félve mertem utánuk pillantgatni.
- Ahogy elnéztem, neked nem nagyon szükséges még plusz fegyver... - hallottam a hátam mögül a hátra maradt törpöt.
Értetlenül néztem rá.
- Most egy fegyverrel vagy több mit számít az... - folytatta.
- Pontosan! -szólalt meg a parancsnok. - Egy ágyúval a kezeden is kifektettünk, akkor még egy karddal vagy baltával nem lesz nehezebb, ha ismét szükség lenne rá... De a túlélési esélyeinket annál inkább növelheti. Nézz körbe ami kell, és egy fegyvert elhozhatsz ami nem kell másnak... De csak kölcsönbe!
Lassan beljebb léptem félve és elnéztem ahogy készülődnek, meg a tárgyakat körülöttem. A dolgok legalább felét nem tudtam beazonosítani... Az ,,egyszerű" fegyverekkel természetesen nem volt gond. De mért is olyan természetes ez?
Eljárkálva a tartók között, amik szép sorban voltak felállítva, furcsa érzés fogott el. Fogalmam sem volt mi volt az és honnan, vagy miért jött.
Végül egy fekete pengéjű, termetes pallosnál horgonyoztam le... na jó nem szó szerint. Csak néztem az ívelt vonásait és a véseteit. Ismerősnek tűnt... legalábbis valami. Nem pont ez a fegyver... de nem fogalmazódott bennem meg más gondolat ahogy néztem csak az hogy: Ismerős.
- Főnök ne hagyjuk itt? - hangzott a kérdés kicsit halkabban a hátam mögött.
- He? Lehet megint kikapcsolt vagy valami... tudja a fene ezeknél hogy van... Hé bádog maca! Jössz vagy maradsz és zúzzunk ócska vassá a fiúkkal?! Dönts el má' végre!
Felpillantottam, majd megráztam a fejem, mint aki most ébredt.
- Ezt vihetem? - kérdeztem.
-Ja anyukám, csak kapkodd a sonkáid!
Felkaptam a fegyvert, szinte mintha tollpihéből lenne, és a tokjába raktam. Egyértelműen észleltem valami energiát ami a kardból áradt, de nem tudtam hová tenni.

Csak mentünk és mentünk és mentünk... Ami engem nem különösebben zavart. Sőt legnagyobb meglepetésemre a törpöket néha igen. Értetlenül álltam a dolog előtt, ha néha-néha megálltunk pihenni.
Nem beszélve arról, hogy egy bizonyos szakaszon már túl kellett lennünk, mire rájöttem, hogy a kölcsönkapott kardot a vállamra is akaszthatom, nem kell a kezemben szorongatva hurcibálnom. Nem volt nehéz, mégis úgy praktikusabb volt. Utána meg szinte meg is feledkeztem róla hogy a hátamon van. Inkább a törpöket figyeltem érdeklődve, ahogy beszélnek, ahogy mozognak, ahogy bármit is csinálnak. Közbe szólni viszont egyszer sem szóltam igazán közbe. Számomra minden egyes mozdulatuk érdekes volt. Egyre csak gyűjtöttem az újabb és újabb adatokat.
Viszont amikor végre teljesen felfogtam hogy merre tartunk, egyre kevésbé voltam lelkesebb, még ha ezt nem is tudtam volna szavakba önteni.
Végül aztán nem egyből a faluba mentünk, hanem egy táborba nem messze onnan. Amiben legnagyobb szerencsére az újabb egyedek élőek voltak akikkel találkoztunk.
Új és érdekes élmény volt ahogy törpök megbeszélték a dolgokat, és valahogy utána azt véltem felfedezni, hogy eltűnnek az engem figyelő pillantások a csapatból. Amíg eddig mindig figyelt valaki, most ezt az energiát másra tudták fordítani.
- Ömm... figyelj... hogy is hívnak - szólított meg végül az egyik.
- Seira.
- Ahha.. szóval bocs azért a fejbekólintásért akkor... Remélem azért nem horpadtál be vagy ilyesmi.
- Jelenleg 100%-osan funkcionálok. - feleltem. A diagnosztika ezt sugallta nekem, de aztán kitudja...
- Aha, akkor jó... - sütötte le a szemeit, majd elfordult.
Ennek ellenére ugyan úgy tartottam tovább a csoporttal. Amikor leültek megtanácskozni a dolgokat (eszegetve), én elterülve a homokon figyeltem őket a tűbortűz mellett, és próbáltam össze rakni a képet. Főleg azt, hogy az egyik törp mért olyan sokkal magasabb mint a többi...
Vissza az elejére Go down
Ember
Ember

Braomos Jeroalath

Hozzászólás : 19
Csatlakozás : 2014. Dec. 02.

Karakterlap
Hűség: Emberek
Pénz: 7 arany 95 ezüst
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő7
ÁllóképességÁllóképesség6
GyorsaságGyorsaság8
ÉrtelemÉrtelem15
KarizmaKarizma3
Speciális képességSpeciális képesség124

[Megbízás] Exitium + RT Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Exitium + RT   [Megbízás] Exitium + RT Icon_minitimeDecember 30th 2014, 23:00

Na, ez...ez aztán elköszönés volt. Még a nevét sem árulta el, vagy ha elárulta, lehet, hogy éppen nem figyeltem, mert éppenséggel az előttem kocogó tündike...hát, hogy is fogalmazzak? Legyünk férfiak: mozgását figyeltem. Nagyon kecsesen mozgott, és az a csípő mozgás, egyszerűen lenyűgöző volt. Főleg ahogy az a két formás...láb emelkedett. Hát most mi mást néztem volna? Nézzek hátra, hátha jön az a ronda nagy fémszörny? Nem éppen egy túl megnyugtató látvány, bár jobban belegondolva, a tünde mozgása se volt megnyugtató, inkább izgató, jobbik értelemben. Na már most, a pléhpofa látványa is eléggé izgató lett volna; izgatott volna arra, hogy sikítva rohanjak még gyorsabban, elgáncsolva a tündérkét, hátha megelégszik vele. De szerencsére nem jelent meg a dögje, én meg nyugodtan nézelődhettem tovább. A nap szépen bevilágította az erdei ösvényt, amelyen éppen keresztül galoppoltunk, a fény-árny játék még jobban kiemelte a domborzati viszonyokat, a többit pedig a férfiúi elme intézte el magának. A torkom kiszáradt. Túl rég óta nem...futottam. Vagy voltam nővel. Inkább túl régóta nem futottam, egyelőre próbáltam magam ezzel megnyugtatni, hisz miért is száradna ki egy férfi torka egy női egyed látványára? A torok kiszáradhat az alábbi okokból kifolyólag:
a) túlzott megerőltetés(most fizikai értelemben) - ez kipipálva
b) súlyos italhiány, amely két részre osztható fel:
egyes pont - alkoholmentes ital hiánya, súlyos kiszáradás jele, ideje kis vizet inni
kettes pont - alkoholos ital hiánya, az a rosszabbik, az már nagyon súlyos, ideje legalább egy hordónyi sört legurítani
c) súlyos nőhiány, már csak ha az ember belegondol azokba az ágyakrobatika mutatványokba, amiket meg tudna csinálni egy ilyen karcsú lánnyal és már lihegni kezd a kimerültségtől
d) túlzott meleg - kipipálva. Egyrészt meleg volt, másrészt fűtött a vágy, hogy minél messzebb kerüljek az ex-machina-tól és minél közelebb a gyors iramban mozgó dombokhoz.

Miután így menet közben szépen kitárgyaltam magammal, hogy még is, milyen gyarló és gyakorlatias is a férfi elme, folytattam tovább a menekülést egy véletlenszerűen választott irányba, lehetőleg minél messzebb az ügyeletes főgonosztól. Néha egy-egy szellőfoszlány mintha átsüvített volna a fák között, pillanatnyi felüdülést hozva, de túl sokáig ez sem tartott ki. A felszerelésem nem volt éppen túlságosan könnyű, a köpeny, amely mindig rajtam van, csattogott össze-vissza, a pántokat persze, hogy csesztem meghúzni; a tenyerem már izzadt, és csúszkált benne a számszeríj markolata, amelynek konkrétan semmi hasznát nem venném, mert arról a dögről az ilyen kis lövedékek, mint amely be van töltve, egyszerűen lepattog. Azt hiszem, ideje lenne rendbe hozatni ezt a dög fegyvert, meg venni pár robbanótöltetet, hasonló helyzetekre számítva. De erre úgy érzem, hogy mostanában nem lesz esélyem. Na, ja, elfelejtettem befejezni a saját gondolatomat. Szóval, az elköszönés. Se szó, se beszéd; név semmi, csók semmi, a csaj lelép, motyog valami köszönetet, aztán helló-szia. És ráadásul: mi az ,hogy sajnálja a barátom elvesztéség? Volt a barátja a fenének az a törpe, ma találkoztunk először, aztán meg puff, feláldozza magát. A hős bolond. Bolond nem barátja bolodnak; még szerencse, hogy mi két különböző módon vagyunk "bolondok". És most, itt álltam, egy szál magamban, az erdő büdös kellős közepén, és csak bambultam előre. Most meg mi a fene van?! A tündérke, akit elindultunk megmenteni Mrdok-kal, egyszerűen dobbantott, a törpicsek valószínűleg éppenséggel valami fémgyomorban emésztődik. Még szerencse, hogy legalább a többi törp nincs a közelben, így akár a távozás hímes mezejére is léphetek, úgy se tűnne fel senkinek, maximum Harvan Fell környékét kell elkerülnöm és mindenkivel elhitetnem, hogy meghaltam, így nem is fognak kerestetni. Na nézzük csak, merre is kéne menni? Áh, vissza emberföldére, és meghúzni magam valahol. Hát akkor...

Valami igen csak nagy hanggal csörtetett át a susnyáson. A büdös prostituált nőági felmenőjét, ez megtalált! Nem, még rosszabb. Nem a vaskupac talált meg, hanem egy törp őrjárat. Na ezeknek most meg még is, hogy a fenébe magyarázom be, hogy a drága parancsnokuk fogta magát, aztán önkéntesen átmászott a túlvilágra? Valahogy annyira éreztem, hogy ez a nap csak még rosszabb lesz. Nesze neked Braomos, egy rakás szerencsétlenség vagy. Az, akit meg kellett volna testőrködnöd - eltűnt; az, akit megakartatok menteni - lelépett; és most még a felelősségre vonás elől sem tudsz meglépni. MIndenki megszökött, csak Te egyedül voltál olyan barom, hogy nem tudtál lelépni. Gratulálok. Az alulméretezett emberkék hamar ki is bukkantak a fák közül, és rögtön megláttak engem, kezemben a számszeríjammal, arcomon egy bárgyú vigyorral. Körbenéztek...hát, nem túl sok mindenkit láttak rajtam kívül.
- Mrdok hol van?
- Hát, valószínűleg a törp túlvilágon sütteti éppen a hasát, és issza a jó fajta mézsört, regéket mesélve felmenőinek hős tetteiről, mit eme gyarló világban hajtott végre.
- Meghalt?
- Nem ezt mondtam az előbb? Csak kissé kíméletesebben. De akkor fogalmazzunk nyers őszinteséggel: Ja, igen, meghalt.

Huh, ez nagyon nem tetszett nekik. Nekem se tetszett volna, ha benyőgik, hogy a haverom fogta magát, aztán szépen megöngyilkolászódott. De most, őszintén, tehetek én róla?
- Te tehetsz róla!
Az anyád, épp most gondolkoztam el azon, hogy ÉN nem tehetek róla. Egyedül MRDOK volt az, aki tehetett erről. De peeersze, fogjátok rögtön a csóri emberre, aki egyedül van egy törpök lakta területen, ahol éppen egy nagy robotizé gyilkolássza a jónépet. Mert ez aztán annyira rohadt jó ötlet.
- Öngyilkos lett...ja nem, ez durva szó. Hősiesen feláldozta önmagát, hogy megmentsen engem meg egy tündér csajt.
Ismét csak elkezdtek körbenézni, aztán a törpikékre oly' jellemző módon megállapították a tök egyértelműt:
- Itt nincs semmiféle tündér.
- Hát ja, pofátlan módon fogta magát, aztán lelépett, miután megmentettük. Aranyos egy teremtés, nem? De a hátsó fertálya...az nagyon aranyos volt, nekem elhihetitek.
- Hazudsz! Mrdok nem áldozta volna fel magát egy emberért, meg egy nem is létező tündérért!
- Ha gondolod, menj vissza ahhoz a bazi nagy ex-machina-hoz, aztán kérdezd meg őt, hogy még is, hogy történt az eset! Szerintem készségesen elmagyarázza neked, és talán még a parancsnokotok pár darabját is visszaböffenti, ha épp jó kedvében találjátok őt!

Ordítottam a képükbe. Huh, na, gyerekek! Azért azokat a szép kis fejszéket tegyétek már el! Nagyon rossz első benyomást tesz rátok, ha a drága vendégre rögtön fegyvert fogtok. Nem éppen egy jó házigazdához illő viselkedés, na. Aztán előlépett egy ősz szakállú törp.
- Senki sem okol téged ember. Legalábbis nem különösképpen. De túl élted az első összetűzést a fémártalommal, így elmondhatod nekünk, hogy miképp is néz ki...és hogy hogy vegyük fel vele a harcot.
Na, végre, a bölcsesség szava. Akkor én léphetnék is....hogy mi?! Hogy én mondjam, hogy vegyem fel a harcot ellene? Ti meg vagytok hülyülve drága barátaim. Ha húsz aranyat fizettek, akkor se szállok szembe azzal a rusnyasággal, inkább hagyom, hogy kinyírjon titeket, aztán megvárom, míg eltűnik és átnézem a tetemeket, hátha van valami jó cuccotok.
- Óh, hogyne, persze...majd csak kitalálunk valamit! - jegyeztem meg nem túl bizalomgerjesztő és bizakodó hangon.
~ Majd TI kitaláltok valamit, hogy a rohadás essen a tüdőtökbe...~

Miután a kis parázs vita elhallgatott, fogta magát a csapat és útra kerekedett. Most már nem rohantunk, hanem szép, kocogós iramban indultunk meg valamerre. Mint kiderült, az elpusztított falu közelében létrehoztak egy tábort. Nem volt valami túl védhető helyen, de több volt, mint a semmi, és legalább valami kaja is volt. Hogy növeljük az esélyeinket, kiküldtek három küldöncöt, akik hamarjában vissza is tértek még egy jó kis erősítéssel. Ez az, még több törp! Még több kifosztani való! Na, ez a mentalitás már tetszik. Jah, és ha még netántalán maradok is itt harcolni, akkor átfogalmazhatjuk így is: még több törp, még több élőpajzs. Rohanjanak csak neki a csúnya nagy ellenségnek a bárdjaikkal, horpasszák be a páncélját, vágják szét, engem nem érdekel, csak foglalják le azt az izét, hogy ne velem legyen elfoglalva. És amíg mindenki csak csapkorászik össze-vissza, én akár a távozás hímes mezejére is léphetek, úgy se veszi senki sem észre, s mire az egyik fél győz, én már árkon-bokron túl leszek. Hát, nem éppen egy túl bátor hozzáállás a részemről, de a bátrak és a hősök megdöglendenek vala, én pedig túlélem az egész helyzetet, és élvezhetem tovább az életemet. Lelkiismeret? Valami ismeretlen fogalom, amivel mások dobálóznak, amikor próbálnak rám hatni. Általában nem túl nagy eséllyel. Óh, persze, ezután jön a jó duma: megduplázzuk a pénzt, csak intézd már el azt a dögöt. Ostoba alak! Ha meghalok, mit kezdek az arannyal? Az égi kocsmában minden nap ingyen halálraiszom magam.

Épp a tábortűz mellett süttettem magam, meg a szalonnámat egy korsó sör társaságában, amikor elkezdett visszaszállingózni az erősítés. Egy jó nagy korty söröcske....ami nagy erővel távozott a számból, majdnem telibekapva a velem szemben ülő törpe pofáját, hogy aztán ártalmatlanul tűnjön el az éjszakában. Az egyik csapat éppenséggel egy másik fémizét hozott magával. Ez most valami vicc? Istenem, ne szórakozzatok már! Az ellenséget nem hozzuk be a táborba, kis butuskák, nem túl jó ötlet. Viszont ez az ex-machina legalább kisebb volt, mint az, akivel összefutottunk, és nem is tűnt olyan ártalmasnak, inkább...zavarodottnak. Mi a fene? Egy szép kis kard lógott a hátán, meg azért valószínűleg volt még pár dugi fegyvere a tarsolyában...vagyis hát, a páncélja alatt. Viszont a törpök nem nagyon foglalkoztak vele, az meg csak nézelődött és hallgatózott. Egy kém? Eléggé durva lenne, ha ilyen kémeket küldenének a törpök közé. Végülis, nem túl feltűnő egy robot a törpikék között. Egyelőre nem tudtam hová tenni az alak megjelenését, viszont túlságosan nem is foglalkoztam vele.

- Te. Segíteni. Mi.
- Hogy mi van?
- eszméltem fel.
Előttem egy igen csak bárgyú arcú törp álldogált, kezében két korsó sörrel, az egyiket átnyújtotta nekem. Felvont szemöldökkel jeleztem, hogy nem értem, ez még is, mit akar tőlem, de a sört készséggel elfogadtam. A gyomrom már tele volt a sok kajával, amit hamar be is vágtam, hátha ez lesz életem utolsó vacsorája. Egy hangos böffentéssel jeleztem elégedettségemet és további értetlenkedésemet. A kis fickó előttem furcsán nézett rám, aztán vigyorgott, amitől csak még bárgyúbbnak nézett ki. Istenem, most még egy ilyet is rám akasztanak?
- Te. Segít. Mi.
- Értem, értem, hogy mit akarsz mondani, de nem nagyon hinném, hogy addig itt maradok.
- Már pedig kénytelen leszel!
- ezt már egy sokkal mélyebb hangú, tekintélytparancsolóbb törp mondta, aki hirtelen megjelent mellettem és leült a farönkre, amin én is épp üldögéltem.
- Óh, természetesen segítek nektek...azt hiszem.
- Nem csak hiszed, segítesz. Ragaszkodunk hozzá.
- És mi van, ha nemet mondok?
- Senki sem tudja még mindig biztosra, hogy nem Te okoztad-e Mrdok vesztét. Bizonyítanod kell.
- És ha nem bizonyítok.
- Messze vagyunk minden lakott településtől.
- Ez zsarolás, ugye tudod?
- Fogalmazzunk úgy, hogy szépen megkértelek, és te készségesen rábólintottál.
- Értelmetlen harc. Túl nagy az a dög, az én fegyvereim meg konkrétan annyit sem érnek ellene, mint ellenetek egy fakard.
- A fegyvereket mi adjuk. Plusz itt van az a másik ex-machina, annak is vannak fegyverei.
- Honnét tudjátok, hogy nem fog ellenünk fordulni? És mi van, ha ő segédkezett a falu elpusztításában?
- Mi se örülünk túlzottan annak, hogy itt van, de mindent kihasználunk, hogy győzelmet arassunk.
- AHa, kriály....és, mi a terv?
- Ez a rész rád hárul.
- Ez nem túl jó terv. Más ötlet?
- Ez az egyetlen terv eddig...

Hát, ez nem túl bíztató kezdete a végnek. Vagy vége a kezdetnek. Mindenesetre nagyon de nagyon nagyon de istenesen nagyon rossz ötlet, hogy én szőjek tervet egy fémkupac elpusztítására. Amilyen rendesek voltak, hirtelen megjelent egy másik törpe egy térképpel a kezében, amit szépen kiteregetett elém, meg egy tálca kaja is társult mellé. Sunyi kis dögök.

- Nyers erővel túl sok mindent nem érünk el ellene. Óriási egy lényről beszélünk, vastag páncélzattal. Bár lőfegyvert nem láttam nála, legalábbis ellenünk nem használt ,ez nem jelenti azt, hogy nem is rendelkezik ilyennel. Az egyik keze egy rohadt nagy kard-szerű izé, a másik meg egy iszonyat nagy ököl-pöröly, egyik se túl bíztató. Egy csapással kilapít titeket, rólam nem is beszélve.
- Értem. És?
- Ebből egy dolog következik: nem nyers erővel támadunk ellene, legalábbis az elején nem. Csapdába kell ejtenünk, olyan helyre terelni, ahol nem használhatja ki a magasságát. Nagy dög, szóval nagy hely is kell neki ahhoz, hogy normálisan tudjon használni. A szűk helyek a legjobbak....mind amikor nőkről van szó és mind akkor, amikor ilyenek ellen kell harcolnunk. Ráadásul, mivel ilyen nagy, lassabb is, mint mi vagyunk, ez is az előnyünkre vállhat.
- Itt meg itt eléggé szűk hágók vannak
- mutatott az egyik törpe a térképre.
Két hágót jelölt, az egyik észak-keleti irányba, a másik tőlünk délre. Az észak-keleti hágó környékén számos kisebb patak eredt, felszabdalva a környéket. A déli hágó környékén masszív kiterjedésű fenyves erdő terült el.
- Az észak-keleti hágót választjuk. Délen túl sűrű az erdőség, nem menne be oda semmikép, nem hülye, tudja, hogy akadályozzák a fák. Viszont a hágók minket is korlátoznak: nem tudunk egyszerre többen rátámadni, de ha szerencsénk van, nem is kell.
- Jó, és ha bent van a szűk helyen, mit kezdünk vele?
- Szétcsapjuk a fémseggét, még is mit? De amúgy, ha lenne robbanószerünk, akár még egy szép kis kőlavinát is tudnánk rá zúdítani. De ha már korlátozzunk a mozgását, jók vagyunk. Ja, és egy jó tanács holnapra, vagy amikor összeakaszkodunk azzal a döggel: ne tömörüljetek egy helyre. Szóródjatok szét, nem tenne jót senkinek sem, ha egy csapásra egy egész osztagot ki tudna iktatni. Elsősorban távolsági fegyverekkel kéne rátámadnunk. A legfürgébb törpjeitek közelharcba bocsátkoznak vele, lefoglalják őt, és igyekeznek nem a csapásai útjába kerülni.
- Ez a legjobb, amit ki tudsz gondolni?
- Nem vagyok egy stratéga. Robbanószert tudtok holnapra szerezni? Mert ha igen, akkor kora reggel indulás, és előkészítjük a terepet, menet közben még a helyszínen kitaláljuk, hogy fordíthatjuk előnyünkre a terepet, a vízmosásokat, a szűk kanyarokat, és a többit.
- Ha ez a terv nem működik ember...
- TI erőltettétek, hogy maradjak! Találjatok ki valami jobbat, ha nem tetszik a terv, de engem hagyjatok békén. Ez nem az én harcom, nem is akartam, hogy az legyen!


Ezzel a beszélgetés nagy részt lezárult. Mindenki elindult pihenni, a pár szerencsétlen őr kivételével, akik mind a négy irányba figyeltek, hátha megjelenik a bazi nagy ex-machina. Én pedig megindultam a kisebbik felé, aki még mindig a kihaló félben lévő tábortűz környékén üldögélt. Leguggoltam mellé.
- Tudod, a segítségeddel hamarabb kinyírhatnánk azt a dögöt. Már ha nem éppen fajtátok egyik hőse, aki ellen nem akarsz harcolni, vagy mit tudom én, mi. De nincs kedvem a közeljövőben feldobni a talpam, főleg nem egy rakás törp között, úgy hogy igazán örülnék, ha lennél olyan kedves, és segítenél nekem. Ja, és amúgy Braomos Jeroalath, a szolgálatod...ja nem, a saját szolgálatomra.

Vissza az elejére Go down
Old Deus - Törp
Old Deus - Törp

Caldorbarduum

Hozzászólás : 31
Csatlakozás : 2014. Dec. 08.

[Megbízás] Exitium + RT Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Exitium + RT   [Megbízás] Exitium + RT Icon_minitimeJanuár 3rd 2015, 08:05

Elnézést a késői postért, regenerálódnom kellett. Very Happy

Eljött a vadászat ideje. A törpök korán reggel bűvölésbe kezdenek, nyílvesszőket készítenek, melyek egy ex-machina páncélzatát is felsértik. A bűvölés hosszadalmas munka, de pár nyílvessző így is jut a távolsági erőknek, Braomost is beleértve. Mindenki aki kicsit is ért a számszeríjhoz, kap egyet. csupán pár elterelő osztag tartja meg fejszéjét és kalapácsát. Braomos ötletére, a törpök robbanószeres hordókat készítenek össze, melyekért egy külön osztag kezeskedik, hogy az ellenség fejére lavinát zúdíthassanak. Seira ex-machina fegyverei ugyancsak képesek kárt okozni, bár több energiára lenne szüksége komoly sebzés beviteléhez. Az ő fegyvere az információ. Amint találkozik a másik ex-machinával azonnal tudni fogja, hol az irányítóközpont, hogyan lehet csapást mérni a szenzorokra és melyik az ellenfél leggyengébb pontja. A törpök, ha eljön az idő, hallgatni fognak bárkire, aki segítséget nyújt.

A postotok lényege a következő. Ez egy nagyon fontos post. Very Happy Meg kell találnotok az ellenfelet és le kell győznötök. A törpök, egy része feltartja majd az ellenséges ex-machinát, egy nagyobb csapat távolsági fegyvereket használ, egy kisebb pedig rárobbanthatja a lavinát, ha jól cselekszik. A harcban akárhol tartózkodhattok, akár el is menekülhettek. Az ellenséges ex-machinával nem lehet kommunikálni, nem maradt más benne csak a harci protokoll. Seira segítségével fel kell térképezni a gyenge pontokat és csapást kell mérni rá. Mivel ez az első küldetésetek itt, nincs külön nehezítés, a lény hatalmas, mindent elsöprő csapásokkal bír, de energiája fogytán van és így elég lassú. Egyetlen + erőssége a páncélzata. Rátok bízom, hogy győzitek le, vagy hogy menekültök el a csatából. Nem kötelező, de itt erősen ajánlott összebeszélni. Smile

Postotok akkor ér véget, mikor legyőztétek a lényt, vagy jó messzire elmenekültetek. ( Értelemszerűen, ha egyikőtök a harcban marad, a meghibásodott ex-machina akkor is legyőzettetik. )

Határidő: 2015.01.10. Szombat +3 nap ( Kedd )

UI: Ezenkívül még egy záró post lesz és utána mehettek. Very Happy


A hozzászólást Caldorbarduum összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Január 12th 2015, 11:58-kor.
Vissza az elejére Go down
Ex machina
Ex machina

Seira

Hozzászólás : 18
Csatlakozás : 2014. Dec. 01.

Karakterlap
Hűség: Ex machinák
Pénz: 3 arany 30 ezüst
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő72
ÁllóképességÁllóképesség64
GyorsaságGyorsaság8
ÉrtelemÉrtelem62
KarizmaKarizma32
Speciális képességSpeciális képesség6

[Megbízás] Exitium + RT Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Exitium + RT   [Megbízás] Exitium + RT Icon_minitimeJanuár 11th 2015, 06:14

[RT csata eleje]

Egész jól elvoltam, még leszámítva azt is hogy úgy tűnt nem nagyon akar hozzám szólni senki. De ennek nem tulajdonítottam különösebb jelentőséget. Ami azt illeti semmilyen jelentőséget nem tulajdonítottam. Eszembe nem jutott volna, hogy ez esetleg szándékos, vagy személyem ellen irányuló lenne. Egyszerűen csak nem volt mondanivalójuk nekem... gondoltam. Így hát én is csöndben maradtam és figyeltem, tanultam, és tanulmányoztam, még mások pont az ellenkezőjét teszik, és igyekeznek figyelmen kívül hagyni engem. De ebben sem láttam semmi rosszat. Ahogy a beszéd hiányával  is úgy gondoltam, ha mondani valójuk lesz, majd mondják.
A tűz mellett néha elterültem a homokban, csak azért mert így volt jó. Azzal nem is zavartattam magam, hogy néha a hátam mögött maradt, az amúgy szinte már pallos méretű kard. Nyomná a hátam? Á dehogy! Egyáltalán nem volt útban...
Épp felültem amikor a legmagasabbik törpe odajött hozzám kérdezni. Először értetlenül néztem rá...
- Hős? – kérdeztem. - Definiáld a hős fogalmát.
Egy jó darabig csak néztem rá, és vártam, hogy választ ad-e. Aztán a fejem kettőt rándult oldalra, minta beakadt volna az egyik motor a nyakamban, majd visszanéztem a magas törpre mintha mi sem történt volna.
- Azért jöttem vissza, hogy megállítsam azt aki... a....azt művelte a faluban... – az utolsó utolsó szótagja úgy tűnhetett mintha visszhangzott volna hirtelen, ha a másik illető figyelt. Én észre sem vettem, azzal voltam elfoglalva, hogy eszméletlen rosszul éreztem magam. Egyértelműen nem örültem neki, hogy erre emlékeztetve lettem, de ez nem a beszélgető partnerem hibája volt. Igazából annak nem örültem ami a faluban történt.
Az utolsó szavai egy pillanatra összezavartak, és ismét értetlenül álltam minden előtt egy félpercig, mielőtt én is be mutatkoztam volna.
- Seira.
---Identitás: Seira---
Mintha egy pillanatra is kételkedtem volna benne... De a belső rendszerek akkor is megerősítettek ebben.


A hozzászólást Seira összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Január 11th 2015, 09:59-kor.
Vissza az elejére Go down
Ember
Ember

Braomos Jeroalath

Hozzászólás : 19
Csatlakozás : 2014. Dec. 02.

Karakterlap
Hűség: Emberek
Pénz: 7 arany 95 ezüst
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő7
ÁllóképességÁllóképesség6
GyorsaságGyorsaság8
ÉrtelemÉrtelem15
KarizmaKarizma3
Speciális képességSpeciális képesség124

[Megbízás] Exitium + RT Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Exitium + RT   [Megbízás] Exitium + RT Icon_minitimeJanuár 11th 2015, 06:25

Mikor reggel felkeltem, a gyomrom erősen kavargott. A törpök úgy megfűszerezték a kaját, hogy az egy egész hadsereg kajájába elég lett volna, nem egy ilyen kis töpörödött seregecskének. Soha se szerettem a zsíros, fűszeres kaját, erre mindkettő kijutott nekem. A torkom tapló száraz volt. Mellettem egy kulacsban valami jóféle bor lötyögött. Isteni, vörös, testes, kellemes illatú. A nőkben is szeretem az ilyet, nem hogy a borokban. Pár korty után megállapíthattam, hogy nem egy gyenge cuccról van szó, bár ezt sejthettem volna. Kinyújtoztattam a tagjaimat, a csontjaim ropogtak, sőt, egyszer a lábam is begörcsölt. Görcsök...mind a rohadt földben a rögök, amiken egész este feküdtem. Az izmaim meg idomultak a kemény föld darabkákhoz. Király...külön öröm, hogy a nagy vadászat kora reggelén úgy kell fel kelnem, hogy alig tudok mozogni a fájdalomtól. Elkezdtem kimasszírozni a testemet, hogy legalább valami forma szerű állapotba hozzam magam, arról nem is beszélve, hogy iszonyatosan jól esett. Bár a legelején fájt, mint a pokol, a fájdalom szép lassan enyhülni látszott. Pont a combjaim masszírozásánál tartottam (szokásom szerint egy szál alsó nadrágban aludtam és azóta se öltöztem fel) amikor egy törp belépett, majd amint meglátta, hogy mindkét kezemmel a lábaim között matatok, egy kis köhintés kíséretében a távozás hímes mezejére lépett. Nagyon zsír, valószínűleg épp most azt gondolja rólam, hogy valami huncutsátot művelek, pedig most pont nem járt semmi ilyesmin az eszem. Különös. Máskor, amikor tudtam, hogy harcra kerül sor, mindent elöntő vágyat éreztem arra, hogy egy nő nemű emberi lénnyel közösüljek, és most...most semmi. Ja, meg van az oka, hogy miért: mert egy kibeátkozott nő sem volt a közelben! Ez mekkora egy kicseszés már, édes istenem! Körbe vagyok zárva jó pár törppel, meg egy ex-machina-val, és az egyetlen szexuális élményem az, hogy tudom, a mai nap sz.ás lesz. Ezt enyhén szólva is gáznak tartottam. A sátor lapja, ami ajtóként funkcionált, el volt húzva, eléggé zárt teret alkotva így a sátor belsejében ahhoz, hogy imádkozzak, csak a szituáció legyen gáz, és más ilyen légnemű anyag most ne kerüljön elő belőlem.

Miután végeztem a nyújtózással, felöltöztem, majd óvatosan kilestem a sátorból, remélve, hogy nem találom szembe magam pár röhögő törpével, akik félreértelmezhetetlen mozdulatokat tesznek kezükkel a farkincájuk körül. De semmi ilyesmi, hála az összes Old Deus-nak, meg Deus-nak, meg mit tudom én milyen isteni teremtményeknek. Helyette azt látom, hogy ezek igen csak hevesen készülődnek az összecsapásra. Buzgó kis görcsök. Hogy nem ébredtem fel ekkora hangzavarra - gondolkoztam el, és nem tudtam rájönni. Most, hogy felkeltem, minden egyes üllőcsapás, meg durrogtatás, meg pakolászás hang a fejembe furakodott és teljes erővel dörömbölt benne. Még pár korty bor, és már rögtön mosolygósabban néztem a világra, ha a törpökre nem is. Keserűen állapítottam meg, hogy menet közben nem futott be az előző este részeg önkívületemben megrendelt kurtizán csapat, pedig szerintem feldobták volna a hangulatot, meg a szoknyájukat is. Senki se szeret csatába menni úgy, hogy a töke tele van vele, mindkét értelemben. Meg hát, az utolsó napodat eme gyarló földi élet örömeit hajkurászva kéne elkezdened. Hát, ha már nők nem is, bor még mindig volt, és ez legalább egy kicsit megnyugtatott. A sátorból kilógatott lábbal, magam köré tekert pokróccal, véreres szemmel és összekuszált hajjal figyeltem a reggeli készülődést. Enyhén csípős, északi szél száguldott végig a kis völgyön, amiben a tábor elhelyezkedett, didergésre késztetve engem. Fejemre húztam kissé megviselt, de még mindig jó állapotban lévő ruhám kámzsáját, s az egyik törp ajándékát vettem alaposabb szemügyre, amit még tegnap este adott nekem. Egy díszesen megfaragott pipa. Életemben nem pipáztam, de úgy éreztem, hogy ez a nap megérdemel ennyit. Bár voltak halvány emlékeim az előző estéről és arról hogy már akkor se volt jó ötlet, aznapos énem még is meggyőzött arról, hogy semmi baj nem lesz - legalábbis a pipázásból biztos, hogy nem. Jól megtömtem a kis izét dohánnyal, majd a törpöktől ellesett módszerrel igyekeztem meggyújtani.

Fél perccel később, miután megbizonyosodtam arról, hogy az összes tüdődarabka, amit felköhögtem, távozott a számból, és letöröltem a könnyeket, rájöttem, hogy ez nagyon nem volt jó ötlet. A törpök viszont igen csak felvidultak a kis jeleneten. Röhögjetek csak, Ti dögök! Majd lesz itt nemulass és akkor a sunyi, kaján vigyor elhagyja torz kis pofázmányotokat! Aztán mint ha mise vagy inkább mi se történt volna, mindenki folytatta tovább a munkáját. Én is belekezdtem a reggeli előkészületekbe, azaz letámadtam az ellátmányos szekeret, rekviráltam magamnak egy bazinagy kenyeret, pár kolbászt, és miközben a tábortűznél épp pár tojással zsonglőrködtem valami összetákolt serpenyővel, pár korty borral leküldtem a csípős kolbászt, lábaimmal valami régi kalóznóta taktusát dobolva. A kiadós reggeli után rájöttem, hogy talán nem ártana tüzetesebben felmérni a helyzetet, és hogy még is, mit ügyködtek össze hős törpikéim, meg hát, enyhén szólva pofátlanságnak éreztem, hogy mindenki teszi a dolgát csak én süttetem a hasam a kora hajnali zimankós és igen csak ocsmányul hideg napsütésben. Láttam egy csoport kicsikét, akik épp nyílvesszőket bűvöltek. Király. Nem tudom, hogy milyen bűvöléseket tesznek rá, de gondolom valami olyasmit, amit használhatunk az ex-machina ellen. Mindkettő ellen, ha úgy alakulna a dolog. Bár az előző este megismert ócskavas telep igen csak furcsa volt. Olyan elveszett volt, jobb szót azóta se találtam rá. Vagy rohadt jó színész, vagy még csak most ismerkedik az őt körülvevő világgal, és nem tudja eldönteni egyelőre, hogy viszonyuljon hozzá. Tökéletes. Ha látja, hogy pár törpe meg egy ember szétrúgja egy ex-machina kolosszus fémseggét, akkor talán elgondolkozik azon, hogy a közeljövőben se packázzon a hús-vér szerzetekkel, maradjon meg a saját faja bősz írtogatásánál.

A kis csapat szépen, de lassan összekapta magát. Jó pár bűvölt nyílvessző készült el, pár képzettebb harcost fel is szereltek számszeríjjal. Na jó, ez kicsit túlzás volt. Már mint a képzettebb harcost. Láttam egy törpöt, aki úgy kezdte le vizsgálgatni az újonnan kapott fegyverét, hogy a lövedék már a vezetősínben volt, az ujja pedig a ravasz körül motoszkált. Aztán végülis, hamar rájött, hogy ez nem éppen egy életbiztosítás, így inkább más pozíciót vett fel a vizsgálódásra. Pár próba lövést leadtak a fegyvereikkel. Közel sem tökéletes, de hát az istenekre, nem is egy pénzérmét kellett eltalálniuk két mérföldes távolságból, hanem egy több méter magas izét. Ha ezt a baromi nagy célpontot se tudják eltalálni, akkor boldogan fogok meghalni, tudva, hogy ezen a bolygón nem akarok többet élni. Tovább álltam az újonnan alakított Mesterlövész Klub tagjaitól, akik egymás vállát paskolgatták, hencegve azzal, hogy ők viszik be a végzetes lövést...valószínűleg egymásnak, de ezt nem akartam inkább velük megosztani. Túl vidámak...túlzottan. Félnek. Ez tisztán látszott rajtuk, legalábbis párukon, és viccelődéssel, nagy szájjal akarták elűzni félelmeiket. Minden kezdő tévhite. Tőlük távolább már egy fokkal professzionálisabb csapatba ütköztem. Ők voltak azok, akik megtartották közelharci fegyvereiket. Ők nem a földön dölöngélve töltötték a napot. A fejszéik élét javították fel a köszörűköveikkel, a harci kalapácsaikat vizsgálgatták. Friss bőrrel tekerték körbe a markolatot, hogy ne csúszkáljon a kezükben. Ellenőrízték páncéljaik illesztékeit, a szalagokat, egyszóval felkészültek a csatára úgy, ahogy az profikhoz illik. Kezdeti rossz érzésem kicsit enyhülni látszott. Legalább van pár "ember" aki tudja, hogy mi az a fegyelem és tudja, hogyan kell felkészülni egy összetűzésre. Aztán a tábor közepétől legtávolabbi ponton, a többiektől vagy jó ötven méteres távolságban rátaláltam arra a csoportra, akik a sz.rt is majdnem kiűzték a testemből. Hát, valahogy sejtettem, hogy nem boros hordókat pakolásznak ilyen óvatossággal a szekerekre, főleg, hogy láttam, előtte valami fekete porral töltik fel őket. Na, hát, csak sikerült valami robbanószert összekészíteni. Még a végén talán túl is élhetjük a mai napot, már ha nem robbantják fel magukat a szekérrel és a fél táborral együtt. Elhatároztam, hogy a hágó felé vezető úton a lehető legjobban lemaradok az eszement bandától, akik kissé foghíjas vigyorukkal tiszteltek meg engem elhaladtamban. Kissé remegő térdekkel, és enyhén leizzadva tértem vissza a tábortűzhöz. Meg. Fogunk. Halni. Bmeg...

Bőr csizmámat pucolgatva a "baráti" ex-machina-t figyelgettem, még mindig nem tudva eldönteni róla, hogy kicsoda-micsoda, és mik az indítékai. Nem értettem, hogy egyáltalán hogy került ez ide? A törpök meséltek valami olyasmit, hogy ők kapták el és vallatták ki. Bár kérdés, hogy hogyan vallatnak ki egy érzelem mentes fémszörnyet?
"- Ha nem válaszolsz a kérdeseinkre, egyesével tépjük ki a körmeidet! - mordult fel Ulfrich, a törpe törpe(fajtársainál is kisebb), majd előhúzott az övéből egy fogót.
- De uram! Ennek nincsenek is körmei!
- Kuss! Az engem nem érdekel. Én vagyok itt a kínvallató, nem te, úgy hogy még egyszer mondom: Kuss! - kelt ki magából a köpcös.
Társa, a normál törpe megvonta a vállait, majd visszadőlt az ágyába, fekvő pozícióból nézve a véresnek nem nevezhető kínvallatást.
- Még egyszer mondom: válaszolj a kérdéseinkre! Ki vagy te? És mit keresel itt?
Még mindig semmi válasz. A fekvő törpe szemmel láthatólag mondani akart valamit, de inkább nem fűzött megjegyzést az eseményekhez.
- Jó, legyen hát! Fiúk, engedjétek bele a medencébe, hadd sülyedjen el! Majd rájön, hogy velünk nem packázhat, amikor a fulladásos halál szélén áll.
A test elmerült. Egy perc. Semmi. Még levegőbuborék sem. Két perc. A törpök elkezdtek unatkozni. Három perc...kicsit kitartó egy dög. Négy perc.
- Oké, ennyi elég lesz. Húzzátok ki!
Amint a test kiemelkedik a medencéből, a köpcös előrelép és elkezdi közelebbről vizsgálgatni a gépet.
- Asszem kinyírtam ezt a gépet... - jegyezte meg halk, szégyenlős hangon, fejét csóválva, miközben az ex-machina-ból előtörő füstöt bámulta."
Elhesegettem a balfácán törpe és gyáva segítője képét. Azért kíváncsi lettem volna a kivallatásra, de most komolyan. Majd ha ennek az egésznek véve, azt hiszem, hogy első kézből kell hallanom az egész esemény elbeszélését.
De végül összekapkodtam azt a nem túl sok bátorságot és kellemet, amely még bennem leledzett és letámadtam a haverunkat. Öh, mi is volt a neve? Síra? Sírva? Senior? Nos, nézzük csak, nézzük. Áh, Seira. Ez legalább nem olyan nyelvtörő név, mint a Mrdok. Bár csodálom, hogy egyáltalán megjegyeztem, amennyi pia volt este a fejemben, mikor leálltam vele dumálni.
- Az előző este voltam olyan bunkó, hogy leléptem, mindenféle válaszadás meg ilyenek nélkül. Most így hirtelen hamarjában pótolnám. Hős? Tudod, az emberi regékben a hősök baromi nagy lovakon vágtató nagy karddal rendelkező, nagy általánosságban szőke hajjal és kék szemmel rendelkező figurák, kik fél kézzel levernek minden ellenséget, a másik kezükkel meg töménytelen mennyiségű italt hajtanak le. Egyszóval: olyan alakok, akikre mindenki felnéz, kivéve az ellenségeik, mert azok a földön fekszenek hulla státuszban és nem nagyon nézelődnek.
Támadtam le az ex-machina-t. Hát, szerintem eléggé meglepődhetett amikor hirtelen oda toppantam. Én is meglepődtem volna a saját helyemben, hogy ha valaki csak így letámadott volna és egy előző este megkezdett beszélgetést folytatna úgy, mint ha semmi szünet nem lett volna közte. Bár tőlem ez megszokott, szóval akár el is nézhetik.
- De neked semmi közöd a falu elpusztításáért. Nem is ismertél itt senkit sem előtte, gondolom én, máskülönben a törpök nem fogadtak volna ilyen bizalmatlanul. Ők csak elfogtak téged, és kényszerítettek a harcra. Mint nagyjából engemet. De akkor mért akarod azt a másikat megállítani? Nem a Te harcod...nem az én harcom...és még is itt vagyunk? Miért?
Na, én is király vagyok. Egy ex-machina-t kérdezgetek morális kérdésekről, amikre még én magam se tudom a választ. Azt hiszem, tényleg valami nagy gond van a fejemben.
- Öhm...tudod mit. Még egy kicsit összeszedem a gondolataimat, és amint mindent elintéztem a hágónál, még egyszer felkereslek a csata előtt egy értelmesebb beszélgetésre. Addig is, további jó talpalást.
Aztán szinte elrohantam Seira-tól. Mi a fene ütött belém? Ja, meg van: rámjött a szapora. Irányzékomat beállítottam a legközelebbi kis facsoport felé, remélve, hogy nem találok ott rejtett meglepetés csomagokat és céltalanul bóklászoló, robbanóporral átitatott törpöket. Maradék önbecsülésemet megőrízve a fák közelébe érve lelassítottam és úgy csináltam, mint ha csak a terepet mérném fel. Aztán amint megbizonyosodtam róla, hogy senki se figyel felém, rohantam tovább. Épp...időben...Huh!




A hadsereg indulásra készen állt. Robbanószeres hordók szépen kikötözve és még pokrócokkal is körbevéve, nehogy összekoccanjanak aztán balhé legyen belőle. Mielőtt még a sereg elindult volna, egy céltalanul lődörgő számszeríjas törpegyén - szerintem egészen biztos, hogy ugyanaz, amelyik maga felé fordítva vizsgálta fegyverét - pipával a kezében lődörgott, méyelek szipákolva belőle, menet közben a szekerek mellé tévedve és érdeklődve figyelve, hogy vajon azok még is, mi a fenék lehetnek?  Annyira szép látvány volt, amikor egy tockos eredményeként kiköpte a szájából a pipát - szerencsére nem a szekér felé - és majdnem orra esett, majd észhez térve megfordult, hogy megnézze, ki adta neki a nem túl baráti simogatást. Nyakát összehúzva kódorgott el, amikor egy nála jóval termetesebb szakállas fickót látott meg maga mögött. Ettől a kis jelenettől eltekintve azonban az egész indulás unalmas volt, mint minden indulás, mióta a világ a világ. Pár törpe előre indult, hogy előörsösdit/felderítősdit játszanak. Amíg ők előre rohantak, az egész díszes társaság csiga tempóban kezdett el vánszorogni.

Fogadalmamhoz híven a lőszeres hordókat szállító szekérsortól lehető legtávolabbi pozíciót vettem fel, ami mellékesen és nem túl szerencsésen a sor leges legeleje volt. Majdnem mint egy dicső, hős vezér, aki gyerekekből álló seregét vezeti előre, hősies csatákba, véres dúlásokba, bordélyházak mélyére. A különbség az volt, hogy ezeknek a gyerekeknek akkora fejsze volt a kezükben, amitől minden jobb érzületű ember a gatyájába piszkít, és nagyon, de nagyon nem volt kedvük most kurtizánokat hajkurászni. Velem ellentétben, természetesen, de úgy látszik, hogy ilyen irányultságú perverzióimra senki sincs tekintettel - mondjuk azt hiszem, hogy ennek most kifejezetten örülhetek szerintem.
- Nincs véletlenül valami király kis bordélyház a közelben? - kérdeztem a mellettem csattogó törpét, aki a pipás csávónak is lekevert egyet.
- Bordélyház? Futnál anyuci szoknyája alá?
- Hát, amennyiben jó kellemes meleg van odalent, és könnyen feljön az a szoknya, mindenképpen!
- Emberek. Hát semmi fegyelem nincs bennetek?
- Most is fegyelmezem magam, nem? Bár ebben az is közrejátszik, hogy egy női egyed sincs a közelben.
- És az az ex-machina? Eléggé nőies kinézete van.
- Szerintem meg eléggé semleges kinézete van, és azért annyira kiéhezett nem vagyok!
- Akkor nem marad más, mint hogy magadnak kezeskedsz a vágyaidról....Áh, ugyan, rá se ránts!
- fűzte még hozzá, amikor látta az egyre jobban elsötétülő arcszerkezetemet.
- Még ez az elkeseredettségi állapot sem látogatott meg jelenleg, köszönöm. Bár ők legalább mindig itt vannak velem...remélhetőleg nem terveznek mostanában vállni. - jegyeztem meg, miközben a kezeimet vizsgálgattam.
- Én nem úgy hallottam, hogy mentesültél volna ilyen örömszerzési módszerek alól. Reggel, a sátorban, a küldöncöm eléggé érdekes pózban talált.
- Épp a combjaimból masszíroztam ki a görcsöt!!
- Ja, így is lehet fogalmazni. Ahogy akarod...

Azzal magában kuncogva maradt le egy kicsit. Utálom ezt a szemetet! Ha az ex-machina nem nyírja ki, azt hiszem, hogy nekem kell gondoskodnom arról, hogy Mrdok-nak érdemi társasága legyen a Törp Túlvilágon, és ott majd masszírozhatják egymás combját, vagy más testrészét rózsaszín táncruhákba öltözve...miközben izzadt férfitestek nyomódnak hozzájuk, az alkohol fűtötte vágyak a tetőfokra hágnak és bizony eljön az a pillanat, hogy az egész "nászsereg" viszi felavatni a menyasszonyokat. Csak hogy Ő lesz a menyasszony, és én ennek tudatában fogom leélni boldogan életem hátralevő részét.

Miközben észak-kelet felé haladtunk, a nap elől eltakarodtak a felhők, úgy hogy verőfényes, szép kora délelőttünk volt, viszont a szél még mindig csípős északi volt, de nem fújt olyan erősen, így egészen elviselhető volt. Még indulás előtt a bőrvért fölé felvettem egy vastagabb vászon inget a felszerelésemből, és rá jött még a kámzsás köpönyem is, így egészen elviselhető volt. A bőrkesztyű kellő védelmet nyújtott mindenféle aljas szellőcskék elől, legalábbis egy ideig, de éreztem, hogy egy idő után kezdtem elgémberedni az ujjaim, a lábamról nem is beszélve. Remélhetőleg lesz időnk még felmelegíteni magunkat akár borral, akár tűzzel, mielőtt még megjelenne a főszörny, mert elfagyott ujjakkal nem nagyon lehet normálisan harcolni. Menet közben váltottam pár szót még a törpökkel, újra egyeztettük a tervet és igyekeztem még kigondolni pár dolgot, bár túl sok eredménye nem volt az agyalásomnak. Egyrészt nem tudtam, hogy hogyan is fog konkrétan kinézni a terep, így vaktában elég nehéz volt előre tervezni. Meg hát, nem is vagyok stratéga, leginkább csak az ellátmányozást szoktam megtervezni, ergo hogy melyik kocsmába is megyek be először a szokásos kocsma túráim alkalmával. Ennél többet nem is várhatnának el tőlem, de még is, ettől független most az egész bagázs sorsa rajtam, és úgy látszik, hogy az ex-machina-n áll. Elhatároztam, hogy amint elérkezünk a terepre és kiadom a törpöknek az utasítást, elcsípem őt, és kiszedek belőle minden információt, amire csak szükségem lesz ahhoz, hogy túléljem a mai napot.

Fél óránként egy-egy felderítő tért vissza útjáról, hogy jelentést adjon a főseregnek: egyelőre a bazi nagy dögnek semmi nyomát nem találták, pár gigászi lábnyomon kívül, azonban a nyomok kihűlő félben voltak, tehát a hágóig vezető út nagy valószínűséggel biztonságos lesz, és még időnk is akad arra, hogy felkészüljünk normálisan. Nagyon jó. Azonban ha ilyen tempóban haladunk, akkor délután lesz, mire elérjük a helyszínt. Kissé sietősebb tempóra ösztökéltem a törpikéket, és én magam is belehúztam, mutatva az irányt és a tempót. A szél menet közben elállt, mint ha a természet is visszatartotta volna lélegzetét, hogy megnézze ezt az epikus csatát. Én még mindig gondolkoztam azon, hogy előre megyek "felderíteni" aztán lépek a fenébe, viszont kíváncsi voltam arra, hogy a tervem működni fog-e, és egyelőre a kíváncsiságom még mindig erősebb volt, mint az egyszerű létfenntartási ösztönök.

A terep szépen-lassan változni kezdett. Egyre több lett a szikla, és nem is olyan távol megláttuk a hágót, amit eddig pár igen csak magas sziklakiugrás takart. Ahogy a térkép is mutatta, három patak eredt a környéken, amelyek valószínűleg annak a folyónak lehettek a vízgyűjtői, amely hosszú időkkel ezelőtt utat vágott magának a sziklákon keresztül. Legalábbis egyszer egy tudós azt mondta, hogy nem az istenek vágták az utat, hanem a víz koptatta el a sziklákat. Hát, én konkrétan mindezt nehezen tudtam elhinni. Három hónapig hagytam egy kis kavicsot a vízben, és nem nagyon oldódott fel. Bár valószínűleg annak a víztömegnek kicsit nagyobb volt a súlya és a sebessége, mint egy állóvíznek, és akár lehetett valami ráció is abban, amit a tanult kollega mondott. Nem voltak túl nagy patakok, a legnagyobb szélessége is maximum másfél méter lehetett, és nem lehetett túl mély, maximum annyi, hogy egy törpe pont elmerüljön benne. Na mondjuk az kicsit gáz lenne, hogy ha a fél sereg megfulladna menet közben. Azonban kísérőim gondoltak erre az esetre - gondolom azért ők is nézegették a térképet - és már előre elkészítettek pár egyszerű fapallót, amin a sereg átkelhet. A hágó két oldalát több méter magas sziklafalak alkották, amelyek között egy kacskaringós hegyi ösvény futott. A két sziklafal közötti átlagos távolság két és fél, maximum három méter lehetett, eléggé szűk. Innen elnézve lehet, hogy az ex-machina nem lesz olyan buta, hogy ide berohanjon a csali törpök után. Mert én úgy terveztem, hogy pár törpicsek fogja a csalit játszani és ide csalogatják a dögöt. A felderítők egyik dolga az volt, hogy biztosítsák az idevezető utat; a másik pedig az, hogy találják meg az ellenséget, és csalogassák a hágóhoz.

- Oké, íjászokat kérek mindkét oldalra! Találjatok magatoknak megfelelő fedezéket, ahonnan széles látómező nyílik számotokra! Akasszatok ki pár rongyot, hogy láthassuk, merről fog fújni a szél, és ez alapján számítsátok ki a lövés szögét! Minden íjásznál legyen bűvölt nyílvessző, a sima lövedékeket ne is nagyon pazaroljátok az ellenségre, nem sokat értek el velük! A robbanószeres hordókat már a hágó elején helyezzük el, nem hiányzik, hogy két íjász csapat között robbanjon fel, elzárva őket egymás segítségétől, és talán még ki is nyírva őket.
Kommandíroztam, miközben az ösvényen baktattam. Elég lesz. Elégnek kell lennie, mert ha itt nem tudjuk tőrbe csalni azt az ördögi kütyüt, akkor bizony elég véres árat kell fizetnünk majd azért, hogy elmenekülhessünk. Próbáltam elképzelni az egész kifolyását. A csali törpök fejvesztve rohannak az ösvényen, jócskán az ex-machina előtt. Amint elrohannak a hágó bejárata előtt, a kanócokat meggyújtják az ügyeletes törpicsekek, így nagyjából akkora robbantva fel azokat, hogy az ellenség megérkezik. Mindenki jóval a robbanás epicentruma felett helyezkedik el, hogy nehogy rájuk hulljanak a sziklák, hanem a hágó bejáratánál lévő fémkupacot, plusz remélhetőleg elzárva az ösvény bejáratát, így az ellenfél sem fog tudni menekülni, csak egyenesen előre az ösvényen haladva. Mielőtt még elülne a robbanás keltette kőzápor keltette kisebb kavicszápor, ami megzavarja az ex-machina szenzorait, máris halálos nyílvessző eső zúdul rá. Amennyiben az íjászok ellen fordulna a dögje, már pedig biztos, hogy így fog tenni, rejtekeikből előugornak a törpök, és rárontanak, hogy eltereljék a figyelmét. Sajnos  - pontosabban bizonyos szempontból szerencsére - a hágó eléggé keskeny, így mondjuk nekik se lesz túl sok helyük félreugrálni a batár dög csapásai elől, de ők a szükséges áldozat. A biztonság kedvéért egy robbanóporos hordót megtartok, és amennyiben nem tudják a közelharci egységeink lekötni az ellenséget és mind egy szálig elhulltak, rövid kanócot meggyújtva az ellenség pofájába görgetjük a hordót, hadd érezze a törődést és a szeretetünket. A szörny elhullik, mindenki örül, Braomos meg húz a véres fenébe. Szép képek...
- Oké, a közelharci egységek rejtőzzenek el az ösvényen valami beugrókban, sziklák mögött, édes mindegy, csak az ex-machina ne vegye őket észre, csak a jelzésünkre ugorjanak elő és támadjanak rá.
- Mi lesz a jelzés?
- Hangos káromkodás? Vagy "A kva égbe, támadjatok már!" ...vagy valami ilyesmi. Majd észreveszitek. Na akkor: hát, mindenkinek bazi nagy szerencsét. Felkészültünk, amennyire lehet...bááár! Menniy lőporos hordónk van?
- Hat. Három-három a hágó mindkét oldalára.
- Oké, oldalanként két hordó, elégnek kell hogy legyen. Egy hordón a kanócot vágjátok rövidebbre, nagyjából hogy fél perc alatt begyújtsa a cuccost. Végszükség esetére, ha felülről akarjuk bombázni az ex-machinát. Egy hordót ássatok el a földben, a patakok után a száraz földbe, nehogy nedvességet kapjon a matéria. A csalitörpök lehet, hogy nem fognak tudni elég gyorsan futni, és nem akarjuk, hogy elkapják őket, így amint túljutottak a hordón, begyújtjuk annak a hordónak a kanócát is, remélhetőleg az ex-machina alatt fog felrobbani, tovább gyengítve azt. De ekkor még ne lőjjetek rá! Azt csak akkor, amikor a kőlavina rázúdul, különben pápá meglepetés előnye. További kérdések?
- Hát, lenne pár...
- szólalt fel egy bizonytalan hang mögöttem.
- Beszéld meg valamelyik bajtársaddal. Íjászok a helyetekre! Hordókat elhelyezni. Bátor bajtársaim! - fordultam a közelharci egységek felé - Gondolom tudjátok, mire vállalkoztok. Igyekszünk leszedni a dögöt, mielőtt még kilapítana titeket, de nem ígérhetek semmit.
- Óh, hirtelen de aggódni kezdtél értünk!
- Minél többen harcolunk ellene, annál nagyobb az esélye annak, hogy túlélem.
- Ez az egész csak rólad szól, nem? Hogy te túléld.
- Ha erről szólna, párszor leléphettem volna, magatokra hagyva titeket. De maradtam, nem?
- Mi is csodálkozunk rajta. Nem az az odaadó, hű barát típus vagy, sem az önfeláldozó.
- Így legalább bebiztosítom, hogy a csata után én kutassam át először a hulláitokat, értékeket keresve. Semmi érzelgősség, színtiszta üzlet.
- Csata előtti bíztató szavak, mi? Nem lennél valami jó hadvezér.
- Nem én kértem azt, hogy most itt harcoljak, és megoldjam ezt az egész hülye harcot. Ti akartátok, hogy mi dolgozzuk ki a tervet az ex-machina-val meg pár törp nem túl hathatós közreműködésével.
- Mondjuk ez is igaz. Akkor hát: a csata után még visszatérünk Mrdok halálára...Addig is, próbálj nem meghalni, mi akarunk megbüntetni, ha még is csak Te ölted meg a parancsnokot.

Hát, nem volt valami túl kedves, de hát mit is várhatott volna az ember tőlük? Meg tőlem? Most már csak egy dolog van vissza: beszélni az ex-machina-val a másik ex-machina-ról, és megvárni, míg az utóbbi megérkezik. Szép kilátások....

A nagy sürgés-forgásban egészen nehéz volt megtalálni a szövetségesünket - már hogy ha egyáltalán tényleg az - de szerencsémre - vagy szerencsétlenségemre - sikerrel jártam. Éppen háttal állt nekem, egy ideig elgondolkoztam azon, hogy jól ráijesztek, hogy lássam, vannak-e egyáltalán ilyen érzelmei/érzékei, de aztán hamar gyorsában letettem a dologról, valahogy nincs kedvem a napot azzal kezdeni hogy lerobbantják a fejemet a helyéről. Egyrészt undorító, másrészt nem éppen egészséges egy dolog, harmadrészt ha nincs fejem, nem tudok sört inni, ami viszont már igen csak nem egészséges. Így aztán letettem a gyerekes ijesztegetős sztoriról ( de egyszer csak azért is kipróbálom valamelyik fémizén ) és jó hangosan ráköszöntem, amikor a közelébe érkeztem.
- Üdvözlehelletem! Tegnap este nem nagyon volt időnk beszélni. Most van időnk, nekem ráadásul még kérdéseim is vannak. Meg éhségem, szomjúságom, néha-napján aranyerem, meg hányingerem a sok piától, meg a nem túl esztétikus emberi egyedek látványától. De most csak korlátozzuk magunkat a kérdésekre. Remélem rá érsz pár percre?
Minő udvarias és lovagias alak vagyok! Még érdeklődök is, hogy másnak van-e ideje. Na nem, ez nem én vagyok, így aztán meg sem várva a választ, folytatom:
- Na szóval aszongya hogy izé...ja igen, te ex-machina, az a dög odakint ex-machina. Te tudsz mindent a fajtádról, én nem tudok semmit se rólatok, azon kívül, hogy a sima számszeríj lövedék nem túl hatásos ellenetek, ez a része szerencsére egyelőre megoldódni látszott. Na de most akkor hát, áruld már el nekem, hogy mivel lehetne még jobban szétrúgni a fémhátsóját annak a több méteres kedves, aranyos teremtésnek? Meg egyáltalán, van nálatok is olyan, mint a mi női egyedeinknél, hogy havonta van pár piros napos ünnepük? Úgy értem, intenzív vérzés, ami őket őrületbe kergeti? Mert ha igen, szerintem ennél az egyednél igen súlyos menstruációs problémák vannak; legalábbis nem túl kedves viselkedése és igen csak súlyos dühkezelési problémái erre utalnak. Lehet, hogy túl sok olajat szivárogtatott ki a periódusában. Na mindegy, most inkább hagyjuk a szexuál felvilágosítást. Egyszóval: hogy végezzünk vele? Ez már három szó volt..na akkor három szóval: hogy? Ez meg már egy szó volt...Eh, mindegy. Bármiféle ötletet szívesen vennék. A törpök téged se kedvelnek nagyon, engem meg egyenesen fel fognak darabolni, ha nem győzzük le azt a batár dögöt - bár ha nem győzzük le, akkor már tök mindegy, mert Ő nyírt ki engem előbb - és én egyelőre szeretném megtartani az életecskémet, lett légyen akármilyen szánalmas, szóval légyszives, segíts. Ja, és ez nem könyörgés volt, mielőtt még félreértenéd, szimplán szakmai beszélgetés két szakmabeli között.
Hmm...szerintem az a sok ritka erős bor, vagy a hirtelen napsütés valamit művelt az agyammal. Érezhetően kevesebb agyi kapacitásom van az értelmes beszédre. Azt hiszem, hogy le kéne szokni a piáról. Vagy éppen intenzívebben vissza szokni rá.
- VALAKI HOZZON MÁR EGY HORDÓ BORT NEKEM!
Ordítottam el magam kétségbe esetten. Nagy csönd. Értetlen tekintetek. Egy hangos sóhajtás, pár könnycsepp elmorzsolása. Ma se lesz berúgás...szüpp szüpp.
Vissza az elejére Go down
Ex machina
Ex machina

Seira

Hozzászólás : 18
Csatlakozás : 2014. Dec. 01.

Karakterlap
Hűség: Ex machinák
Pénz: 3 arany 30 ezüst
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő72
ÁllóképességÁllóképesség64
GyorsaságGyorsaság8
ÉrtelemÉrtelem62
KarizmaKarizma32
Speciális képességSpeciális képesség6

[Megbízás] Exitium + RT Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Exitium + RT   [Megbízás] Exitium + RT Icon_minitimeJanuár 11th 2015, 09:12

Ahogy feljött a nap a többiek készülődni kezdtek. Én pedig a készülődésben nem nagyon találtam a helyem. A törpék között néha jobbra-balra lépegettem, hogy ne legyek útjukba. Valószínűleg feleslegesnek éreztem volna magam, ha tudtam volna mi az. A sürgésforgás között próbáltam meghatározni a számomra legmegfelelőbb helyet az „osztagban”.
Végül ahogy láttam pár törp a baltáit, és kalapácsait ellenőrzi még utoljára, leemeltem a kardot a hátamról, és én is jól megnéztem. Úgy döntöttem, hogy hozzájuk csatlakozom. Fegyverek hasonlósága arra engedett következtetni, hogy köztük lenne a legjobb helyem. És ahogy láttam mindenki aki kapott nyílvesszőket a másik csapatba tömörült, így a feltételezésem még helyénvalónak tűnt... mivel én nem kaptam.
Épp eldöntöttem, hogy közelebb lépek hozzájuk, már csak a csoportosulás kedvéért... de egyből meg is torpantam, hiszen egyszer csak beúszott.... vagyis hirtelen ott termett ismét a legmagasabbik törp. Értetlenül néztem rá, tekintve hogy legutóbb is csak kérdezett valamit és aztán tovább is állt, mintha ott sem lett volna. Aztán pedig félre fordítottam a fejem és még mindig nem értettem a dolgot.
Aztán végül ismét felemeltem a kezemben lévő kardot és végig néztem rajta... ami így bőven a fejünk fölé lógott...
- Nem értem... – feleltem mikor kérdezett. - A hős, az jó dolog?
Megvártam, hogy válaszol-e aztán csak utána folytattam.
- Én... erre jártam... – feleltem. - Ilyen pusztítást ne... nem szabad hagyni tovább folytatódni.
Közben végül a bal kezemre néztem, végül a Braomos mellkasára tettem, és löktem rajta egyet... Ami azt illeti természetesen nem teljes erejéből... akkor lehet károsodást szenvedett volna. De úgy látszik ez is bőven volt elég, hogy a földre zuhanjon.
- Így már hős vagyok? Erre gondoltál? – kérdeztem tárgyilagosan. - Így még fel is nézel rám... – állapítottam meg a tényt a szó fizikai értelmében. Mondjuk a szemem nem volt kék, se nem voltam szőke...
Aztán pedig nem sokkal később ismét eltűnt... mint legutóbb... Én meg csak úgy álltam tovább is azt dolgozva fel, amit ő mondott.

Mikor a csapat megindult, az előbbiekben már levont következtetésemhez tartva magam haladtam az elején, a többi baltás, kalapácsossal. Még akkor is ha nekem kardom volt. Mégis hasonlóbb volt a többiknél látott nyílvesszőkhöz képest.
Úgy tűnt aztán a magas törpünk ismét megtalált, ismét minden előzetes nélkül... azt leszámítva, hogy hallottam, hogy jön.
- – feleltem.
Ahogy nekem zúdította a kérdéseket válaszolni akartam... Fel is emeltem közbe az ujjam, talán még halk hang is jöhetett ki a beszélőmből, de aztán csöndben maradtam. Mikor végre sikerült össze szednem magam... vagyis ő is abba hagyta a beszédet belekezdtem.
- A felvilágosítás egyszer érdekelne. Majd visszatérünk rá más körülmények között... – a hangom ismét érzelem mente és tárgyilagos volt. - Nem tudom pontosan még hogy néz ki az ex-machina, így más tanácsot nem tudok and... adni: célozz a szenzorokra, ha nem tudja hol vagy nehezebben talál el, utána már van idő kitalálni hol van a központja. Ha vannak energia fegyverei lehet, hogy azok berobbanthatók, így nagyobb sebzést okozva. Régi típusoknál pedig a hajlatok érzékenyek lehetnek.
Nos ezek közül talán egyedül a szenzorokra adott tanácsom volt 100%-os... de még az sem biztos, hiszen az is lehet páncélozott. A többi pedig csak akkor ha „hibás” típus, vagy nincs karbantartva. Mint például nálam a hajlatok is páncélozottak voltak, a mozgékonyság korlátozásai nélkül...

Aztán úgy tűnt az általam kiválasztott csapat leválik a többiekről és előre megy. Így most itt volt az ideje, hogy én hagyjam Braomost ott a beszélgetés közepén egy szó nélkül.
A csapat több, kisebb, kettes csapatokba rendeződve indult tovább miután eltávolodtunk valamennyire a főkaravántól. Egy rövid eszmefuttatás után pedig csatlakoztam a legoptimálisabb kettes csoporthoz. A csoportok eltávolodtak egymástól, mégis megtartva egy távolságot, és annál nem messzebbre kerülve értünk be egy erdős részre. Ahogy néhány másik csoport is, míg mások más terephez értek. Végül mi is széthúzódtunk egymástól látótávolságra. Először úgy tűnt a törpék igyekeznek nem tudomást venni rólam. Én viszont igyekeztem őket csöndben követni, és szavak nélkül is megérteni a mozdulataikat, és hogy mi lesz a következő lépésük. Így, hogy ők észre vették-e vagy sem végül, egy biztos háromszög alakban haladtunk, viszonylag optimális pozícióban.
Nem is figyeltem az idő múlását, csak azt vettem észre, hogy néha összetalálkoztunk másik felderítőkkel is. Akkor az egyik törpe elmondta a másiknak mit láttunk, aztán az egyik felé, mi meg a másik irányba haladtunk tovább. Amikor pedig egyre lassabban kezdtünk haladni nem értettem miért. Szinte frusztrált a dolog. Én mentem volna tovább ugyanazzal a tempóval, de úgy megbontottam volna az alakzatot... Aztán pedig...
Először csak éreztem, hogy rezdült a föld, de úgy látszott ezt ők nem vették észre. Legalábbis nem olyan hamar mint én. Ezt próbáltam nekik is jelezni. Először figyeltek, aztán csak nem vettek észre semmit... egészen a sikolyig. A rezgésekhez ezek után hang is társult, mély, erős dübögés, majd pedig a fák letörő hangja. Mi pedig irányt váltottunk.
Találkoztunk a felderítők közül másokkal is végül... Amikor megláttuk a célpontot... kizárásos alapon... Ex-machina és támad... elindultunk vissza a tábor felé. A törpök minél nagyobb zajt csapva haladtak, és csak később értettem meg miért, hogy valóban szándékos.
Egyszer hátranézve viszont olyat láttam amit nem akartam. Egy pillanatra le is blokkoltam és megálltam. Azt hiszem még a szélben el is kaptam egy hang foszlányt: „Hagyd, menj tovább...”
Az ujjaim rángatózni kezdtek. Szinte éreztem, hogy valami letiltott a rendszereimben.
A törpök és a köztem lévő távolságot hamar sikerült behoznom. A célpont meg csak úgy döngött utánunk. Egy ponton túl már csak haladtam előre, és egyetlen gondolat sem fordult meg a fejemben, azon kívül hogy néha hátra tekintsek. A csapatom tagjai viszont még mindig jöttek utánam szerencsére.
A nap már lemenőben volt mikor beértünk a szorosba. A körülmények ellenére ezt még sikerült felfognom. Épp a szikla falon akartam felmászni, hogy visszatérjek a fő csapathoz amikor láttam az egyik... az egyetlen mögöttem jövő sikeresen felbukott. A többiek már rég nem voltak a bestia útjában.
Az utolsó pillanatban sikerült arrébb dobnom a törpét mielőtt a hatalmas fém ököl rácsapott volna és nekem is elkerülni a csapást. Oldalra ugrottam, a törppel ellentétes irányba, hogy rám figyeljen. Aztán pedig fel a nagyobb ex-machina öklén landolva. Aminek az lett az eredménye, hogy igyekezett a másik öklével lecsapni. Végül viszont a saját öklére csapott csak rá, ami úgy tűnt kárt tett benne... vagyis kárt tett saját magában.
A földön landoltam ismét és a fal felé vettem ismét az irányt. Félig fent voltam már a falon, mikor utánam nyúlt. Így ugranom kellett. A vállán lantoltam. Gondolkozás nélkül húztam elő a kardot a hátamról és oda csaptam a szenzorainak, majd egy következő ugrással vissza a falra, és fel a tetőre. Addigra úgy tűnt mindenki eltűnt a bestián kívül a szurdokból.
Vissza az elejére Go down
Ember
Ember

Braomos Jeroalath

Hozzászólás : 19
Csatlakozás : 2014. Dec. 02.

Karakterlap
Hűség: Emberek
Pénz: 7 arany 95 ezüst
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő7
ÁllóképességÁllóképesség6
GyorsaságGyorsaság8
ÉrtelemÉrtelem15
KarizmaKarizma3
Speciális képességSpeciális képesség124

[Megbízás] Exitium + RT Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Exitium + RT   [Megbízás] Exitium + RT Icon_minitimeJanuár 17th 2015, 07:15

Hát, a dolgok egyelőre úgy alakultak, ahogy terveztem. Még volt a butykosomban némi tartalék bor, a felderítők mondjuk már elég régóta eltávoztak, ez kezdett kicsit nyugtalanítani. Mi van, ha nem találják meg még világosban az ex-machina-t? Remélem, hogy nem éjszaka tervezik idehozni a dögjét, mert az kicsit szerencsétlen volna. Már mint nem lenne túl szerencsés. Körbenéztem szépen lassan, ajkaimon a legédesebb bor zamatával, amit valaha ittam(úgy látszik, a jobb borokat a törpök maguknak tartották meg, de én ezen segítettem), hogy felmérjem a terepet. Az íjászok nagyjából fedezékbe húzódtak, ahogy tanácsoltam. Lenézve a szurdokba nem láttam egyetlen közelharci egységet sem, úgy látszik, hogy ők is sikeresen elbújtak valami szikla alatt. Egyszóval: talán még szerencsések is leszünk. Menet közben két törpicsek tért vissza, akik a vízfolyások után helyezték el a lőszeres hordót. A lábamnál ott hevert egy másik hordó, rövid kanóccal, készen arra, hogy ráborítsam az ellenségre.

Ahogy telt-múlt az idő, elkezdtem unatkozni, pont ahogy a törpök is. Néhányan még mászkáltak őrposztjuk körül, mint ha tennének valami hasznosat, aztán ők is hamar letettek a színlelésről. Ami a legeslegfurcsább volt...hogy hirtelenjében semmi hülyeség nem jutott eszembe. Még a szokásos agyhalott gondolkodás módom is eltűnt, ahogy egyre jobban a csatára koncentráltam. Máskor ilyenkor már gondolatban vagy húszféle hülyeséget kitaláltam volna, egyet-kettőt meg is valosítanék, de semmi. Ajjaj, itt kezdődnek a bajok. Aztán már azon kaptam magam, hogy a számszeríjamat ellenőrzöm. Meg kellett volna javíttatnom, amíg még volt rá esélyem. De jobb híján csak az ideget cseréltem ki, kezdett kicsit meglazulni, és bekentem a markolatát egy kis fekete porral, hogy ne csússzon a kezem rajta.
A nyílvesszők vizsgálatával is eltelt vagy tíz perc, gondosan elhelyeztem magam körül, négyet beletűztem a bőrvértem karvédő részén kialakított tartókba. Mondjuk arra kíváncsi lettem volna, hogy milyen bűvöléseket raktak a lövedékekre, azonban egyetlen olyan törpöt se láttam a közelben, akik ezzel foglalkoztak volna, úgy hogy ezen próbálkozásaimat is fel kellett adnom.

Kezdett a nap lefelé haladni égi útján. Az idegeim már olyan rongyosak voltak, mint egy szajha ruhája, és a többi törpön is érezni lehetett a feszültséget. Volt egy-kettő igen nyugodt alak, aki viszont hangos horkolással jelezte, hogy felőle akár meg is rohadhat ez az egész nap, nem fog fáradtan várakozni arra, hogy megjelenjen az ellenség. Mondjuk ötletnek jó volt, egyszer én is próbáltam csicsikálni, de két dolog akadályozott meg benne: egy, nem volt matracom és a sziklák igen csak kemények voltak. Kettő: néha napján egy törp feltűnt, hogy érdeklődjön, még is, most mihez kezdjenek? Várakozzatok bakker, még is, mit csináljatok?! Idegesítetek itt engem. A boros tömlőm is kiürült, már-már a sírás határán voltam, amikor...

...Először a mély dübörgésre lettünk figyelmesek. Hirtelen mindenki felkapta a fejét, fegyverek a kezekbe kerültek, a hágó bejáratánál megbúvó két törp, akik a kanóc meggyújtásáért voltak felelősek, eszelősen dörzsölték a kezüket. Végre, eljött az Ő napjuk is. Aztán megjelentek az első felderítők, igen csak fejvesztve rohanva. Azonban mindegyiküket megelőzte Seira, aki igen csak sietősen kapkodta fémcsülkeit. Egyből eszembe jutott az, amikor fellökött még a táborban, majd megkérdezte, hogy ettől hős lesz-e? Megjegyzés: ex-machina-knak ne tegyél félreértelmezhető megjegyzéseket, mert rosszul jársz velük. Megdörzsöltem a mellkasomat, ami még mindig egy kicsit érzékeny volt, madj figyeltem az eseményeket.

Először még úgy tűnt, hogy minden terv szerint halad. A felderítők rohantak, mint akiknek tüzet gyújtottak a sejhajukban, páran már elhagyták az első robbanóporos hordót. Aztán az egész terv bukni látszott, amikor az egyik szerencsétlen felbukott, Seira pedig a segítségére sietett. A páros pont a hordó felett kezdett el csatázni. Hevesen integettem a két törpnek lent a kanóc végén, hogy nehogy begyújtsák a kanócot, mert az most nem lenne egy túl szerencsés ötlet. Szerencsére vették a lapot, és inkább fejvesztve rohantak el onnan a bús fenébe, hisz a Seira- ellenség alkotta páros igen vad dorbézolásba kezdett. Óh, takarodjál már el onnan! Így nem tudunk rálőni az ellenségre!

Mire beértek a szorosba, már úgy voltam, hogy pont letojom, Seira is a tűzvonalban van, kiadom a tüzelési parancsot, de szerencsére a kis butuska felrugaszkodott a sziklafalra. Erre vártunk egész nap. Ördögi mosollyal az ajkamon intettem, hogy gyújtsák meg a kanócokat. Muhahahaha...


Az ellenséges ex-machina forgolódott, keresve a nem rég elvesztett célpontját. Egyszer oda csapott a sziklának, ahol Seira pattant fel, viszont azon kívül, hogy pár kavics legördült a falon, túl sok hatást nem ért el. Aztán hirtelen meggondolhatta, hogy érdemes-e csapkodni, mert hirtelenjében úgy tűnt ,hogy az egész hegy ráomlik. A hordók megtették a dolgukat....túlságosan is. Vagy a törpök számolták el azt, hogy miből mennyit keverjenek a matériába, vagy eleve így tervezték, de akkorát szóltak azok a dögök, hogy majd' megsüketültem. A repeszként szálló kisebb-nagyobb szikladarabok párszor elég közel záporoztak el mellettem ahhoz, hogy kellemetlenül érezzem magam.
-TŰZ!
Ordítottam el magam, majd én is felkelve a fedezékemből, a már előkészített számszeríjjal útjára indítottam az első lövedéket. Túl sok mindent nem láttam, még mindig súlyos porfüggöny ült meg a tájon, pár kisebb kavics akkor érkezett vissza röppályájáról, de azt az órmótlan nagy darab alakot nem lehetett eltéveszteni. Csak egy gáz volt: nem láttam, hol vannak a szenzorai. Ha voltak is valami hatással rá a nyílvesszők, egyelőre nem mutatkozott ennek semmi jele, kivéve az, hogy a bestia feldühödött - már ha lehetett ennél dühösebb, és ha egyáltalán voltak egyáltalán érzelmei - és vaktában kezdett el csapkodni. Szerencsére az íjászok bőven az öklei hatósugarán kívül tartózkodtak, és erre Ő is rájött két perc múlva.
Lopott pillantást vetettem a közelharci egységek felé, akiket most már simán láttam. Türelmetlenül várakoztak a jelemre, kezükben a fegyverük, szinte már remegtek az elfojtott indulattól. Aztán valami elsuhant a fejem mellett és ösztönösen lebuktam. Elfojtott sikolyok, émelyítő reccsenés hangja. Hátra néztem és azt láttam, hogy egy bazinagy szikla konkrétan szétlapított három törpöt. Az ellenség felé néztem, még épp időben hogy egy újabb lövedék elől elguruljak. A kis szemét feltalálta magát: mivel az íjászokat egymaga nem érhette el, az előbb rádöntött sziklák közül szemezgetve párat ránk hajigált, és az egész annyira megtetszett neki, hogy ebből rendszert is csinált.
-A kva égbe, támadjatok már!
Kiáltottam, az előzőleg megtárgyalt hívószavat használva, és az eddig sziklák között lapuló szorgos kis törpéim megindultak fedezékeikből. Hangos csatakiáltások, kurjongatások, a fegyvereiket pajzsaikhoz verték, hogy minél nagyobb hangzavart csináljanak. A terv bevállni látszott. Egy időre az ellenség megzavarodott ,pont elég időre ahhoz, hogy ismét megállapíthassam, amit már Mrdok-os eset után tehettem: a szenzorai a szemei lesznek. Érdekes, hogy pont ilyen szerkezetet hoznak össze állandóan. Mért nem valami rejtett helyre dugják a szenzorokat, ahol nehéz őket eltalálni és nem keresné őket ott az ellenség? Ez a lövés fontos lesz.
Visszafojtottam a lélegzetem. Megvártam, míg a kezem remegése elmúlik. Az idő, mint ha lelassult volna, és éreztem, hogy ez lesz az a lövés. Enyhe északi szél fújt, átbukva a sziklákon, a lemenő nap fényei az ellenséget világították meg hátulról. Az ujjamat finoman az elsütő szerkezetre helyeztem. "Ne rángasd, finoman húzdd!" - jutott eszembe a régi oktatóm első szavainak egyike. Az ellenfél mozgásban volt, meg kellett várnom, míg lesz egy nyugodt pillanata. Az egyik törp íjász a két "szeme" között találta el. Felé fordította a fejét, és a kezében megjelent egy szikla darab. Felmérte a helyzetet, és ez a kelleténél pár másodperccel tovább tartott neki, mint kellett volna. Kicsit igazítottam az irányzékon, és elindítottam a lövedéket az útjára. Nyílegyenesen szállt előre. A kéz felemelkedik, készen arra, hogy elhajítsa a sziklát. Egy lövedék pont telibekapja az egyik szenzorát. Pillanatnyi megingás. Még több lövedék záporozik rá. A szikla útjára indul, de már nem célzottan, csak dühödten.

A csatározás folyt tovább, és én már teljesen elvesztettem időérzékemet. A lövedékek megtették a hatásukat, szépen lassan kilyuggatva az ex-machina testét. A "varázs vesszőim" már elfogytak, így végül a sziklafalon lecsúszva karddal a kezemben csatlakoztam a csatához. Nem volt egy túl jó ötlet, de ha fent maradok, túl sok hasznomat nem veszi senki sem. Bár teljesen biztos voltam benne, hogy mire itt végzünk, a kardom éle teljesen ki fog csorbulni, de örömömet leltem abban, hogy csak csapkodok a kardommal, szinte minden szisztémát és stílust hanyagolva és mellőzve, csak azért, hogy eltereljem az ellenség figyelmét az íjászainkról, akiknek a csatát meg.kellet.nyerniük. Nem volt más választás, mert ha ők nem intézik el a fémkupacot, akkor nekünk végünk. Már így is a kelleténél többen haltak meg. A lövészeink száma felére csökkent a halálos sziklazápor következtében, az elterelő egységekből pedig már csak alig maradtunk fél tucatnyian. Akármilyen lassú is volt hozzánk képest az ellenfél, de amikor lecsapott ránk, gyakran nem volt hova menekülni, és már nem vold idő elgurulni az ökle elől. Vagy amikor a kard-karjával suhintott egyet, hát...nincs az a penge, ami megállítja azt, már csak súlyánál és tempójánál fogva is.
Mindenki fáradt volt, és mindenki kapott pár sebesülést. Úgy látszott, hogy vége, ennyi volt. Már-már úgy voltam, hogy elordítom magam, gurítsák le a robbanószeres hordót, amit vészesetre tartalékoltam, és fejezzük be így vagy úgy ezt a napot. Néha Seira felé pislogtam, megnézve, hogy Ő hogy viseli a harcot, aztán a törpök felé. Együtt harcoltunk, egy közös cél érdekében, három különböző faj képviselői, akik más esetben lehet, hogy felkoncolták volna egymást. Érdekes egy fejlemény volt és érdekes egy érzés. A merengésem majdnem az életembe került. Épp hogy csak időben vetettem magam hátra, amikoris egy hatalmas talp majdnem hogy agyon nyomott. És itt, a halál peremén belém hasított egy felismerés: mi lesz, ha itt és most meghalok?
Soha életemben nem féltem a halált, azóta nem ,hogy láttam, amint a szüleimet megölik, a jegyesemet megerőszakolják és utána megölik. Rég nem féltem a halált azóta, hogy minden érzést kiöltek belőlem a múlt eseményei. Tizenéves korom óta nem volt egy barátom se, nem volt senki, aki közel állt volna hozzám. A törvényen kívüliek útját jártam, de ettől az életem nem lesz kevésbé értékes, mint másoké. És most még is, itt állok, és felveszem én, a törvényen kívüli a harcot azzal, amivel a rend embereinek kéne. De tényleg, mi lesz ha meghalok? Nem fog senki sem emlékezni rám, nem hagytam semmit sem magam mögött....De aztán a gondolatmenetet magam mögött kellett hagynom, mielőtt még az öl meg engem.
- Ezt nem bírjuk így sokáig! Ember, találj ki valamit!
- Már nem tudok mit. Itt halunk meg, hősiesen, egymás oldalán. Ez a legjobb tervem, perpillanat. Kérdezd csak Seira-t, hogy neki van-e valami ötlete!

Vetettem oda az egyik törpnek.

A változást először nem is vettük észre. De aztán egyre nyílvánvalóbbá vált. Az ellenség, ha lehet, még jobban lelassult. Szenzorait szerintem az íjászok már kilőtték, bár ebből túl sokat nem láttam. Izzadság csorgott a szemembe és elég gyakran kellett pislognom ahhoz, hogy legalább pár pillanatra tisztán láthassak. Az izmaim már égtek az emberfeletti megerőltetéstől, több sebem volt, mint egész életemben összesen, a fejem kóvájgott, a gyomrom olyan üres volt, mint az erszényem "jobb" napjaimon. De legalább valami halvány reménysugár kezdett feltűnni. Talán még győzhetünk. Az ex-machina eléggé megviseltnek látszott, és mint ha kétségbeesettebb is lett volna, bár ezt nem tudtam tényekkel alá támasztani. Az egyik törp felé fordultam,azon alak felé, aki valami vezetőnek tűnt. Ő vele beszélgettem ide fele vezető úton. Arcomon halvány, bizonytalan mosoly játszadozott:
- Látod? Még van esély!
Nem tudtam mire vélni eltorzult arckifejezését. Valamiért megindult felém. Értetlenül néztem rá, és már fordultam is meg. Ösztönösen hátra ugrottam, amikor láttam, hogy egy bazi nagy ököl jön felém, de valószínűleg nem időben. Még éreztem, ahogy a levegőbe emelkedek, majd a becsapódásra már nem emlékeztem. Az egész világ elsötétülni látszott, de egy valamit tisztán láttam: édesapám arcát. Nem tudtam eldönteni, milyen érzések is vannak a rég látott arcon. Sírni tudtam volna. Elárultam az emlékét. Elárultam mindent, amire tanított. És most emiatt meghalok. Irónikus. De legalább újra találkozhatok vele.
- Apám...jó téged újra látni.
Azonban az öreg csak a fejét csóválta...Én pedig végleg átcsúsztam a boldog öntudatlanság állapotába.

Valami nagy zajra ébredtem, kiabálásokra. Nem tudtam eldönteni, hogy hol vagyok, és egyáltalán, én még is, ki vagyok. Valami keménynek nyomódott a hátam és fájt minden porcikám. Ez lenne hát a pokol? Mert hogy pokolian fáj mindenem, az egészen biztos. Próbáltam mozgatni a végtagjaimat, egyelőre nem túl sok sikerrel. Valami enyhén sós íz keveredett fémes érzettel a nyelvemen. Mint ha vér és könny egybefolyt volna. Szaggatottan vettem a levegőt, majd kinyitottam a szemem. Sötét volt, de nem olyan sötét, mint a teljes feledésben...csupán, mint ha már késő este lett volna.
- Hol vagyok? És mi történt?
Tettem fel a kétségbeesett kérdést az első törpnek, aki megjelent előttem. Megnyertük a csatát? Vagy vesztettünk, de mindenki azt hitte rólam, hogy meghaltam és itt hagytak megrohadni? Mi történt? Mi van a többiekkel? Aztán ismét visszazuhantam az ájultságba.
Vissza az elejére Go down
Ex machina
Ex machina

Seira

Hozzászólás : 18
Csatlakozás : 2014. Dec. 01.

Karakterlap
Hűség: Ex machinák
Pénz: 3 arany 30 ezüst
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő72
ÁllóképességÁllóképesség64
GyorsaságGyorsaság8
ÉrtelemÉrtelem62
KarizmaKarizma32
Speciális képességSpeciális képesség6

[Megbízás] Exitium + RT Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Exitium + RT   [Megbízás] Exitium + RT Icon_minitimeJanuár 19th 2015, 09:47

Valamit egyértelműen éreztem miközben felkapaszkodtam a sziklán. Az összpontosításon kívül, talán még félelemet... Akkor úgy ítéltem meg nem ez a legfontosabb, hogy az érzéseimet pontosan behatároljam.
Viszonylag hamar felértem a sziklafalon, bár ez nekem nem tűnt fel. Egy kecses ugrással átfordulva érkeztem a tetőn, és egyből nagy léptekkel siettem a többiek mögé. Így én is védve voltam, és őket sem akadályoztam.
A csatát elnézve pár pillanatig, ismét kétségeim támadtak. Ahogy a másik ex-machina szenvedett, szinte már együtt éreztem vele... ez viszont egészen csak addig tartott, még meg nem lettek az újabb áldozatai. Elborzadva néztem az első lehullott kőre.
Meredten néztem a jelenetet, miközben a kövek záporoztak körülöttem. Mindenki harcolt körülöttem, de ezt én észre sem vettem... ki tudja meddig.
Addig amíg egy kő végül engem is el nem talált. Egy darabon sodródtam, majd a földnek csapódtam, tekintve, hogy váratlan helyzetben ért a támadás. Ellentétben viszont a körülöttem lévőkkel, nekem még a páncélomon is alig esett pár karcolás. Valószínűleg nem véletlen voltak ott azok a páncélok rajtam, hanem ilyen eshetőségre...
Fel álltam mit sem törődve az előbbi becsapódásommal. Még a port sem töröltem le magamról, csak lepotyogott rólam ami éppen lepotyogott...

---Harci üzemmód aktiválva---
--Funkció: Támogatás--

A környezetemmel mit sem törődve indultam el, vagyis éppen csak annyira, hogy ne kapjak még egy követ telibe. Felmértem az egység helyzetét és készleteit. Következtetésképp pedig arra jutottam, hogy újracsoportosításra van szükség. Vagyis neki álltam a holttestek és a meg maradt törpök között szaladgálni, összeszedve a megmaradt, és még használható lövedékeket és ehhez hasonló felszereléseket a megfelelő kézbe juttatni.
Tekintve a csata hevét egész gyorsan sikerült ezzel végeznem.
Egy újabb analízis viszont arra mutatott rá, hogy ez még mindig nem elég.
A csata felé vettem az irányt. Egy átlagos harci parancs rá mutatott volna, hogy a szikla széléhez túl közel álltam meg, amit már a rizikó miatt sem lett volna alapvetően szabad. De ez a parancs nem jutott el végül a központba. Valahol félúton elveszett, vagy fölül íródott...
Felmértem a köztem és a csata közötti távolságot, miközben a jobb kezem ionpuskává alakult. Azonban ahogy az a pár másodperc telt, egy újabb parancs akadhatott el több tagomat is rángásra kényszerítve...

--Funkció: Tá...
...Táma...

Megsemmisítés--

A karom ismét alakulásnak indult, miközben a másikkal szinte ösztönösen igyekeztem megtámasztani. De ez is valószínűleg is csak egy számomra felfoghatatlan parancs eredménye lehetett, hiszen fel sem fogtam igazán mit csinálok. A bal kezem pedig félig beleolvadt a másikba mintha azok maguktól tudnák mit kell tenniük.
Hibás parancsok, érhetetlen ösztönök, a számomra még fel sem fogott tény, hogy a szenzoraim nincsenek pontosan kalibrálva ide vagy oda... ilyen távolságból nem esélye, hogy elhibázzam.
Az ionágyú hatalmas döngéssel sült el, szintén hatalmas energiacsóvát lőve ki magából. Az sem lett volna meglepő, ha valaki a közvetlen közelemben lett volna az részlegesen, vagy teljesen megsüketült volna.
Még egy fél másodpercre láttam, hogy az ellenséges monstrum fejének kétharmadából csak füst csíkok maradtak, aztán egyből elsötétült a kép.

A nagy monstrum csodával határos módon, méreteinek köszönhetően végül alig dőlt el valamennyit. A sziklák végül kitámasztották.
A törpök a túlélőket igyekeztek végül megkeresni miután a csend szinte nehezen telepedett rájuk. És beletelt percekbe mire az elsők felfogták, hogy lehet talán vége a csatának.
Már rég lámpásokat, és fáklyákat gyújtottak mire sikerült megtalálniuk Braomost. És sikerült nagyon is meglepődniük azon, hogy még mindig van benne élet. Bár azon már megoszlottak a vélemények hogy megéri-e a reggelt, vagy a holnapot. Mindenesetre a megmaradt felcserek igyekeztek megtenni mindent a túlélőkért, és még azok is akiknek valami fogalmuk volt a dologról. A többiek meg pakoltak.
A megmaradt csapat igyekezett a romoktól messzebb tábort verni, de nem volt még az olyan könnyű, a sebesültek miatt is.
Rólam nem nagyon tudták eldönteni, hogy mi a helyzet, tekintve hogy napfelkelte után is még egy darabig nem túl sok esély volt rá hogy megmozduljak. Az egyik törp visszamerészkedett, és épp a kardot akarta tartóstul lerángatni a hátamról, mikor magamhoz tértem. Úgyhogy végül őt követve jutottam vissza többiekhez. A sérülteket meglátva viszont egyből segíteni próbáltam az első szembejövőnek akinek akár egy enyhe kis zúzódása is volt. Ami mint kiderült nem szerencsés dolog tekintve, hogy még nem töltődtem fel teljesen.
Vissza az elejére Go down
Ember
Ember

Braomos Jeroalath

Hozzászólás : 19
Csatlakozás : 2014. Dec. 02.

Karakterlap
Hűség: Emberek
Pénz: 7 arany 95 ezüst
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő7
ÁllóképességÁllóképesség6
GyorsaságGyorsaság8
ÉrtelemÉrtelem15
KarizmaKarizma3
Speciális képességSpeciális képesség124

[Megbízás] Exitium + RT Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Exitium + RT   [Megbízás] Exitium + RT Icon_minitimeJanuár 20th 2015, 10:21

[RT csata vége]
Ismét felébredtem a kábulatomból. A fejem még mindig hasogatott, mint egy túlságosan is jóra sikerült kocsma túra után szokott. Ehhez a képzetthez hozzá társult az is, hogy a gyomrom is kavargott. A szememet nagyon csípte valami, igyekeztem letörölni, azonban a kezeim még mindig nem úgy akartak működni, ahogy kellett volna. Akárhogy próbálgattam emelgetni, egyelőre nem nagyon ment. Éreztem, hogy páran mászkálnak körülöttem, azonban mikor kinyitottam a szemem, egyrészt csípett, mint a rohadás, másrészt meg hamar rá kellett jönnöm, hogy korom sötét éjszaka van. A távolban mint ha fáklyák fénye világított volna, azonban nem mehettem ebben a kérdés körben biztosra. Bár valami változás történt: már nem a sziklafalnak dőlve pihengettem, hanem mint ha valami szalmazsákra, vagy pokrócokra pakoltak volna. Próbáltam összeszedni a történéseket, hogy legalább valamiféle rendszert találják a mostani helyzetemre vonatkozóan.

Arra még emlékszem, hogy a kardommal kaszaboltam a bazi nagy ex-machina-t a törpökkel egyetemben. Nehéz is lett volna egy ilyen élményt elfelejteni. A csata egyre elkeseredettebb lett, a kardom szinte már kicsorbult a sok vágástól, szúrástól, suhintástól, amit az ellenségre mértem. A fegyverem éle nem volt olyan mértékben kiképezve, mint a törpök csatabárdjai, és harci pörölyei, így kevésbé is bírta az intenzív megerőltetést. Aztán, amikor már úgy látszott, hogy nyerésre állunk, lazult a fegyelem és a fókuszálás. A harcos első szabálya: soha se fordítsd el a szemedet az ellenségről. Én megtettem, és az egyik törphöz fordultam, aminek eredményeként pillanatnyi gyengeségemet kihasználna az ex-machina szépen le is darált. Szerencsémre épp hogy csak az ökle széle kapott el, arra még volt időm, hogy valamelyest hátra hőköljek.

- Hé, valaki! Egy sérült fekszik itt!
Kiabáltam...legalábbis próbáltam. Az egészből csak valami elfojtott nyöszörgés jött ki. A torkom tapló száraz volt. Hiába nyőgdécseltem tovább, senki se jött segíteni nekem, sőt, mint ha a hangok egyre jobban távolodtak volna. Ennyi lett volna hát? Gratulálok Bra, megint jól átb.sztad magad.  Segítettél ezeknek az idegeneknek, megmutatva, hogy a morcos kinézet alatt talán még valamiféle lelkiismeret lapul, de aztán, amint az eszköz elhasználódott, eldobtak téged. Ismét. Igazán tanulhatnál a múlt béli hibáidból, de neeem, neked állandóan kockáztatnod kell, nem? Jegyezd meg: számodra nincs társaság. Számodra Te vagy egyedül. Csak önmagadban bízhatsz ebben az elátkozott világban.
Hányszor kell egy embernek csalódnia ahhoz, hogy rájöjjön, több sebet már nem bír elviselni? Hányszor kell a halál peremén táncolni valakinek ahhoz, hogy végre felismerje: ezt nem lehet tovább folytatni. Mind az emberek, mind a többi faj képviselői önzőek, mert ez egy ilyen világ, erre nevelte őket. Azt a pár személyt, aki végül még is csak valamiféle becsületességet mutatna fel, kihasználják. Ott lebegtem, a halál undorító ura előtt térdepeltem, mert úgy volt, hogy meghalok. Lelkem egy része kívánta a halált, hogy újra találkozhassak a szüleimmel, a jegyesemmel. De aztán rájöttem: még élnem kell, valamit még el kell intéznem az életben. Aztán valami olyasmivel kellett szembesülnöm, ami megrémisztett, jobban, mint a felém száguldó nyílvessző, vagy a gyomromba hatoló penge tehetné...elfelejtettem az apám arcát, az anyám hangját; a jegyesem édes csókját. Nem emlékeztem egyre se, hiába próbálta megerőltetni a tudatomat. Elfelejtettem őket. Kétségbeesetten kapkodtam a halvány emlék töredékek felé, amelyekből erőt meríthetnék...de nem volt semmi. Az agyam üres volt, pont, mint a lelkem. Eddig legalább meg volt az a biztos tudat, hogy ha más nem, a felmenőim szelleme vigyáz rám. De hogy tudnának óvni engem, amikor elárultam őket? Totálisan, véglegesen, kétségbe vonhatatlanul elárvultam, s itt állok a világban, itt, egyedül, ebben a büdös nagy világban....és nem tudtam, hogy most még is, hogyan tovább? Mihez kezdjek az életemmel, már ha élet ez egyáltalán? Magányosan vándorolni városról városra, kétségbe esetten piába fojtani a bánatomat, tettetve, hogy minden a legnagyobb rendben van.

Az órák - vagy percek  - észrevétlenül teltek. Mint ha az egész világ megállt volna, vagy csak én estem volna ki az idő forgatagából. Aztán egy ponton éreztem, hogy valaki oda lép mellém. Makacsul, tagadóan zárva tartottam szemeimet, olyan szinten össze passzírozva, hogy az már szinte fájt. Nem akartam, hogy bárki is itt legyen, nem akartam egyelőre semmit, csak a saját borús, fekete gondolataimban úszkálni és élvezni azt a dagadó dühöt és elkeseredettséget, ami bennem lakozott. Éreztem, hogy valaki hideg vizes ronggyal törölgeti az arcomat, de nem mozdultam. Minek mozduljak? Csinálja, amit akar. Nem érdekel. Amint vége ennek az éjszakának s a világra új nap virrad, fogom a cuccaimat, és lelépek Harven Fell-be, felveszem a jussomat, elújságolom, hogy Mrdok volt olyan kedves és feláldozta magát, de az ellenséget kinyírtuk és ellépek onnan, mint ha semmi se történt volna. Akárki is tisztogatta az arcomat, korán lelépett, így végre ismét magányban lehettem, mint életem nagy részében. De nem, nem hagytak nekem nyugtot. Valaki ott állt előttem, éreztem. Aztán...
- Kelj fel, ember.
- Braomos.
- Akkor Braomos. Meg kell vizsgálnunk, hogy megállapítsuk, milyen sérüléseid vannak.
- Hagyjatok a fenébe...
- erőlködve kinyitottam a szemem.
A szemem kitisztult, s vele a látásom is. Az alvadt vér, ami miatt nehezen tudtam kinyitni a szemem, már eltűnt. Az az alak állt előttem, aki az ex-machina öklének csapása előtt meg próbált félre lökni...vagy éppen a csapás útjába taszítani, már nem tudom. Az arcán értetlenkedéssel figyelt rám.
- Elég durva álmaid lehettek...túl sok haragot fojtasz el magadban.
- Ehhez neked semmi közöd nincs. Véget ért a közös történetünk, kora hajnalban lelépek és soha többé nem látjuk egymást. Ha valaki felelősségre akar vonni Mrdok halála miatt, csak tessék, nyugodtan. Most nem tudom védeni magam, nyugodtan csapjatok le. Azt is lesz.rom.
- Elég csúnyán fejbe vághatott az a dög. Ez még tőled is túl antiszociális viselkedés. Nem mint ha túl hosszú ideje ismernélek. Ha tovább folytatod ezt az utat, valamelyik árok parton, átvágott torokkal fogod végezni.
- Semmi közöd hozzá.
- Tény és való, hogy nincs. Azonban vannak páran, akik megértették, hogy nélküled, és a másik ex-machina nélkül ma nem győztünk volna. Most jó tanácsként mondom: kapd össze magad. Amúgy se tudsz hajnalban távozni. Súlyos sérüléseid lehetnek.
- Semmi olyasmi, ami akadályozna. Nincs törött csontom, a kezeimet is tudom már mozgatni. A belső vérzések ellen meg Ti sem tudtok semmit sem tenni.
- A szekereken kaphatsz helyet, amelyek Harven Fell-be indulnak a szállítható sebesültekkel.
- Jajj nehogy már azt mondd, hogy ennyire aggódsz értem. Mennyi idő is telt el a csata óta? Órák? Eddig hol voltatok? Miattatok sérültem meg...eh, hagyjuk a fenébe. Csak egy kis időt hagyjatok nekem, egyedül. Túl sok mindent kell feldolgoznom...


A törpe ellépett, én meg próbáltam feltápászkodni. Minden porcikám sajgott, de a fájdalomról nem vettem tudomást, sőt, régi barátként köszöntöttem. A fájdalom jelzi, hogy még élünk. A lábaim erőtlenek voltak, de egy-két fegyvernyélből rögtönzött mankós botot állítottam elő magamnak, ezekre támaszkodva mértem fel a terepet. Eléggé nagy pusztítást vitt véghez az a baromi nagy dög, viszont úgy látszik, hogy valaki még őt is jobban elnáspángolta. Elég volt a nagy részt eltűnt fejére nézni, hogy tudjam, a végső találatot Seira vitte be. Nem hittem volna, hogy képes ilyenre. Tekintetemmel az ex-machina-t kerestem, azonban egyelőre nem találtam meg, bár a halvány fáklya fényben annak örültem, hogy nem mentem neki minden lépésemnél valaminek. Lassan tudtam csak előre haladni. Lehet, hogy még is csak van pár törött bordám, a fene se tudja, és valószínűleg a megerőltetés nem tesz jót neki, de nem vettem tudomást erről sem. Lubickoltam a kínban, amit éreztem pillanatnyilag. Túl sötéten, túl komoran láttam most a világot ahhoz, hogy bármi ilyesmivel foglalkozzak. Lassan a hágó bejáratához értem, ahonnét a törpök már nagyrészt eltávolították a kőzuhatagot, amit az ellenségre zúdítottunk. Menet közben az apró népség pár tagja próbált szóba elegyedni velem, de leráztam őket, és csak mentem tovább, előre. El se akartam hinni, hogy tényleg vége a csatának. Volt pár kérdéses rész, párszor elbizonytalanodtam...pontosabban szólva folyton kételkedtem abban, hogy sikert arathatunk. Egyáltalán: honnan került elő a fémkupac? És miért pont most. Egy ekkora izé biztos, hogy nem tud túl jól rejtőzködni, tehát a közelben kellett pihennie évtizedek, akár évszázadok óta, de akkor: miért kelt fel? Hol volt eddig? és mit csinált?

Enyhe szellő borzolta a hajamat, fázósan húztam magam köré a ruhámat, ami rongyosra szakadt a sziklának való ütközéstől, és az előtte bekapott kisebb-nagyobb szikla repeszektől. Hosszú évek óta vigyáztam erre a ruhára, erre tessék, most vehetek valami mást magamnak, valami tartósabbat. Valaki közeledett mögöttem.
- Nem érdekel, mit akarsz mondani.
- Csak annyit, hogy köszönjük. Belerángattunk egy csatába, ami nem volt a tiéd. Tudjuk, hogy Harven Fell-ből küldtek, hogy vigyázz Mrdok-ra, és akkor még nem tudtad, hogy mivel állsz szembe. Több tucatnyian alig bírtunk ezzel a döggel úgy ,hogy előre kidolgozott tervünk volt, és korlátozva volt az ex-machina. Semmiképp se tudtad volna megmenteni Mrdok-ot, ezt mindannyian beláthatjuk. Te viszont tovább harcoltál mellettünk, pedig számtalan alkalmad lett volna arra, hogy elfuss. Hogy miért maradtál harcolni, az csak a Te dolgod, de ismét csak szeretném megköszönni.
- Hogy miért maradtam harcolni? Volt egyszer egy apám, aki becsületességre tanított; volt egyszer egy anyám, aki empátiára; és volt egyszer egy jegyesem, aki megértésre. De aztán mind meghaltak és én folytattam tovább az életet rabszolgaként, míg egy nap meg nem bírtam szabadulni tőlük. Azóta úgy éltem, hogy ezen három tanítások nagy részét elfelejtettem, önző voltam. Most az egyszer próbáltam úgy cselekedni, ahogy ők tanítottak és mi az eredménye? Majdnem meghaltam. Ideje visszatérni a régi, önző, önfenntartó élethez...

Éreztem, hogy akar még valamit mondani a törp, viszont én háttal álltam neki és nem fordultam meg. Végül eltávozott.

A hajnal még mindig a patak parton talált engem, elhasználódott köpönyegem a földre terítve ücsörögtem, mellettem a két mankónak használt bottal. Sok dolgot kellett rendszereznem magamban, sok dolgot átértékelni és végképp nem tudtam, hogy alkalmazkodjak a világhoz. Egy halálközeli élmény ennyire megváltoztatott volna? Bizonytalan voltam, és elveszett. Aztán visszaindultam a tábor felé, kerestem magamnak valami kaját, meg a legerősebb bort, és ezekkel a kezemben elindultam megkeresni Seira-t. Tíz perc keresgélés után leltem rá az ex-machina-ra.
- Üdv! Szép lövés. További tervek?
Vissza az elejére Go down
Old Deus - Törp
Old Deus - Törp

Caldorbarduum

Hozzászólás : 31
Csatlakozás : 2014. Dec. 08.

[Megbízás] Exitium + RT Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Exitium + RT   [Megbízás] Exitium + RT Icon_minitimeJanuár 21st 2015, 08:01

Egy ideig nézegettem hogy mennyivel is lépitek túl a határidőt, aztán rájöttem hogy nem érdekel. Very Happy A határidő azon játékosok miatt létezik, akik nem teljesen motiváltak arra, hogy játszanak. Ti akartok játszani. Smile Nagyon nehéz manapság olyan játékosokat találni, akik tényleg képesek leülni és párbeszédeket alkotni, használni a fantáziájukat és írni. Nos ami már bizonyára feltűnt, én nem az a mesélő vagyok aki szájba rágja a dolgokat. Megadom az alaphelyzetet és rátok bízom, hogy éljetek vele tetszés szerint. Ezt persze lehet szeretni, vagy nem szeretni, én is ugye magamból indulok ki, én szeretem ha sok szabadságom van egy küldetésen. No de! Nagyon tetszettek a postok, de még tartozom egy zárással. Az értékelést és a jutalmazást megkapjátok utána.

Vannak azok az érzések, amikor egyik szemed sír a másik nevet. Ez után a csata után, sokan érzik át ezt az érzést. A győzelem és hogy sok ártatlan élet menekült meg, bizonyára sokat jelent egy törpnek és talán egy ex-machinának is. De sokan haltak meg, éppen ezért nincs igazán ok az ünneplésre. A törpök máglyákat raknak és elégetik halott társaikat. Mindeközben elkészülnek/megérkeznek a szekerek akik a sebesülteket szállítják Harven Fellbe. A szekereken számos fejsze, sisak, vagy más egyéb eszköz található, melyeken mindegyiken ott található a tulajdonosa neve, aki már nem használhatja többé. A törpök hazaviszik halott társaik legféltettebb eszközeit, hogy méltó temetésben részesíthessék őket, föld és kő alatt. ( Minden törpnek van egy tárgya, valakinek több is, melyet maga alkotott és megtalálható rajta a neve és egyben a lelke is benne. Mivel a holttesteket szállítani butaság lenne és nem is lenne veszélytelen, a törpök a halott társaik lelkével ellátott tárgyait temetik el. ) Szóval ha nincs ellenetekre irány Harven Fell, ahol a törpök mindenkit ellátnak legjobb tudásuk szerint. Mindezek után megtörténik a temetés és a gyászéjszaka. A törpök eltemetik a tárgyakat, mindegyik törpnél elmondják ki volt, mivel foglalkozott, milyen céhbe tartozott, s mit alkotott. A temetést végtelen fegyelem és komolyság jellemzi, majd mindezek után véget ér a gyász, a törpök győzelmi ünnepet csapnak halott társaik tiszteletére. Étel, ital, miegymás jelen van. A csarnokok törpök dalaitól és történeteitől hangosak. Pillanatok alatt legendává lesz a becsületes zsoldos és az igazságosztó ex-machina története, akik szembeszálltak egy másik ex-machinával. Vagy egy démonnal. Vagy sárkánnyal. Ja nem is, mert mindhárom volt egyszerre és ezer alvilági teremtmény követte őket, de ez már egy másik történet. Very Happy

Seira: A törpök nem tudják ugyan, mire vágysz, de szeretnének neked jutalmat adni egy csomag ezüst keretében. Hogy elutasítod, vagy elfogadod, csak rajtad áll, játéktechnikai szempontból mindegy. Mindemellett elkérik tőled a kardot, majd kicsivel később vissza is hozzák, SEIRA névvel belevésve. Ragaszkodnak hozzá, hogy megtartsd. Írd fel a felszerelések közé. Csak hogy tisztázzuk, ez egy fekete obszidiánpallos és úgy van megbűvölve, hogy nagyjából lehetetlen eltörni. Ez azért jó, mert teljes ex-machina erődet beleadva csapkodhatsz vele, de akkor is állja a sarat. ( Tévedés ne essék, nem teljesen törhetetlen, csak kevés dolog képes rá. )

Braomos: A törpök téged is megkeresnek, hogy kiosszák a jutalmadat, függetlenül attól, hogy Mrdokkal mi történt, bár a híresztelések szerint se holttestet, se fegyvereket nem találtak. Ha mindenáron nőket keresel, akkor Harven Fellben találsz egy elf kocsmát, ami egyéb szolgáltatásokat is nyújt. Persze csak ha értékeled az egzotikumokat. xD

Legyen elég ennyi. Ha postoltatok, jön az értékelés és a jutalmazás. Smile Hajrá! ^^
Vissza az elejére Go down
Ex machina
Ex machina

Seira

Hozzászólás : 18
Csatlakozás : 2014. Dec. 01.

Karakterlap
Hűség: Ex machinák
Pénz: 3 arany 30 ezüst
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő72
ÁllóképességÁllóképesség64
GyorsaságGyorsaság8
ÉrtelemÉrtelem62
KarizmaKarizma32
Speciális képességSpeciális képesség6

[Megbízás] Exitium + RT Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Exitium + RT   [Megbízás] Exitium + RT Icon_minitimeJanuár 23rd 2015, 09:52

Ide-oda rohangáltam a törpök között riadtan, és igyekeztem segíteni. Az első pár törpöt még gyógyítani is próbáltam, szinte ösztönösen... vagy talán nem is szinte. Hiszen eddig nem igazán fogtam fel teljesen hogy ilyen funkcióm is van. Utána már csak abban igyekeztem segíteni amiben tudtam... a tedd ide, vidd oda, cipeld ezt, cipeld azt feladatok nagyon is könnyen mentek, akár törpéről, akár felszerelésről volt szó, akár az egyik felcsernek kellett oda vinnem valamit.
Aztán egyszer csak Braomos tűnt fel a sokaság közül, először szinte úgy álltam ott előtte, mint aki leblokkolt.
- Te megsérültél... – állapítottam meg a tényt és el kezdtem vizsgálgatni jobbról is, balról is, és minden irányból amiből meg tudtam nézni. Végül mégis csak összetettem a két ujjamat, és egy zöld fénykör jelent meg körülötte amit végül igyekeztem a lábához közel tartani (anélkül hogy hozzáértem volna. A fájdalom valamennyire enyhülhetett abban a lábában, de a mágikus kör hamar vibrálni kezdett, végül eltűnt, és lekapcsolt, legnagyobb szomorúságomra. A rendszereim letiltottak, és nem tudtam használni a képességemet, amíg több energiával fel nem töltöm magam.
Ekkor felocsúdva néztem a ,,magas törpre”, mint aki csak most hallotta a kérdését. Kihúztam magam, és ránéztem, úgy válaszoltam:
- Nem tudom... Te merre mész?
Ez után pár pillanatra elhallgattam, talán abban reménykedve hogy válaszol, a végső következtetést pedig lehet, hogy már előbb is levontam, de kimondani csak később mondtam.
- Lehet...het..., hogy én is arra megyek.

Végül ahogy a törpök elindultak, többé-kevésbé igyekeztem Braomos közelében maradni. Így a szekér amire felszálltunk kettő, vagy három törppel kevesebbet tudott vinni tekintve, hogy a súlyom nagyjából annyit tett ki ( ha nem többet). Végül befészkeltem rendesen egy megfelelő helyre, ahogy biztos voltam benne, hogy nem esek le a szekérről és alvó módba kapcsoltam, hogy energiát gyűjtsek a napfényből.

Végre amikor Harven Fell-be értünk, ha a törpék engedték, segítettem nekik lepakolni a szekerekről a felszerelést, vagy akármit. Hasznos akartam lenni, segíteni akartam nekik, még mindig. Ez az érzés nem hagyott nyugodni egészen addig még nem mulatozásba kezdtek a dolguk végeztével. Többnyire most is szemlélődtem mint az elején. Igyekeztem megérteni az értelmét a történéseknek. Néha próbáltam Braomost megkeresni, még ha csak a tekintetemmel is. Nem tudtam igazából miért is... a leglogikusabb magyarázat az volt rá, hogy tudtam idővel tovább fog állni, mégsem tartozik ide, a törpök közé, és ha így lesz, arról nem akartam lemaradni. Nekem személy szerint nem volt úti célom, így megfelelt nekem az övé is, ameddig más nem hoz az idő.
De aztán pár törp úgy tűnt nem enged abból, hogy velem beszéljenek... bár ezt igazából nem bántam. És amikor kiderült mit akarnak csak összekulcsoltam a kezeim, végül félig egy lábra álltam, úgy néztem lesütött szemmel hol az egyikre hol másikra. Zavarban voltam. Nem akartam elutasítani semmit amit adtak Úgy tűnt ők örülnek, hogy oda adhatják, én meg örültem bármíly csekélységnek is... ez pedig még nem is volt nevezhető annak, bár nem tudtam igazán mi a szokás, náluk vagy akárkinél. Mindenesetre kissé félszegen elfogadtam amit adtak, és többször is megköszöntem, majd egy darabig csak álltam magamhoz ölelve a kardot miután ismét jól megszemléltem.
Vissza az elejére Go down
Ember
Ember

Braomos Jeroalath

Hozzászólás : 19
Csatlakozás : 2014. Dec. 02.

Karakterlap
Hűség: Emberek
Pénz: 7 arany 95 ezüst
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő7
ÁllóképességÁllóképesség6
GyorsaságGyorsaság8
ÉrtelemÉrtelem15
KarizmaKarizma3
Speciális képességSpeciális képesség124

[Megbízás] Exitium + RT Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Exitium + RT   [Megbízás] Exitium + RT Icon_minitimeJanuár 30th 2015, 08:10

Huh, megleptem az ex-machina-t. Legalábbis egy pillanatra úgy ledermedt, mint csenevész kiskölyök a jégviharban egy szál nemi szervben, teljesen átázva. Na már most, a kérdés az, hogy az a gyerek mit keres meztelenül, egy jeges területen. Jó, ezt még kimagyarázhatnánk, elég sokat ivott, elindult haza, aztán hirtelen puff - megjelent valami északi régióban, a ruháit menet közben elkockázta. De ezek után? Ezek után fogta magát és ugrott egy seggest a jeges tóba, mert az aztán iszonyat jó ötlet, a farkincáját megcibálta valami mélytengeri szörnyecske, így aztán hamar iziben fel is ugrott a jég tetejére - heroikus egy tett - és hirtelen egy jégvihar közepén találta magát, megfagyva. Pontosabban Ő már nem talált semmit, majd egyszer csak arra ébred fel, hogy már nem él. Na, körülbelül ilyen élményhez tartozó megnyilvánulást láttam így hamarjában, hirtelenjében Seira-n. Meglepődött, hogy élek? Az úgy kemény is. Elég kemény fából faragtak, bár gondolom látta, amikor a fajtársa egy szép kis jobb horoggal leterített a sarokba, én meg kényszer pihenőt voltam kénytelen kivenni.
- Hát, egész könnyen megállapítod a nyilvánvalót Seira. Szerintem a törpök simán bevennének maguk közé, főleg ha egy perc alatt lehajtasz előttük két hordó sört. Előbb-utóbb még királyukká is választanának...
Jegyeztem meg morgolódva. Nem voltam éppenséggel most túl jó hangulatomban, és hirtelenjében eszembe jutott, hogy miképp is jutott eszembe az, hogy eszembe jusson Seira-t felkeresni? Ja, igen, meg van: el voltam veszve. A törpökből jó időre elegem volt, nem volt semmi ismerősöm, és úgy éreztem, hogy ennek a kis fémhalomnak vannak a jövőre vonatkozó tervei. Most kelt fel a kábulatából, vagy mit tudom én miből, mert még mindig úgy vizsgálgatta a világot, mint egy jobb képességű két éves kisgyerek. Tehát, gondolom én, előbb vagy utóbb felfedező útra akar menni, talán az emlékezetéből előhalászik valami zsír kis helynek az emlékét, ahol jó pár dolgot össze tud harácsolni az ember, és én ott akarok lenni, hogy jól megszedjem magam. A pénzből letelepedett élet módot folytatnék, vennék egy ültetvényt valahol, ahol engedélyezik a rabszolgatartást. Ők művelgetnék a szőlősömet, termelnék nekem a fincsi bort, és lenne minden napra legalább három ágyas szolgám, akik minden kívánságomat kielégítenék. Ennél több ne is kelljen egy férfi embernek. Tökéletes elégedettség, minimális kockázat vállalással. Talán még egyszer feleségül is venném valamelyik leányzót...ja, nem, még sem. Ezt még én se hittem el magamnak.

Aztán úgy hirtelenjében én blokkoltam le, amikor Seira kezéből valami zöld izé jött elő. Az addig még okés volt, hogy nézegetett jobbról- balról (bár eléggé hasonlatos volt ahhoz, mint amikor az ember a vásáron egy lovat néz meg magának alaposabban), mert hát most lát először embert, és célszerű rögtön a legtökéletesebb példánnyal kezdeni a faj felmérését; bár ahogy belegondoltam, hogy ez a fajta viselkedés nem csak a lovak felmérésére emlékeztet, hanem pár primitív törzs párválasztási rituáléjának kezdetére is, azért a hideg egy kicsit kirázott. Mielőtt még feleszmélhettem volna, hogy mit is csinál újonnan szerzett fém ismerősöm, már a lábamhoz is tartotta azt az izé kört. Először majdnem hátra ugrottam, valami trükktől tartva, aztán éreztem, hogy a fájdalom enyhül az említett végtagban. Megnyugodva lélegeztem fel, harci reflexeimet ismét nyugvó állapotba helyeztem.
- Köszönöm, Seira...
Nyögtem ki egy tőlem telhető lehető legjobb köszönetet. A válasz, ami lényegében kérdés volt, meglepett. Eleddig azt reméltem, hogy neki van valami konkrét úti célja, valami, bármi. De úgy látszott, hogy mind a ketten ugyanolyan elveszettek vagyunk. Érdekes, hogy miként hozza össze a sors a különböző lelkeket. Alaposabban elgondolkoztam azon, hogy tényleg, merre is kéne menni? Első gondolatom valami lebuj volt, ahol kapni sört és nőket is. Rögtön ezután ismét valami jó kis zsírós melót elvállalni, ahol remélhetőleg nem kell majd több méteres ellenségekkel megvívni a harcot.
- Hát, egy ideig akár vihet egy irányba is az utunk, csak az a baj, hogy egyelőre még én se tudom, hogy merre megyek. Mindenképp Harven Fell-be, azt hiszem, hogy egy ideig még igénybe kell vennem a törpök szekereit, nem kéne túlságosan megerőltetni magam. De aztán utána? Majd időben el dől minden...
Vonogattam meg a vállamat. Eszembe ötlött, hogy vissza kéne mennem Jeroa-ba, lezárni a múltamat, és mindent, ami ahhoz a helyzet kötött. A falu lerombolása óta következetesen kerültem még a környékét is, legalább két napi járótávolságnyi távot tartva. Gyávaság volna? Nem tudom, de úgy éreztem, hogy oda el kell mennem előbb vagy utóbb, és talán jobb is, hogy ha valaki van mellettem, aki racionálisan, érzelmektől mentesen látja a helyzetet. Talán még vannak túlélők, és csak a gyilkosok hazudtak. Talán nem én vagyok az egyedüli a falumból. Talán...nem. A szüleimet tisztán láttam meghalni, pont, mint a kedvesemet. Mérhetetlen szomorúság öntött el, amit igyekeztem palástolni. Reménykedtem, de még is, miben? Hogy vissza megyek oda, ahol minden elkezdődött, és ott áll majd a falu, teljes épségében, ahogy arra emlékeztem? Grog-ék, a szomszédék viszik a teheneiket ki a rétre. Hallom apám pörölycsapásainak zúgását? Anyámat, amint kint a földön a kapával művészkedik? Lisa-t, amint épp nevetgélve szalad át a mezőn, hogy üdvözöljön engem? Szép is lenne. De ez a valóság, itt már nincs semmi szép.

Egyelőre ennyiben hagytuk a dolgot Seira-val. Ő segített pakolászni a törpöknek, bár azt nem nagyon engedték meg neki, hogy az elesett törpöket is vigye, úgy látszik, hogy ezt csak a fajtársaik tehették. Utolsó útjukra olyan kísérje el, akit ismertek gyerekkoruk óta. Egy sziklán üldögélve szívtam a pipát, amit az egyik törp adott még az indulás előtt. Azóta az a törp elhalálozott, a testét épp akkor vitték el előttem, amikor meggyújtottam a dohányleveleket. Nyertünk. Tény és való. De milyen áron? Jobban belegondolva, csoda, hogy még viszonylag ilyen kevesen haltak meg, bár ezt a törpök előtt inkább nem tettem szóvá. Egy gyászoló törpöt nem nagyon haragít magára senki ember fia, hogy ha még élni akar. A távolban több nagy máglya égett, és szépen lassan elkezdtek fogyatkozni a holttestek, mindannyian a tűz martalékává váltak. Nem éppen egy túl dicső vég, a hazádtól viszonylag távol meghalni. Tudták, hogy mire vállalkoznak, de akkor is. Mindegyikükre várt valaki otthon. Amíg meg nem érkeznek a szekerek a rossz hírekkel, az otthon maradottak a körmüket rágják kínjukban és várakozásukban. Aztán begördülnek a szekerek és egy törp bizottság tagjai a lehető legkíméletesebben igyekeznek tudtára adni a rokonságnak, hogy a szerettük meghalt. Ilyenkor mit lehet tenni? A másik kérdés: vajon ilyenkor illendő-e azoknak örülni, akiknek a szerettük életben maradt? Persze, örülnek, de teljes öröm lehet az, hogy közben tudjuk, a szomszédban már egy gyászoló család üli körbe az asztalt és emlékeznek meg a halott hősi tetteiről? Halál...mondják, hogy csak egy újabb, nagyobb kaland kezdete. B..szák meg. Az élet rendje. Ezt magyarázzák meg a túlélőknek. Hallottam olyan regéket, hogy egy csata után a túlélők megőrültek. Kattogott az agyuk, hogy mit tehettek volna, hogy a bajtársuk ne haljon meg, korbácsolták magukat, míg az őrület magához nem szólította őket. A túlélők bűntudata, vagy mi a fene. Hát, mi tagadás, sz.r egy világban élünk.

Ahogy az utolsó parazsak is kialudtak, és a törpök felkészültem az indulásra, én is felszálltam a szekérre. Magam mellé pakolgattam a felszerelésemet. A számszeríjamon nem esett egy karcolás sem, aminek kifejezetten örültem, így is ramaty állapotban volt, legalábbis nem működött minden funkciója, de sehol egy karc, sehol egy repedés. Pont ugyanolyan volt, mint azon a napon, amikor megvettem. Büszke vagyok rá, hogy mindvégig így vigyáztam rá, ápoltam, már-már a testem kiegészítésének véltem. Ellenben a kardommal. Amikor ránéztem, csak a fejemet csóváltam. Kicsit hajazott Bosszúra, az első kardomra, ami sajnálatos módon már nem volt a tulajdonomban. De ez a kard, ez jobb volt nála, és most tessék: az éle teljesen kicsorbult, és nem tudom, hogy egyáltalán újra lehet-e élezni. Kivettem a tőrt a lábszáramra szerelt tokból, majd a szegényes arzenált letakartam köpönyegem megtépázott maradványaival. Hát, erről ennyit. Azt a darabot tuti, hogy nem fogják soha se úgy megvarrni, mint az eredetit, és ezt a típust már nem is nagyon lehet máshol megkapni. Egészen pontosan: tuti, hogy nem lehet, mert egyedi darab volt, és a szabó, aki csinálta, már azóta rég elhalálozott. Szívás.
Seira is azon a szekéren utazott, amelyiken én, azonban a törpök városáig nem túl sok mindenről tudtunk beszélni, tekintve, hogy ő talált magának egy jó kis helyet, amit előzőleg már én is kinéztem magamnak, és bevágta a szunyát. Nem tudtam, hogy az ilyen szerkezeteknek is szükségük van ilyenre, de gondolom, hogy nem tesz túl jót egyetlen gépszerkezetnek sem, ha egész nap, éveken vagy akár csak napokon keresztül folyamatosan működik. Tapasztalatból tudja az ember, hogy előbb-utóbb minden elkopik, gondolom ez náluk sincs máshogy.  Ahogy elkezdtem magamnak is keresni valami helyet, megakadt a szemem egy nagy halom fegyveren és egyéb eszközön, amit a csatatéren gyűjtöttek össze. Az egyik törp még indulás előtt elmagyarázta, hogy ezeket fogják felhasználni a temetésen. A gondolat, hogy most egy olyan temetésen kell részt vennem, ahol senki hozzám közel álló sem halt meg; míg a szüleim és barátaim temetésén nem tudtam ott lenni(már ha kaptak egyáltalán ilyet) hányingerrel töltött el. Elfordítottam a tekintetem a kupactól, és az út hátra levő részében - ami azért eléggé hosszú volt - leginkább lazsálással és pihenéssel töltöttem: lustán, unottan bámulva a környezetem a szekér léceinek rései között. A folyamatos, szabályos időközönkénti döcögés, és a változatlan terep monotómiája miatt aztán hamar el is aludtam.

Mire Harven Fell-be érkeztünk, már legszívesebben leugrottam volna a szekérről és futottam volna jó pár nagy kört az egész város körül, csak hogy levezessem azt az egyre növekvő és gyülemlő feszültséget, ami a városhoz közeledve halmozódott fel bennem. Nem nagyon akartam látni és hallani azt, amikor közlik másokkal a gyászhírt, így amint megálltak a szekerek, én már takarodtam is el, és egy kis sétát tettem a környéken, céltalanul bolyongva. Aztán hamar össze is gyűjtött engem kettő igen csak izgága törp, akik minden ellenkezésem ellenére valami ispotály-szerű képződménybe toloncoltak. Utáltam a kuruzslókat, "orvosokat", meg a többieket. A legtöbbje kontár volt, a többi pofátlanul nagy összeget kért el csekélyke tudásáért. Itt legalább nem kellett fizetnem, és az ellátás is egészen jó volt, ettől függetlenül a vajákosok iránti ellenszenven egy csöppet sem csökkent. Külön meglepetésként hoztak egy méretemre szabott ruhát, ami a törp stílust képviselte, mondván, hogy ebben lenne ildomos megjelennem a temetésen. Ez az, amit el akartam kerülni, azonban belém is szorult némi tisztesség, így aztán ha kissé fanyalogva is, de a megadott irányba vettem az utamat. Mire beértem a terembe, már mindent előkészítettek a végső tiszteletadás ceremóniájára. A törpök folyamatosan áramlottak a terembe és az ajtókban a ceremónia mesterek igazgatták el a népeket, hogy ki hova menjen. A csatát túlélő törpök, Seira, és én az első sorban álltunk. A közepet a törpök alkották, és a két faj képviselői a széleken kaptak helyet, jelezve, hogy három faj tagjai fogtak össze egy közös fenyegetés leküzdésére; s bár voltak hősi halottak, de megmutattuk, hogy igen is, félre lehet tenni az ellenszenveket és a rasszista érzelmeket, ha úgy hozza a sors. Nem akartam mondani, hogy nekem a rasszista érzelmeim egyáltalán nem enyhültek, én fegyveres fenyegetés miatt maradtam ott, na meg azért, mert reméltem, hogy majd tudok lopni egy-két értékesebb tárgyat, csak erre nem adódott lehetőség.
A dobok dübörögtek. Hatalmas dobok lehettek, amelyek megrezgették az egész termet, és az ember előbb-utóbb azt vette észre, hogy a szíve a dobverés ütemére kezd verni és ismeretlen borzongás fut végig rajta minden taktusnál. Nemsokára csatlakoztak hozzá a csatakürtök harsány, heves ütemei; a lantok lágy melankóliája, és még pár olyan hangszer hangja, amelyet nem tudtam azonosítani. Az egész olyan hatást keltett, mint ha szavak nélkül is el tudták volna mesélni, hogy még is, mi történt azon a végzetes napon, amikor a kis csapat össze futott a nagy ellenséggel. Nem voltam érzelgős ember, de már-már majdnem hogy elmorzsoltam egy könnycseppet, aztán gyorsan észbe kaptam és jól megdorgáltam magam, hogy ne legyek ennyire hülye.  A halottak listájának felsorolása hosszadalmas procedúra volt, hisz mindent elmondtak róluk, amit el lehetett mondani; foglalkozás, életének fontosabb mementóit, nagy tetteit és alkotásait. Személyes tárgyainak végtiszteletbe helyezését a rokonok végezték el, aztán valami pap, vagy ahhoz hasonlatos személy áldását adta a tárgyakban lakozó szellemre, nyugodjék békében, találja meg dicsőségét a túlvilágon is, majd a tűz kialudt, és jött a következő tárgyhalom, következő rokonok, ismét a pap és a tűz kialszik. Mire végeztek az egész szertartással, csak a terem közepén lobogó máglya tüze adott némi világítást, jelképezve azt a máglyát, amelyen a holttesteket égették el. Szép temetés volt, meg kell hagyni. A halotti máglya még pislákolt párat, majd végleg kialudt. Ebben a pillanatban az ajtók kivágódtak, és fény áradt a csarnokba. Amit előbb még végtelen fegyelem és csönd jellemzett, az most alakult át hatalmas zűrzavarrá és kakafóniává. A hirtelen változás letaglózott és hirtelen nem tudtam, hogy még is, mi a büdös franc történik.

Csak sodródtam a tömeggel, főleg, mert az a törp, akinek a nevét még mindig nem tudtam, megfogta a vállamat és magával ráncigált. Értetlenül néztem, azonban nem engedték, hogy szabaduljak erőteljes szorításából. Nem szóltak egy szót sem, csak hirtelen bependerítettek egy ajtón, és majdnem elmerült a fejem a legnagyobb söröskorsóban, amit életemben láttam. Nem is korsó volt ez, hanem inkább már egy vödör.
- Mi a jó büdös fa..?
- Törp szokás. Seggrészegre isszuk magunkat halott társaink tiszteletére. Annyit iszunk, amennyit ők is megittak volna, ha még vagy tíz tucat évig is élnek!
- harsogta újdonsült barátom.
- Az úgy kemény is. De amúgy, áruld már el a neved...
- Bulwark.

Így tudtam meg végre annak a törpnek a nevét, aki átvette Mrdok szerepét a csapat irányításában; annak a törpicseknek a nevét, aki önkielégítéssel vádolt és aki az ex-machina ökle elől próbált félre lökni. Pár nap után végül is, ideje volt már pár nevet megtudnom, hátha a későbbiekben még jól jöhet egy-két törp ismerős, akik kisegítenek, ha baj van.
Kénytelen voltam szinte mindegyik törppel koccintani, akik túlélték a csatát. Ennek az estének az idejére nem volt sem ember, se törp, csupán bajtársak, egy közös élmény kovácsolt minket ideiglenes csapattá, és valahogy jól esett, hogy nem ítélnek el, hogy végre biztonságban érezhetem magam....jól esett a tudat, hogy ha ideiglenesen, de tartozhatok valahova. Ennek örömére jó pár korsó sört bevedeltünk a törpökkel. A harmadik után már én is elkezdtem vigyorogni. Az ötödik után már mindenki cimbora volt. A hetedik után sikerült találkoznom egy törp nővel, és miután kifejeztem neki abbéli örömömet, hogy legalább a törp nők nem szakállasak, kapott tőlem egy cuppanós puszit. A tizedik korsó után már Bulwark-kal, valami Tyn nevezetű alakkal és a testvérével, Tyr-rel(aki égő pipával mászkált még a csata előtte lőporos hordók környékén) az asztalon lejtettünk valami iszonyat szégyen táncot. Repültek a korsók és a tálak mindenfele, mind a négyen teljesen mást kornyikáltunk, és nemsokára már majdnem az egész népség az asztalokon keresett helyet magának. Az új őrület lecsengése után gyorsan összekapkodtuk az elgurult korsókat, újra töltöttük őket és leültünk az asztalhoz.

Valaki a hátamat kopogtatta. Megfordultam, korsómat már tartottam, biztos voltam benne, hogy valaki koccintani akar velem. Egy ifjonc volt, ha ember lenne, maximum tizenöt évesnek tippeltem volna. Alig serkent valami szőr a pofikáján, és akkora szemei voltak, hogy egy betegebb fantáziájú férfi ember be is tudta volna oda rakni neki. Pfuj...undorító. Soha többet ennyi sört. Koccintottunk a fiúval, aki megeresztett egy vigyort, hátra nézett a társai felé, integetett nekik majd lehuppant mellém. A másik három srác hitetlenkedő arcot vágtak, majd pár pénzérme cserélt helyet. Ezek arra fogadtak hogy ez nem mer leülni mellém?! Mi a fene...
- Te vagy az a nagy zsoldos nem? Brémosz Dzsárolát?
- Hát, szép öcsém, majdnem. De jó, megengedem, hogy így szóliccsá, mert kva jó a hangulat bakker! Igyá sört! A sör az jó, érted? Hé, Bulwark! Én már tizenkettőnél tartok!
- Cseszheted öcsém. Ez a huszonegyedik!
- ezzel lecsapott egy üres korsót és nyúlt a következőért.
- Na meg az anyádat fogom azt hagyni, hogy egy törp leigyon engem!
Kaptam is egy korsó után, gyors lehajtottam a felét, majd a fiúhoz fordultam:
- Oszt neked miben segíthetek? Inni akarsz? Igyunk!
- Tényleg igaz, hogy Te győzted le az ex-machina-t? Azt mondják, hogy egy csapással leszelted a fejét annak a behemótnak és a fejére hugyáltál még utána, megmutatva, hogy mennyire nem jelentett neked problémát a legyőzése.
- Na, azért ez egy kicsit túlzás. Kettő csapás volt és épp hogy csak csordogált valami lé.
- Nem is igaz! Én, Bulwark, az őseim szellemére és Caldobarduum golyóira esküszöm, hogy nem így volt! Ez a kis zsoldocskácska egy kő mögött lapított végig, az édesanyjáért siránkozott és liter számra vedelte a sörömet, aztán amikor elindultam, hogy elkapjam őt, nem számítva, hogy az a dög aprítja a népemet, kirohant a sziklák mögül és inkább átrágta magát azon a dögön, semmint hogy velem találkozzon.
- Hogy mi van? Volt nálad sör? Cseszd meg, nekem meg csak bort adtál! Ne hazudj már ennek a kölyöknek itt! Igen is, úgy volt, ahogy Ő tudja...enyhe hajlításokkal, ez most mellékes, de egy a lényeg: egy kiba hős vagyok.
- Hősiesen tojtad össze a gatyádat.
- Te meg összehugyáltad magad, na és? Na most vitatkozhatnánk arról, hogy melyik a durvább, de eléggé sz.r egy téma lenne.
- Ilyenek lennének hát a csata utána ivászatok? Én is hős akarok lenni!
- nyögte közbe a srác. Hirtelen csend.
- Ne akarj hős lenni. Ne akarj harcolni. Örülj, ha nem kell. Ameddig csak azért akarsz harcolni, hogy nevet szerezz magadnak, nem leszel senki sem. Akkor harcolj, amikor kell: amikor a népedet kell védeni, az erkölcsöt és a jót. Soha se a dicsőségért. Tudom, hogy szent beszéd ez egy zsoldostól, de hidd el, megéltem már pár dolgot, ahogy itt a teremben szinte mindenki. Ők is ezt mondják. Úgy lehetsz igazán hős, ha a jó dolgokért harcolsz. Meg ha legalább olyan nagy farkad van, mint nekem. Egyszer Bulwark meglátta, és utána olyan pirulósan rohant el, mint szűz lány, amikor először lát ilyet. Bár lehet, hogy Ő eddig nem is látta a sajátját a nagy hasától...
- Na ide figyelj ember...!
- kezdett bele ivócimbin a beszédébe, de én egy elegánsnak nem nevezhető mozdulattal az ifjoncot gyors az ölébe löktem, lehajtottam a korsóm maradékát és megragadtam két teli korsót, majd léptem...

[Megbízás] Exitium + RT 879443805let_lt_s_www.kepfeltoltes.hu_



- Fhu, még egy ilyen másnapot!
- Neked is jó reggelt, szivi...

Hamar gyorsában felpattantam. Egy elf nőcike hevert a jobb oldalamon. Full meztelen. Azt a rohadt ég, hogy került ez ide? És én egyáltalán hol vagyok? Balra fordultam. Mint ha az iker testvére feküdt volna mellettem, egyik keze a combjai között, a másikkal melleit takarva szemérmesen és édesen szuszogott mellé. Oh, igen, végre. Két dögös, bombázó csajszi mellett ébredni már igazán nagy teljesítmény. Egy baj van: nem emlékszem az előzményekre.
- Hol vagyok?
- A gyönyör túlvilági régióiban, cicám...
- dorombolta a jobbomon fekvő nő.
- Tetszik ez a régió. Főleg az itteni fogadtatás. Tökéletes domborzati viszonyok, édes szájak. Egy baj van: nem emlékszem semmire sem az előző estéből, a fejem hasogat, és hát...nem akarok úgy elmenni innen, hogy egy ilyen élményről nem maradt semmi emlékem. Segítenétek tán talán felidézni azokat az emlékeket?
A nő mosolyogva bólintott egyet, mezítelen testével keresztül vonaglott rajtam, majd egy édes csókkal felébresztette a testvérét. Egy ideig még egymással voltak elfoglalva, aztán egyszer csak jelezték: ideje bővíteni a partyt. Az Istenekre....azt hiszem, még is csak kedvelem ezt a tetves Harven Fell-t....
Vissza az elejére Go down
Old Deus - Törp
Old Deus - Törp

Caldorbarduum

Hozzászólás : 31
Csatlakozás : 2014. Dec. 08.

[Megbízás] Exitium + RT Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Exitium + RT   [Megbízás] Exitium + RT Icon_minitimeFebruár 1st 2015, 07:31

Így hát küldetésetek véget ért, bár döcögős volt egy kicsit, azért én elégedett vagyok veletek. Smile

Jutalmak:

Seira: 4 arany, 12 pont

Braomos: 5 arany, 15 pont
Vissza az elejére Go down
Ex machina
Ex machina

Seira

Hozzászólás : 18
Csatlakozás : 2014. Dec. 01.

Karakterlap
Hűség: Ex machinák
Pénz: 3 arany 30 ezüst
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő72
ÁllóképességÁllóképesség64
GyorsaságGyorsaság8
ÉrtelemÉrtelem62
KarizmaKarizma32
Speciális képességSpeciális képesség6

[Megbízás] Exitium + RT Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Exitium + RT   [Megbízás] Exitium + RT Icon_minitimeFebruár 5th 2015, 08:52

(Köszönjük törp uram^^)

A történéseket még az után sem értettem, hogy a temetésnek vége lett. Szinte éreztem, hogy valami fontos történt, de a lényegét valahogy nem sikerült megragadnom a dolgoknak. Ennek ellenére mélységes örömmel töltöttek el az ajándékok amiket kaptam, még ha jelenleg fogalmam sem volt, hogy mit fogok velük kezdeni. Asztalról asztalra jártam az ünnepségen... vagyis inkább megálltam a legtöbb asztal közelében nézelődni. Próbáltam többnyire a beszélgetések értelmét felfogni, de ahogy telt az idő ez egyre nehezebben ment. Ennek két lehetséges oka volt. Az első, hogy velem volt valami probléma, a diagnosztikai rendszerek azonban még mindig nem adtak jelet egy meghibásodásról sem. A második, hogy mindenki más kezdett furcsán, és egyre furcsábban viselkedni. Ez viszont számomra még nem nyert teljes bizonyosságot.
Bár amikor az egyik törp felajánlotta a korsóját, benne egy eleggyel, melynek a neve egyértelműen ,,sör" volt, eléggé meglepődtem.
Végül aztán észrevettem, hogy Braomos távozik. Azt hiszem akkor döntöttem úgy, hogy egyelőre felhagyok a történések elemzésével. Bár ennek ellenére, az adatrögzítés továbbra is nagyban folyt a részemről. Mikor épp beértem volna őt az utcán, egy újabb törppel láttam vitatkozni, miszerint a kecske elölről kecske, avagy hátulról... legalábbis azt hiszem. Nagyjából azt hiszem, ennyit tudtam kivenni, hiszen ekkor a beszélgetésben elhangzott számomra ismeretlen/érthetetlen szavak száma elég nagy volt. A beszélgetés végül odáig fajult, hogy a törp a csizmájával akarta elverni Braomost, ami mellesleg fémből volt. A helyzet azonban ott megbukott, hogy a törp felbukott, illetve nem tudta levenni a csizmáját, addigra pedig Braomos hét határon túl járt... vagy legalábbis három házzal arrébb.
Végül aztán beérve őt úgy tűnt nagyon meglepte a jelenlétem. És valószínűleg törpnek nézett... legalábbis először? A kommunikáció köztünk több helyen megbukott. Aggódtam, hogy a szenzorai nem működnek rendesen. Bár ahogy elnéztem talán még a motorikus funkciói sem voltak igazán rendben. Ezt igyekeztem tolmácsolni irányába, de a válasz többször sem volt értelmezhető számomra. Összevetve azonban a törpök viselkedésével, feltételezhető volt, hogy ez a jelenség átlagos volt.
Valami tyúkot emlegetve, hosszas próbálkozás után jutottunk el valahova, így végül nem tudtam meg, Braomos mit akart igazából mondani. Azt mondta várjam meg itt... ami meglepő módon, elsőre, egész tisztán hangzott el. Így megvártam odakint a ház előtt.
Amikor kijött a főbejárat mellett talált ülve, ahogy az újdonsült obszidián kardomat szorongattam magamhoz, becsukott szemmel, mintha aludnék.
Vissza az elejére Go down
Ember
Ember

Braomos Jeroalath

Hozzászólás : 19
Csatlakozás : 2014. Dec. 02.

Karakterlap
Hűség: Emberek
Pénz: 7 arany 95 ezüst
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő7
ÁllóképességÁllóképesség6
GyorsaságGyorsaság8
ÉrtelemÉrtelem15
KarizmaKarizma3
Speciális képességSpeciális képesség124

[Megbízás] Exitium + RT Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Exitium + RT   [Megbízás] Exitium + RT Icon_minitimeFebruár 12th 2015, 12:10

Hát, köszönjük szépen törpicúr KM úr a megértést és a türelmet Wink

Hát, amit az a két lány művelt egymással, és utána velem, egy jó ideig kielégítette minden pajzán vágyamat. Na meg hát, tanultam tőlük pár új dolgot is, amit akár a későbbiekben is felhasználhatok. Egy szóval, minden értelemben kielégítő éjszakám volt. Úgy becsiccsentettem drága törp barátaimmal, hogy olyan buliban még életemben nem volt részem, és az elf csajok is durván tolták. Még az ajtó felé menet egyszer visszanéztem az iker párra, akik aranyosan összeölelkezve szunyókáltak, majd kiléptem az utcára. Az első tapasztalat: túl sokáig voltam sötétben, csak nagyokat pislogtam a hirtelen napsütésre...na meg akkor, amikor megláttam Seira-t, amint egy bazi nagy karddal az ölében ücsörög az ajtó előtt. Huh, Ő meg hogy talált meg engem? Kutakodott utánam? Követett? Bakker, tudtam, hogy utánam fognak küldeni előbb-utóbb egy ügynököt azért, amit elkövettem rövid pályafutásom alatt, na de hogy pont egy ex-machina-t? De még is, ki küldte utánam? És miért? Nem csináltam semmit sem, esküszöm, amiért engem üldözni kéne! Na most meg, még is, mi a jó nagy fenét fogok én kezdeni ezzel a szituval? Ki kell derítenem, hogy kik a megbízói, kik küldték utánam. Istenemre, paranoiás lennék csak? Lehet, hogy azért jött utánam, hogy ne essen semmi bajom se, és készségesen megvárt, míg elintézem a dolgaimat, hogy biztos ami biztos, gondoskodjon rólam. Na de, ki akarna nekem ártani a törpök városában? Mitől akarna megvédeni engem? Tud talán valamit, amit én nem? Akármilyen irányból is közelítem meg Seira jelenlétét, csak egy következtetésre tudok jutni: valaki ártani akar nekem! Most mi lesz? Minden lépésemre ügyelnem kell? Állandóan hátra kell néznem, attól félve, hogy valaki leszúr? Engem? Braomos Jeroalath-ot? Faluja egyetlen túlélőjét, a nagy hőst, a bazinagyfémkupac-gyilkos mindenki kedvencét? Engem, ki meg fogja váltani a világot előbb-utóbb? Jó, kell még hozzá pár újjászületés, meg miegymás, amiben nem hiszek, de akkor is. Én fontos személyiség vagyok! A világ nélkülem unalmas, szürke és igen csak lapos lenne. Valakik azért szövetkeznek, hogy unalmassá tegyék a világot? Valakiknek fáj, hogy ha az emberek vidámak? Jó, ez gyakran nekem is fáj, mert mindig azt hiszem, hogy rajtam nevetnek, főleg amikor egyszer részegen és pucéran caplattam végig egy városka utcáin. Na mondjuk azt nem azért tettem, mert annyira nagyon kedvem volt hozzá, hanem azért, mert kiraboltak és minden ruhámat elvették, legalábbis amit nem az egyik rejtekhelyemen tároltam, de akkor is. De legalább egész este ingyen ittam, úgy hogy a végső konklúzió az, hogy jól jöttem ki belőle. És mint ha még egy-két csajnak be is jött volna az, amit láttak. A férjüknek, vagy jegyesüknek már annyira nem, mert azonnal elráncigálták őket az utcáról, amin épp végigcaplattam. Azóta is remélem, hogy emlegetik azt az esetet, és pár asszony csak üldögél az ablak előtt, halkan sóhajtanak egyet és csak merengenek, hogy milyen lett volna, ha aznap nincs ott a férjük. A férj meg félreérti az egészet, azt hiszi, hogy azért sóhajtoznak, mert az asszony őket kívánják. Ennél nagyobb tévedésbe nem is eshetnének. Na mindegy, a lényeg, hogy valakik az egész világ ellen szövetkeznek, és én vagyok az elsődleges célpontjuk! Na már most, vagy Seira az egyik ügynökük, vagy a jó fiúk oldalán áll, és védelmezi a világ emberét. Hmm...még mindig nem tudom, hogy mit tegyek. Ja, de, még is tudom.
- Seira, drága újdonsült barátom, ki várakozik eme szép tölgyfa ajtó előtt, mi út a boldogság paradicsomába, vagy paprikájába, tudja a fene; mondd csak, mit csinálsz eme szép, napsütéses napon, ily' magányosan ücsörögve egy bazi nagy karddal a kezedben?
Csak semmi konkrét rákérdezés, agyafúrtságom egyszerűen nem ismer határokat. El kéne mennem mesterkémnek, kifaggatnék mindenkit az aljas, sunyi, alattomos, alamuszi, alávaló, hitvány, gyarló, sötét, becstelen és legfőképpen morbid terveiről, amiket aztán vagy felhasználnék, vagy ellenük fordítanék. Na, mondjuk, a kettő egy és ugyanaz, szóval édes mindegy, a lényeg az, hogy jól kikérdeznék mindenkit, aztán örülnék a fejemnek. Annak már nem nagyon örültem, hogy valahol ágyék környékén elkezdett vakarózni. Csak nem voltam nemibetegek azok a csajok. Aztán rájöttem, hogy ez csak amolyan férfias viszketés, pont ugyanaz, mint ami minden reggel megtörténik velünk. Na de most, hogyan segíthetnék ezen is? Szerintem szegény gépezet félreértené, ha én most minden további nélkül elkezdenék vakarózni nemes tájékaimon, s bőszen kutakodna a kis buksijában, hogy ez még is, mi a fészkes fenét jelent. Én meg imádkoztam benne, hogy ez tényleg csak a rutin szerűen jelentkező inger legyen és ne valami kezdődő tripper vagy kankó jele. Minden lelkierőmet össze szedve igyekeznem nem tudomást venni vágyaimról, hogy két kézzel essek az ápolásnak, és inkább leültem Seira mellé. Pontosabban lefolytam a falon, mint a reggeli gyomortartalom. Fejemet hátradöntve bámultam az eget, és egy világmegváltó gondolatom támadt.
-Kutyaharapást szőrivel, tartja az ősi közmondás, és milyen igaz. Kéne valami sört szereznem. Tudod, drága barátosném, vagy barátom, nem tudom, még is, milyen nembe soroljalak téged, bár elől meredező kiegészítőid alapján inkább nőnek tartanálak, már ha van nálatok ilyen...na de vissza a témára. Sör. Az istenek nedűje. A rege úgy tartja, hogy először Caldobarduum, a törpök istenének fejéből pattant ki az ötlet, hogy kéne valami ütős kis motyót összedobni, ami olyan királyra sikeredett, hogy aztán a törpicúrok népitala lett, legalább nekik is legyen valami, amire büszkék lehetnek. Igaz, hogy túlzott fogyasztása csúnya dolgokat tud művelni bármilyen faj képviselőivel, de pont ezért isszuk. Kicsit felengedünk tőle. Megjegyzés: egyszer egy sárkányt iszonyat módon le kéne itatni, tuti buli lenne részegen látni őket, csak nem kéne a közelben tartózkodni, amikor beüt náluk is a cumó, aztán elkezdenek pusztítani. De egyszer neked is ki kéne próbálni. Vagy inkább nem. Nem ismerem a belső felépítéseteket, de lehet, hogy annak a sok fémkacatnak nem tenne túl jót. Valakik elkezdtek regélni valami másik fajta italról, amit nem rég kotyvasztottak ki. Gyümölcsöket használnak hozzá, amiket erjesztenek, vagy mi. Pálinka, vagy ilyen fantázianevet adtak neki. Na olyanból kéne egyszer közösen fejenként egy-egy litert leküldeni, megnézni, még is, milyen hatása van a szervezetre. Na, lényeg a lényeg, hogy akármit is csináltam az előző este, az csak is a sör miatt volt. Ha valami hülyeséget csináltam, nem kérek érte bocsánatot, de ha akarsz, megbocsájthatsz. Ha most körbenézel a városban, találsz pár eléggé szép fejszerkezetet, mindenféle grimasszal. Na ők egy oltári nagy szívásban részesülnek, úgy hívjuk, hogy másnap. Szerintem az Old Deus-ok, vagy másmilyen isteni teremtmények direkt szivatásként találták ki, hogy a hülye halandók ne élvezzék annyira a piát. Ha nem lenne másnap, és nem lenne egyéb rosszullét, mint az enyhe, vagy nem túl enyhe hányinger, annyi alkoholt ledöntenénk magunkba, hogy nincs az a gyümölcsös, vagy szőlős, vagy mittudomén mi, ami kielégíthetné szükségleteinket és igényünket. Hogy ezzel a monológgal hova akartam kilyukadni? Hát, látod, ezt nem tudom, csak úgy éreztem, hogy mindezt meg kell osztanom veled, hogy okítsalak egy kicsit a világ működéséről, amit úgy látszik, hogy még csak most kezdesz el megtapasztalni. Ergo, eddig hol voltál? Mit csináltál? Ki vagy Te? ÉS MI A FRANCÉRT KÖVETSZ??!!
Az utolsó mondatot eléggé nyomatékosítottam. Fenébe. Fáj a fejem. Rohadt másnap...vagy aznap? Kellene egy korsó sörike. Hol van Bulwark? Ivócimbo, hozd a sörünket!
Vissza az elejére Go down
Ex machina
Ex machina

Seira

Hozzászólás : 18
Csatlakozás : 2014. Dec. 01.

Karakterlap
Hűség: Ex machinák
Pénz: 3 arany 30 ezüst
Pontok:
PontokÖsszes pontÖsszes pontElosztott pontElosztott pont
ErőErő72
ÁllóképességÁllóképesség64
GyorsaságGyorsaság8
ÉrtelemÉrtelem62
KarizmaKarizma32
Speciális képességSpeciális képesség6

[Megbízás] Exitium + RT Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Exitium + RT   [Megbízás] Exitium + RT Icon_minitimeFebruár 14th 2015, 01:54

A nap már kellemesen kezdett sütni mikor Braomos úgy döntött, hogy ki jön a házból. Kedvesen néztem... volna rá, ha tudtam volna, hogy azt hogy kell. Így csak egyszerű értetlenségre, vagy egyetlen érzelmet sem tükröző arckifejezésre futotta. Ennek viszont legalább az az előnye meg volt Braomos számára, hogy így semmilyen fenyegető dolgot szem mutatott.
Pár pillanat eltelt a kérdése után mielőtt válaszoltam, ami talán azt az érzetet is kelthette, hogy gondolkozok.
- Azt mondtad itt várjalak... úgy hogy vártam. A kardot meg a törpöktől kaptam az... – itt újabb pár másodperc telt, még az oda illő szót kerestem – ünnepségen. Mellesleg... olyan furcsán fejezed ki magad... Van valami oka? – kérdeztem rá, ami már a monológját végig hallgatva felötlött bennem az elején. És ha már itt tartunk – Mi ez a hely?
Ha már ennyi időt eltöltött ott biztos érdekes lehet... És még ha leskelődtem is amikor egyesek jöttek mentek, úgy sem értettem a dolgot.
A további magyarázatot meg csak csendben hallgattam, mint valami jó tanítvány. Néha kicsit egyik, majd másik oldalra billentettem igazán a fejem. Igazán érdekes volt, és úgy éreztem sok hasznos információval gazdagodok.
- Ez... sok mindent megmagyaráz.
Ezzel a kijelentésemmel egyetemben kicsit úgy éreztem, hogy megvilágosodtam kissé, legalábbis bizonyos dolgokat tekintve.
-A furcsa dolgokba beletartozik az összefüggéstelen beszéd, és koordinálatlan mozgás is?
-Te melyik nembe tartozol? Ha van különbség köztetek, akkor jelen megfigyeléseim szerint, inkább hasonlítok azokra akikkel odabent találkoztál... – mutattam az ajtóra, ami mellett olyan szépen elhelyezkedett... hozzám hasonlóan.
Az utolsó kérdéseit már annál inkább nehezebb volt fel dolgozni. Hosszú... hosszú pillanatok teltek el mire ismét megszólaltam. Többször próbáltam meg felkutatni az erre vonatkozó információkat, és valamilyen egybefüggő formába önteni, de elég nehezen ment. Úgyhogy végül újból lefuttattam a keresést a szükséges információkra, ezúttal hangosan kommentálva.
- Keresés... - ismét várakozás, miközben újfent kettőt rándult a fejem, egyet oda, egyet vissza. - Identitás: Seira... Identitás fennállása: 1 hónap 3hét 2 nap 11 óra 38 perc. Az első emlékem, egy barlang, és azóta jártam, nézelődtem, megálltam a tájat, és az állatokat nézni, amikor legalábbis nem alvó üzemmódban voltam. Aztán találkoztam egy zöld hajú valakivel, aztán a törpökkel a faluban miután megtaláltam a hullákat... – itt sikerült kicsit leblokkolnom. Olyan hang jött ki belőlem, mintha két hidraulika egymásnak feszült volna olyan erővel, hogy már mind két alkatrész törni készül. De valójában ismét csak a hanggenerátorom volt a felelős a dologért. Aztán végül mintha észre sem vettem volna a hibát egyszer csak folytattam a beszédet. - Harcoltunk... aztán beszéltünk velük, elindultunk vissza, aztán azt hiszem a többit te is tudod. És azért követlek, mert úgy volt, hogy együtt megyünk tovább. Mivel konkrét úti célom nincs, gondoltam megyek utánad, az is épp elég jó célállomás ahova te mész mint bármelyik másik.
Vissza az elejére Go down





[Megbízás] Exitium + RT Empty
TémanyitásTárgy: Re: [Megbízás] Exitium + RT   [Megbízás] Exitium + RT Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

[Megbízás] Exitium + RT

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

 Similar topics

-
» [Megbízás] Óda Rielhez
» [Megbízás] Az árnyak útja
» [Megbízás] Caldor Labirintusa
» [Megbízás] A király katakombái
» [Megbízás] Ami volt, és ami lesz...

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
War of Change :: Játéktér :: Világunk :: Adoalatrem hegycsoport :: Semleges területek-